пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
23 травня 2018 р. Справа № 903/202/18
Суддя господарського суду Волинської області Дем'як В. М., за участю секретаря судового засідання Ведмедюка М. П., розглянувши справу
за позовом Ківерцівської міської ради, м. Ківерці
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю “Луцькавтодор-Сервіс”, м. Луцьк
про стягнення збитків в сумі 8869,72 грн.
за участю представників-учасників справи:
від позивача: ОСОБА_1, довіреність № 7.3/19 від 09.01.2018р.
від відповідача: ОСОБА_2, довіреність № б/н від 25.07.2017р.
Позивач - Ківерцівська міська рада звернувся до господарського суду з позовом до ТзОВ “Луцькавтодор-Сервіс” про стягнення 8869,72грн. збитків.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на акт № 08-23 від 05.12.2017р. Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області згідно якого, в ході проведення планової ревізії фінансово-господарської діяльності Ківерцівської міської Ради, встановлено, що відповідачем завдано збитків у сумі 8869,72 грн. з ПДВ, шляхом внесення недостовірних даних до актів приймання виконаних робіт.
27.03.2018р. ухвалою суду відкрито провадження у справі та постановлено розглядати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
Ухвалою господарського суду 17.04.2018р. закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 14.05.2018р. на 10:00год.
Ухвалою господарського суду 23.04.2018р. відкладено підготовче засідання на 14.05.2018р. на 12:30год.
Згідно довідки про неможливість проведення судового засідання від 10.05.2018р. у зв'язку з перебуванням судді Дем'як В. М. у відпустці судове засідання, що призначене на 14 травня 2018 року на 10:00 год. у справі №903/202/18 не відбулось.
Враховуючи, що відпали обставини, які унеможливили проведення судового засідання 14 травня 2018 року, ухвалою суду від 15.05.2018р. постановлено повідомити учасників справи про розгляд справи по суті на 23.05.2018р.
Представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві та просить суд задоволити.
Представник відповідача позов заперечив та просить суд відмовити у позові. Мотивуючи тим, що на підставі направлення № 417 від 18.10.2017 року та направлення № 419 від 20.10.2017р. на ТзОВ “Луцькавтодор-Сервіс” в період з 19.10.2017 по 27.10.2017 року головним державним аудитором відділу контролю в органах влади, оборони, правоохоронних органах та за місцевими бюджетами ОСОБА_3 та провідним державним фінансовим інспектором цього ж відділу ОСОБА_4 проводилась зустрічна звірка з метою документального та фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для з'ясування реальності та повноти відображення операцій та розрахунків в обліку Ківерцівської міської Ради за період з 01.01.2014 по 31.08.2017 року, результати якої викладено в довідці № 080-23/49 від 03.11.2017р. З огляду на статтю 13 Закону України “Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні” та керуючись п. 42 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 550 від 20.04.2006р. з наступними змінами та доповненнями (далі - Порядок № 550), товариство з обмеженою відповідальністю “Луцькавтодор - Сервіс” подавало свої заперечення на зазначену довідку зустрічної звірки № 238 від 13.11.2017р. (додаткові листи № 250 від 16.11.2017р. і № 254 від 23.11.2017р.) з копіями всіх підтверджуючих документів (а.с. 101-105)
Оскільки, доводи ТзОВ “Луцькавтодор - Сервіс” Управлінням Держаудитслужби у Волинській області листом за №13-03-08-14/4781 від 05.12.2017р. були відхилені, відповідач в судовому засіданні заперечує обставини щодо завданих збитків посилаючись на ті самі доводи та підтверджує їх первинними документами, а саме: договором №14/01-13 від 14.01.2013р. на використання автотранспортом, будівельною технікою та механізмами, актами податковими накладними №ОУ-0000451 від 16.11.2016р.,№ОУ-0000556 від 19.12.2016р., договором №01/17 на користування автотранспортом будівельною технікою та механізмами від 03.01.2017р., актом №ОУ-0097 від 19.04.2017р. та податковою накладною від 19.12.2017р., копіями подорожніх листів, копіями наряд-завдання за жовтень 2016р., копіями довідок ф. КБ-3, актів ф. КБ-2в.
