Справа № 522/8709/18
Провадження № 1-в/522/163/18
21 травня 2018 року м.Одеса
Суддя Приморського районного суду м. Одеса ОСОБА_1 , розглянувши подання начальника Приморського ВП у м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_3 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 , в м. Брянськ, Російської Федерації, гр. України, з середньою освітою, не працюючої, фактично проживаючої за адресою АДРЕСА_1 , раніше судимої,-
До Приморського районного суду м. Одеси, звернувся начальник Приморського ВП у м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 із поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 , посилаючись на те, що засуджена ОСОБА_3 після звільнення із місць позбавлення волі вчинила два адміністративні правопорушення за ч. 1 ст. 178, ч.1 ст.175-2, ст.173 КУпАП.
В судовому засідані представник начальника Приморського ВП у м. Одесі ГУНП в Одеській області просив задовольнити подання в повному обсязі.
ОСОБА_3 заперечила проти задоволення подання.
Розглянувши подання, заслухавши думку учасників судового розгляду, та дослідивши надані матеріали, прийшов до таких висновків.
Відповідно до ст. 3 п. “в” Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” (далі - Закону) адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до п. 6 Постанови пленуму Верховного суду України № 3 від 28.03.86 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у п. «в» ст. 3 Закону належить перевірити дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.
До вказаного подання долучені три протоколи складені за фактом адміністративних правопорушень, які відбулися 14.05.2018 року за ч.1 ст. 173 КУпАП, 06.04.2018 року за ст. 178 КУпАП та 07.04.2018 року за 175-1 КУпАП, за результатом двох протоколів ОСОБА_3 оголошено попередження, що не є адміністративним стягненням, оскільки не винесено постанову суду, адже розгляд таких правопорушень відноситься до підвідомчості судів, тобто до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 не притягувалась, зважаючи на ці обставини, суддя вважає, що зазначені у поданні обставини не можуть бути підставою для встановлення адміністративного нагляду, оскільки вони є формальними.
З урахуванням вище викладеного, суддя приходить до висновку, що подання не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 3, 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі", та ст.ст. 369-372, 539 КПК України, суд суд -
У задоволенні подання начальника Приморського ВП у м. Одесі ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 - відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом семи днів з дня її проголошення до Апеляційного суду Одеської області.
Суддя Приморського
районного суду м. Одеси ОСОБА_1 .
21.05.2018