Ухвала від 01.06.2018 по справі 826/7463/18

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

УХВАЛА

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

01 червня 2018 року м. Київ№ 826/7463/18

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пащенко К.С., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами позивачів

1. ОСОБА_1 (адвоката)

2. Адвокатського бюро Миколи Гордова

до Недержавної комерційної професійної організації "Національна асоціація адвокатів України" в особі Ради адвокатів України

про визнання дій протиправними , зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) та Адвокатське бюро Миколи Гордова (01014, м. Київ, вул. Болсуновська, буд. 8, код ЄДРПОУ 41817240) звернулись до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Недержавної некомерційної професійної організації "Національна асоціація адвокатів України" в особі Ради адвокатів України (04070, м. Київ, вул. Борисоглібська, буд. 3, пов. 2, код ЄДРПОУ 38488439) в якому просять суд:

визнати протиправними дії недержавної некомерційної професійної організації "Національна асоціація адвокатів України" в особі Ради адвокатів України щодо унеможливлення відкритого перегляду інформації (відомостей) про адвоката ОСОБА_1 на офіційному веб-сайті недержавної некомерційної професійної організації "Національна асоціація адвокатів України";

зобов'язати недержавну некомерційну професійну організацію "Національна асоціація адвокатів України" в особі Ради адвокатів України забезпечити відкритий перегляд актуальної інформації (актуальних відомостей) про адвоката ОСОБА_1 на офіційному веб-сайті недержавної некомерційної професійної організації "Національна асоціація адвокатів України".

В якості підстави позову позивачі посилаються на протиправність дій недержавної некомерційної професійної організації щодо унеможливлення перегляду інформації про адвоката на офіційному веб-сайті організації.

Недержавна комерційна професійна організація "Національна асоціація адвокатів України" в особі Ради адвокатів України є органом адвокатського самоврядування.

Оскільки функції, з метою реалізації яких діють органи адвокатського самоврядування, визначені ст. 46 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» є публічно-правовими, то справи, пов'язані з виконанням цих функцій, належить вирішувати за правилами адміністративного судочинства

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 18.05.2018 позовну заяву залишено без руху та зобов'язано позивачів усунути недоліки у позовній заяві у п'ятиденний строк з моменту її отримання. Позивачі виконали вимоги суду щодо усунення недоліків позовної заяви.

Таким чином позовна заява відповідає вимогам ст.ст. 160-161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та вважається поданою у день первинного її подання, та, відповідно до положень ст.ст. 12, 257 КАС України, справа має розглядатися за правилами загального позовного провадження.

Керуючись ст.ст. 12, 79-80, 94, 160-162, 166, 171-172, 241-243, 248, 256-257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження в адміністративній справі.

2. Розглядати справу за правилами загального позовного провадження.

3. Призначити справу до розгляду в підготовче засідання на 24 липня 2018 року о 10:30 год.

4. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Петра Болбочана, 8, корп. 1, блок В, 4-ий поверх, зал судового засідання № 66.

5. Запропонувати відповідачу подати до суду у п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали про відкриття провадження у справі відзив на позовну заяву (відзив) та докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.

6. Звернути увагу сторін, що письмові докази, які подаються до суду мають бути оформлені відповідно до вимог ст. 94 КАС України, зокрема, вони подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, а якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством, зокрема, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

7. Звернути увагу відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішить справу за наявними матеріалами.

8. Звернути увагу відповідача, що відзив на позовну заяву (відзив) повинен відповідати вимогам ч.ч. 2-4 ст. 162 КАС України.

9. Повідомити сторін, що вони можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет http://adm.ki.court.gov.ua/sud2670/.

10. Повідомити відповідача про можливість отримання матеріалів позовної заяви з додатками лише безпосередньо у суді.

11. Запропонувати сторонам подати до суду всі наявні заяви та клопотання до закінчення підготовчого засідання.

