Справа № 708/513/18
Номер провадження № 3/708/146/18
30 травня 2018 року
Суддя Чигиринського районного суду Черкаської області Ткаченко С.Є., розглянувши матеріали, що надійшли з Чигиринського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, не працюючого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, по ст. 183-1 КУпАП,
В протоколі про адміністративне правопорушення № 4099756 від 05.05.2018 року вказано, що ОСОБА_1 не сплачував аліменти на утримання двох неповнолітніх дітей у розмірі 1/2 частки заробітку (доходу) щомісячно за виконавчим листом № 2-259 від 19.06.2007 року, що призвело до виникнення заборгованості за аліментами, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців та станом на 01.05.2018 року становить 157041,56 грн. з дня пред"явлення виконавчого листа до виконання, тобто, з 21.06.2007 року, чим порушив вимоги ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що даний матеріал підлягає поверненню до Чигиринського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області для належного оформлення та виконання вимог ст., ст. 251, 256 КУпАП з наступних підстав.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати всі обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як передбачено ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Всупереч цьому у вказаному протоколі про адміністративне правопорушення не вказано час вчинення адміністративного правопорушення, відсутні пояснення ОСОБА_1 щодо вчиненого правопорушення та причин його скоєння.
Також протокол про адміністративне правопорушення повинен містити дані про період, за який в ОСОБА_1 виникла заборгованість по аліментах, та розрахунок такої заборгованості помісячно, оскільки ці відомості необхідні для вирішення справи.
Крім того матеріали справи повинні містити встановлені докази провини правопорушника в даному адміністративному правопорушенні, які теж відсутні, а згідно до ч. 2 ст. 251 КупАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно до ст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеного всупереч вимогам ст.256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об'єктивний розгляд справи, матеріали справи підлягають поверненню відповідному органу.
З врахуванням того, що протокол про адміністративне правопорушення не містить встановлених доказів провини ОСОБА_1 в даному адміністративному правопорушенні, що унеможливлює об'єктивний розгляд справи і прийняття законного рішення, вважаю необхідним повернути матеріали справи до Чигиринського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області для належного дооформлення.
На підставі викладеного та, керуючись ст., ст. 251, 256, ч.1, 278, 280, 283 КУпАП
Справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності по ст. 183-1 КУпАП повернути до Чигиринського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області для належного дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ткаченко С.Є.