604/46/18
1-кп/604/42/18
29 травня 2018 року Підволочиський районний суд Тернопільської області
в складі:
головуючого ОСОБА_1
за участі :
секретаря судового засідання ОСОБА_2
сторони обвинувачення прокурора ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду сел. Підволочиську Тернопільської області кримінальне провадження, зареєстроване у Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 12018210150000006 від 02 січня 2018 року відносно обвинуваченого :
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, з неповною середньою освітою, одруженого, непрацюючого, до відповідальності раніше не притягувався, -
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 357 КК України,
Обвинувачений ОСОБА_4 наприкінці червня 2017 року, чіткої дати та часу слідством не встановлено, перебуваючи в приміщенні житлового будинку своєї матері ОСОБА_5 , що у с. Пальчинці Підволочиського району Тернопільської області, маючи вільний доступ до жіночої сумки своєї сестри ОСОБА_6 , на ґрунті неприязних відносин, вважаючи, що ОСОБА_6 заборгувала йому певну суму грошей, переконавшись, що за ним ніхто не спостерігає та його злочинні дії не будуть помічені сторонніми особами, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, умисно викрав з сумки належної ОСОБА_6 , яка знаходилась в одній із кімнат житлового будинку, особистий документ ОСОБА_6 , а саме виписаний на її ім'я паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 виданий 26 лютого 2009 року Підволочиським РВ УМВС України в Тернопільській області, тим самим незаконно ним заволодів та разом з викраденим документом з місця скоєння кримінального правопорушення зник.
Під час розгляду справи по суті потерпіла заявила клопотання про закриття кримінального провадження у зв'язку з відмовою від підтримання обвинувачення. Вказала, що примирилась із обвинуваченим, претензій матеріального та морального характеру у неї немає, підтримала заявлене ним клопотання про закриття кримінального провадження у зв'язку з тим, що вона відмовляється від підтримання обвинувачення за ч.3 ст.357 КК України та просила розглянути справу у її відсутності.
Прокурор та обвинувачений підтримали клопотання потерпілої про закриття кримінального провадження, зіславшись на право сторони у справах приватного звинувачення підтримувати або не підтримувати висунуте обвинувачення.
Заслухавши думку учасників судового розгляду справи, суд вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи із наступного :
Відповідно до п 2 ч. 3 ст.314 КПК України суд має право закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених частиною другою статті 284 цього Кодексу.
Відповідно до п. 6 ч.2ст.284 КПК України кримінальне провадження закривається в разі якщо потерпілий, а у випадках, передбачених цим Кодексом, його представник відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Відповідно до ст.. 337 КПК України судовий розгляд проводиться лише стосовно особи, якій висунуте обвинувачення відповідно до обвинувального акта.
Судом встановлено, що кримінальне провадження відкрито у формі приватного звинувачення. Дане провадження може бути розпочате слідчим, прокурором лише на підставі заяви потерпілого. Незаконне заволодіння будь-яким способом паспортом громадянина України, відноситься в силу ст.12 КК України до злочинів невеликої тяжкості і відповідно до вимог ст. 477 КПК України розслідуються у формі приватного звинувачення, а тому у випадку відмови від підтримання обвинувачення потерпілим, або його представником суд закриває провадження у справі, про що виносить ухвалу якщо вони вчинені чоловіком потерпілого, іншим близьким родичем, членом сім'ї потерпілого.
За вказаних обставин враховуючи те, що потерпіла являється сестрою обвинуваченого і відмовилась від підтримання державного обвинувачення, позаяк примирилась із обвинуваченим, суд вважає, що клопотання про закриття провадження у справі є підставним та підлягає до задоволення.
На підставі наведеного та керуючись ст.12, ст.ст.110 ч.2, 372 ч.2, 284 ч.1 п.7, 284 ч.6, 314 ч.2 п.2, 477 КПК України, суд, -
Кримінальне провадження за № 12018210150000006 від 02 січня 2018 року про обвинувачення ОСОБА_4 , обвинуваченого за ч.3 ст. 357 КК України провадженням закрити у зв'язку з відмовою потерпілої ОСОБА_6 від підтримання обвинувачення в суді.
Ухвала може бути оскаржена через Підволочиський районний суд до Тернопільського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення.
Головуючий суддя - підпис
копія вірна:
Суддя Підволочиського районного суду
Тернопільської області ОСОБА_1