12. Звернути увагу сторін, що у разі невиконання процесуальних обов'язків, зокрема ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу; або зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству суд, відповідно до ст. 149 КАС України, може застосувати заходи процесуального примусу шляхом постановлення ухвали про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

13. Звернути увагу сторін, що застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов'язків, встановлених КАС України.

Ухвала, відповідно до змісту ч. 2 ст. 256 та п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена лише у випадку порушення правил підсудності.

Суддя К.С. Пащенко

Попередній документ
74408373
Наступний документ
74408375
Інформація про рішення:
№ рішення: 74408374
№ справи: 826/7463/18
Дата рішення: 01.06.2018
Дата публікації: 06.06.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Окружний адміністративний суд міста Києва
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу забезпечення юстиції, зокрема спори у сфері:; адвокатури
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (16.06.2025)
Дата надходження: 16.06.2025
Предмет позову: про відвід судді
Розклад засідань:
22.01.2020 14:25 Шостий апеляційний адміністративний суд
15.10.2020 10:40 Шостий апеляційний адміністративний суд
25.11.2020 14:40 Шостий апеляційний адміністративний суд
09.12.2020 13:55 Шостий апеляційний адміністративний суд
21.12.2020 15:40 Шостий апеляційний адміністративний суд
19.01.2021 14:45 Шостий апеляційний адміністративний суд
15.03.2021 10:20 Шостий апеляційний адміністративний суд
12.04.2021 10:20 Шостий апеляційний адміністративний суд
12.09.2022 10:45 Окружний адміністративний суд міста Києва
03.10.2022 11:15 Окружний адміністративний суд міста Києва
24.10.2022 11:00 Окружний адміністративний суд міста Києва
21.11.2022 10:30 Окружний адміністративний суд міста Києва
23.01.2023 10:00 Окружний адміністративний суд міста Києва
08.07.2024 11:30 Київський окружний адміністративний суд
16.09.2024 14:00 Київський окружний адміністративний суд
21.10.2024 15:00 Київський окружний адміністративний суд
11.12.2024 15:00 Київський окружний адміністративний суд
22.01.2025 11:00 Київський окружний адміністративний суд
26.03.2025 11:00 Київський окружний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
КАЛАШНІКОВА О В
МЄЗЄНЦЕВ Є І
ШУРКО О І
суддя-доповідач:
БАСАЙ О В
БІЛОНОЖЕНКО М А
БІЛОУС А Ю
КАЛАШНІКОВА О В
МЄЗЄНЦЕВ Є І
СКРИПКА І М
ТЕРЛЕЦЬКА О О
ТЕРЛЕЦЬКА О О
ФЕДОРЧУК А Б
ШУРКО О І
3-я особа:
Кваліфікаційно-дисциплінара комісія адвокатури м. Києва
Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури міста Києва
Рада адвокатів м.Києва
Рада адвокатів міста Києва
відповідач (боржник):
Недержавна некомерційна професійна організація "Національна асоціація адвокатів України"
Недержавна некомерційна професійна організація "НАЦІОНАЛЬНА АСОЦІАЦІЯ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ" в особі Ради адвокатів України
Відповідач (Боржник):
Недержавна некомерційна професійна організація "Національна асоціація адвокатів України"
заявник касаційної інстанції:
Адвокатське бюро Миколи Гордова
Гордов Микола Миколайович
заявник про зміну способу:
Рада адвокатів міста Києва
Заявник про зміну способу:
Рада адвокатів міста Києва
позивач (заявник):
Адвокатське бюро Миколи Гордова
Гордон Микола Миколайович
Позивач (Заявник):
Адвокатське бюро Миколи Гордова
свідок:
Разиграєва Наталія Олександрівна
Усков Кирил Юрійович
суддя-учасник колегії:
БІЛАК М В
ВАСИЛЕНКО Я М
ГАНЕЧКО О М
ГУБСЬКА О А
ЗЕМЛЯНА Г В
ОКСЕНЕНКО О М
ФАЙДЮК В В