Під час розгляду справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
Оцінивши докази в їх сукупності, господарським судом, встановлено наступне.
Відповідно до п.п.1, 2 ст.11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Між Ківерцівською міською радою (позивачем, замовником) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Луцькавтодор - Сервіс» (відповідачем, підрядником) були укладені договори підряду №10/10/16 від 17.10.2016 року та №3-04-17 від 14.04.2017 (том а. с. 66-68, а. с. 84-85).
Даними договорами сторони погодили наступне:
- предметом даного договору є виконання з капітального ремонту тротуарної доріжки по вул. Соборності (вул. Пушкіна, вул. Кузнєцова) в м.Ківерці Волинської області;
-підрядник бере на себе зобов'язання своїми чи залученими силами і засобами в межах договірної ціни за завданням замовника виконати всі передбачені договором роботи з капітального ремонту тротуарної доріжки вулиці вул. Соборності (вул. Пушкіна, вул. Кузнєцова) м. Ківерці Волинської області, а замовник зобов'язується прийняти результати роботи і повністю оплатити вартість виконаних підрядником робіт згідно умов даних договорів. Види та обсяги робіт, які виконуються підрядником в рамках даного договору, передбачені у договірній ціні (локальному кошторисі)
- вартість виконання робіт по договору за №10/10/16 від 17.10.2016р., що доручені підряднику, становить 396 698,71 грн. у тому числі ПДВ 66 116,45 грн.;
- вартість виконання робіт по договору за №3-04-17 від 14.04.2017р., що доручені підряднику, становить 257 319,32 грн. у тому числі ПДВ 42 886,55 грн.;
- договірна ціна визначена відповідно до ДСТУ та згідно чинними нормативними актами України;
- фінансування робіт здійснюється за рахунок коштів замовника;
-розрахунки здійснюються замовником з урахуванням авансових платежів протягом 5 календарних днів з підписання замовником акту приймання виконаних робіт (ф. КБ-2в) та довідки про вартість виконаних робіт (ф. КБ ) шляхом безготівкового перерахування коштів н розрахунковий рахунок підрядника. Остаточні розрахунки за виконанні роботи здійснюються на підставі акту приймання виконаних робіт та довідки про їх вартість.
- строк виконання робіт за договором №10/10/16 від 17.10.2016р., визначено початок робіт жовтень 2016р., закінчення робіт грудень 2016р.;
- строк виконання робіт за договором №3-04-17 від 14.04.2017р., визначено початок робіт квітень 2017р., закінчення робіт грудень 2017р.;
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України та ст. 526 Цивільного кодексу України, зобов'язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та закону, інших правових актів законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч.1 ст. 837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
На виконання умов укладеного договору підряду №10/10/16 від 17.10.2016р. відповідачем було виконано підрядні роботи на суму 13 905,00 грн. та 244 149,65 грн., що підтверджується формами актів та довідок № КБ-2 № КБ-3 (а.с. 65, 81-83)
На виконання умов укладеного договору підряду №3-04-17 від 14.04.2017р. відповідачем було виконано підрядні роботи на суму 257319,32 грн., що підтверджується формами актом та довідкою № КБ-2 № КБ-3 (а.с. 94-96)
Вищевказані акти підписано та скріплено печатками сторін, що свідчить про те, що позивачем прийнято роботи без будь-яких зауважень з його боку.
З 01.01.2014 року по 01.09.2017 р. від 27.12.2018р. було проведено планову ревізію бюджету та фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Ківерцівської міської ради на виконання пункту 2.5.1 Плану контрольно-ревізійної роботи Західного офісу Держаудитслужби на ІІІ квартал 2017р. та на підставі направлень на проведення ревізії від 04.09.2017р. №№362, 363 виданих начальником Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області ОСОБА_5, заступником начальника відділу взаємодії з правоохоронними органами ОСОБА_4, головним державним аудитором ОСОБА_3 та головним державним фінансовим інспектором Сеником М.Я., за результатами якої був складений акт від 05.12.2017р. №08-23/ (а.с. 23-28).
