Справа № 708/517/18
Номер провадження № 1-в/708/25/18
30 травня 2018 року
Чигиринський районний суд Черкаської області
в складі:
головуючої - судді ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чигирині матеріали, що надійшли з Чигиринського ВП Смілянського ВП ГУНП, про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 ,
Начальник Чигиринського ВП СВП ГУНП звернувся до суду з поданням про встановлення щодо ОСОБА_3 адміністративного нагляду, вказавши, що останній, будучи раніше судимим 14.10.2013 року по ч. 3 ст. 185 КК України до 4 років 6 місяців позбавлення волі та звільненим 26.08.2016 року з місць позбавлення волі умовно-достроково на 4 місяці 23 дні, на шлях виправлення не став і, не маючи роботи та постійного прибутку, проживає за рахунок тимчасових заробітків, зловживає спиртними напоями та постійно порушує громадський порядок, не реагуючи на зауваження органів місцевого самоврядування.
Так, 01.02.2018 року, 28.02.2018 року та 06.03.2018 року він притягувався до адміністративної відповідальності відповідно по ч. 1 ст. 178, ч. 1 ст. 173-2, ст. 173 та ч. 2 ст. 178 КУпАП, а також попереджався про припинення ведення такого способу життя.
Вислухавши в судовому засіданні представника Чигиринського ВП СВП ГУНП, який підтримав подання і прохав встановити ОСОБА_3 адміністративний нагляд, ОСОБА_3 , який пояснив, що після звільнення з місць позбавлення волі він до адміністративної відповідальності не притягувався, а також раніше йому адміннагляд не встановлювався, але не заперечував проти його встановлення, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що подання задоволенню не підлягає.
Відповідно до п. в) ст. 4 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” підставою для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
А згідно до ст. 6 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Як встановлено судом і вбачається з довідки № 627013, ОСОБА_3 був звільнений з місць позбавлення волі 26.08.2016 року умовно-достроково з невідбутим строком 4 місяці 23 дні, тобто з часу його звільнення з місць позбавлення волі минуло майже два роки і, як встановлено судом, адміністративний нагляд відносно нього до цього часу не встановлювався.
Судячи з матеріалів подання ОСОБА_3 хоч і притягувався в цьому році до адміністративної відповідальності по ч. 1 ст. 178 та ч. 2 ст. 178 КУпАП, але дані правопорушення є незначними і не призвели до порушення прав інших громадян чи настання суспільно-небезпечних наслідків, а вчинення ним насильства в сім'ї та порушення у зв'язку з цим вимог ч. 1 ст. 173-2 КУпАП мало одноразовий характер.
Також ОСОБА_3 притягувався до адміністративної відповідальності по ст. 173 КУпАП за вчинення дрібного хуліганства, однак, судячи з постанови суду від 23.03.2018 року, вказане правопорушення було визнано суддею малозначним, а ОСОБА_3 звільнено від адміністративної відповідальності з оголошенням йому усного зауваження.
Крім того, в матеріалах подання зазначено, що ОСОБА_3 зловживає спиртними напоями та постійно порушує громадський порядок, не реагуючи на зауваження органів місцевого самоврядування.
Однак відповідно до наявної в матеріалах подання характеристики від 30.05.2018 року, наданої Іванівською сільською ради Чигиринського району, ОСОБА_3 інколи зловживає спиртними напоями, неодноразово порушував громадський порядок, але разом з тим зазначено, що повідомлень про порушення ним громадського порядку до сільської ради не надходило, з чого випливає, що характеристика має суперечливий характер та викладені в ній факти документально не підтверджені.
З урахуванням цього суд не вбачає підстав для встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 , визначених в п. в) ст. 4 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, у зв'язку з чим в задоволенні подання Чигиринського відділення поліції слід відмовити.
На підставі викладеного та, керуючись п. в) ст. 4, ст. 6 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі“, суд
В задоволенні подання Чигиринського відділення поліції Смілянського ВП ГУНП України в Черкаській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області протягом 7 днів з дня її проголошення.
Головуюча