05.12.2017р. із довідки за №08-23/ вбачається, що Управлінням Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області було здійснено зустрічну звірку згідно довідки від 03.11.2017р. за № 08-23/49 ТзОВ «Луцькавтодор-сервіс » з метою документального та фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для з'ясування реальності і повноти відображення операцій та розрахунків в обліку Ківерцівської міської ради за період з 01.01.2014р. по 31.08.2017р. (а.с. 108-112)
Ревізією встановлено завищення вартості виконаних відповідачем робіт по виконанню робіт з поточного та капітального ремонтів вулиць міста Ківерці щодо роботи будівельних машин та механізмів, автомобілів з перевезення ґрунту та сміття на загальну суму 45 265,81 та які прийняті до оплати в завищених сумах замовниками: Ківерцівським МВУЖКГ на завищену вартість в сумі 36396,09 грн. Ківерцівською міською радою на завищену вартість в сумі 8869,72 грн., а саме:
- використання коштів за програмою «Міські дороги» шляхом проведення зустрічної звірки в ТзОВ «Луцькавтодор-сервіс» встановлено, що в порушення п. ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність України » від 16.07.1999р. та п. 3.1. Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88 ТзОВ «Луцькавтодор-сервіс » внесено недостовірні дані до актів ф. КБ-2 за квітень серпень, жовтень, листопад та грудень 2014 р., квітень,липень, серпень,вересень, жовтень, листопад, 2015р., квітень, листопад, грудень 2016р. та квітень 2017р. по виконанню робіт з поточного та капітального ремонтів вулиць міста Ківерці щодо роботи будівельних машин та механізмів, а саме даними бухгалтерського обліку ТзОВ «Луцькавтодор-сервіс» не підтверджено роботу будівельних машин та механізмів, автомобілів з перевезення ґрунту та сміття на загальну суму 45 265,81 грн.
15.12.2017р. за №7.3/1437 Ківерцівська міська рада надіслала Управлінню Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області заперечення до акту планової ревізії бюджету та фінансово - господарської діяльності виконавчого комітету Ківерцівської міської ради з 01.01.2014р. по 01.09.2017р., в яких зазначила, що в Ківерцівську міську раду та Ківерцівське МВУЖКН під час підписання актів ф. КБ-2в де виконавцем робіт є ТзОВ «Луцькавтодор-сервіс» подорожні листи та наряд завдання не були надані, оскільки це не передбачено діючим законодавством з бухгалтерського обліку в бюджетних установах та казначейського обслуговування . Зокрема наказу Держказначейства від 29.04.2013р. № 68 “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо переліку підтвердних документів для реєстрації бюджетних зобов'язань та про ведення платежів”, в зв'язку з цим змоги перевірити достовірність включених даних актів не було можливим.
Для здійснення контролю за проведенням робіт з капітального ремонту тротуарної доріжки вулиці Соборності (від вул. Пушкіна до вул. Кузнєцова ) в місті Ківерці Волинської області між Ківерцівською міською радою та Департаментом інфраструктури та туризму Волинської обласної державної адміністрації були укладені договори на здійснення технічного нагляду № 152 від 31.10.2016р. та №2/04 від 20.04.2017р., розбіжностей між проектно-кошторисною документацією та актами ф. технаглядом не встановлено. (а.с. 30-32)
29.12.2017р. Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області скерував позивачу висновок на заперечення до акту планової ревізії бюджету та фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Ківерцівської міської ради за період з 01.01.2014р. по 01.09.2017р., в якому зазначило розмір збитків які завданні Ківерцівській міській раді внаслідок завищених цін в розмірі 8869,72 грн. (а.с. 33-39)
За матеріалами ревізії об'єкту контролю - Ківерцівській міській раді листом від 02.01.2018р. №13-03-08-14/24 направлено вимоги щодо усунення виявлених порушень, яких було зобов'язано усунути виявлені порушення в установленому законодавством порядку. (а.с. 28-29).
04.01.2018р. за №7.3/14 позивач направив на адресу відповідача лист з проханням відшкодувати збитки шляхом повернення коштів на рахунок або виконанням робіт на вказану суму . (а.с. 40)
24.01.2018р. за №7.3/134 позивач знову направив претензію на юридичну адресу відповідача з вимогою відшкодувати збитки міському бюджету Ківерцівської міської ради на суму 8869,72 грн. протягом 30 робочих днів (а.с. 41)
16.02.2018р. ТзОВ «Луцькавтодор - сервіс» надіслав відповідь за № 15 на лист та претензію на адресу позивача, в якому вказав, що відсутні підстави для відшкодування збитків Ківерцівській міській раді. Також зазначив, що підприємство має всі необхідні первинні документи і може відстоювати свою позицію при проведенні спільного обговорення та вирішення виниклої проблеми ( а.с. 42-44)
Одночасно, ТзОВ «Луцькавтодор-сервіс» зверталось до Управління західного офісу Держаудитслужби у Волинській області із листами про внесення виправлень до акту перевірки та відсутність підстав для висновку про завищенні ціни за надані роботи.
Дана обставина підтверджується:
- запереченнями ТзОВ «Луцькавтодор-сервіс» на довідку №080/23-49 від 03.11.2017р., що була надіслана Управлінню Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області(а.с.121-123)
- листом Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області про розгляд звернення за №13-03-08-14/4781 від 05.12.2017р. що була скерована ТзОВ «Луцькавтодор-сервіс» (129-130)
- листом Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області за №13-03-08-14/4567 від 15.11.2017р. (а.с. 134)
- листом ТзОВ «Луцькавтодор-сервіс» за № 250 від 16.11.2017р. (а.с. 135-136)
-листом Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області за № 13-03-08-14/46/18 від 20.11.2017р. (а.с 137)
Контролюючий орган не взяв до уваги доводи ТзОВ «Луцькавтодор-Сервіс» та двічі (листами від 15.11.2017р. № 13-03-08-14/4567, від 20.11.2017р. за №13-03-08-14/4618 (а.с.134, 137)) просив надати акти приймання-передачі документів та актів здачі-приймання робіт та табель обліку робочого часу водіїв задіяних при виконанні робіт з 01.01.2014 по 01.09.2017р.
Як вбачається з листа Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області за №13-03-08/14/4781 від 05.12.2017р. зауваження щодо невірного зазначення в довідці зустрічної звірки інформації про відсутність в актах здачі-приймання документів кількості, номерів та дат переданих листів та наряд-завдань прийняті частково. Так, в актах здачі-приймання документів зазначено кількість переданих документів, однак відсутні конкретні номери та дати подорожніх листів, що підтверджується наданими копіями цих актів в ході розгляду заперечень.
Зокрема, зауваження щодо актів здачі-приймання робіт не прийняті, оскільки в актах здачі-приймання робіт, які надавалися в ході зустрічної звірки та копії яких надані додатково при розгляді заперечень, не зазначено де та коли використовувався автотранспорт, будівельна техніка та механізми. Назви вулиць міста Ківерці зазначені в рахунках-фактурах, копії яких надано додатково при розгляді заперечень листом від 23.11.2017р. №254, та які в ході зустрічної звірки не надавалися, що підтверджується листом від 23.10.2017 №142.
В довідці зустрічної звірки не зазначено про звірку табелів обліку робочого часу з подорожніми листами, оскільки подорожні листи були надані в останній день зустрічної звірки, то ж співставлення не було можливим. В ході розгляду заперечень при співставленій наданих додатково копій табелів обліку робочого часу з копіями подорожніх листів, розбіжностей не встановлено.
Проведеним аналізом реєстру машин та механізмів використаних на замовлення Ківерцівської міської ради та копій подорожніх листів і наряд- завдань, які надані додатково при розгляді заперечень листом від 16.11.2017 №250, не підтверджено 86,73 маш/год роботи будівельних машин та механізмів, перевезення 180,12 тон ґрунту та 52,38 тон сміття, оскільки по цих об'ємах робота будівельних машин та механізмів відповідно наданих копій подорожніх листів та наряд-завдань здійснювалася до складання дефектних актів, розробки проектно-кошторисної документації та до подання декларації на початок будівельних робіт.
Водночас, в ході ревізії Ківерцівської міської ради встановлено, що виконання робіт за договором підряду від 17.10.2016р. №10/10/2016 з капітального ремонту тротуарної доріжки вул. Соборності (від вул. Пушкіна до вул. Кузнєцова) здійснювалося відповідно до складеного 26.09.2016р. дефектного акту, виготовленої 26.09.2016р. ПКД (експертизу ПКД проведено 28.09.2016р.) та поданої 03.10.2016р. декларації про початок будівельних робіт.
Аналогічно, виконання робіт за договором підряду від 14.04.2017 №3-04- 17 з капітального ремонту тротуарної доріжки вул. Соборності (від вул. Пушкіна до вул. Кузнєцова) здійснювалося відповідно до складеного 27.03.2017 дефектного акту, виготовленої 27.03.2017 скорегованої ПКД (експертизу ПКД проведено 27.03.2017).
У той же час, робота будівельної техніки по вищевказаних об'ємах здійснювалася відповідно наданих подорожніх листів та наряд-завдань до складання вказаних документів.
Також, у інформаціях Департаменту інфраструктури та туризму Волинської ОДА, яким здійснювався технічний нагляд згідно договорів від 31.10.2016 №152 та від 20.04.2017 №2/04, зазначено, що технічний нагляд здійснювався відповідно до наказів Департаменту до завершення будівництва та у відповідності до Постанови КМУ від 1 1.07.2007 №90.
Крім того, в своїх поясненнях начальник відділу капітального ремонту, комунального господарства та майна Ківерцівської міської ради ОСОБА_6, зазначив, що капітальний ремонт тротуарної доріжки вул. Соборності (від вул. Пушкіна до вул. Кузнєцова) проводився згідно проектно-кошторисної документації та для здійснення контролю за проведенням робіт міською радою було укладено договори на здійснення технічного нагляду.
За таких обставин доводи ТзОВ «Луцькавтодор-Сервіс» про відсутність підстав для завищення розміру оплати за надані роботи, Управлінням Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області були відхилені.
Водночас, в матеріалах справи відсутні докази про подальше звернення ТзОВ «Луцькавтодор-сервіс» на захист своїх прав та інтересів у встановленій законом підсудності до адміністративного суду.
Отже, у господарського суду немає правових підстав для самостійного ревізування акту від 05.12.2017р. №08-23/, довідки зустрічної звірки від 03.11.2017р. за № 08-23/49 та встановлення обставин щодо правомірності викладених у них висновків.
Предметом спору у даній справі є стягнення з відповідача - ТзОВ «Луцькавтодор-сервіс» 8869,72 грн. збитків, завданих в результаті завищення обсягів вартості виконаних робіт за договорами підряду №10/10/16 від 17.10.2016р., та №3-04-17 від 14.04.2017р.
Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам, суд виходить із наступного.
Судом взято до уваги, що здійснення Держаудитслужбою державного фінансового контролю з використання бюджетних коштів, врегульовано Законом України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", а також положенням "Про Державну аудиторську службу в Україні".
До повноважень Державної аудиторської служби України віднесено фінансовий контроль за використанням коштів державного та місцевого бюджетів, та, у разі виявлення порушень законодавства, право на пред'явлення обов'язкових до виконання вимог щодо усунення таких порушень. Відшкодування збитків, виявлених під час здійснення фінансового контролю, може бути зазначено у вимозі, проте їх відшкодування (стягнення) відбувається в судовому порядку за позовом органу фінансового контролю.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 22 ЦК України, збитками є втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки).
Згідно зі ст. 224 ГК України, учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов'язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб'єкту, права або законні інтереси якого порушено. Під збитками розуміються витрати, зроблені управненою стороною, втрата або пошкодження її майна, а також не одержані нею доходи, які управнена сторона одержала б у разі належного виконання зобов'язання або додержання правил здійснення господарської діяльності другою стороною.
Згідно з ч. 1 ст. 225 ГК України, до складу збитків, що підлягають відшкодуванню особою, яка допустила господарське правопорушення, включаються: вартість втраченого, пошкодженого або знищеного майна, визначена відповідно до вимог законодавства; додаткові витрати (штрафні санкції, сплачені іншим суб'єктам, вартість додаткових робіт, додатково витрачених матеріалів тощо), понесені стороною, яка зазнала збитків внаслідок порушення зобов'язання другою стороною.
З дослідженого акту планової ревізії, довідки зустрічної звірки, довідки висновку до акту та вимоги Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області судом встановлено, що відповідачем завищено вартість виконаних робіт по договорах на суму 8869,72 грн., оскільки відсутні підтверджуючі первинними документами кількості відпрацьованих машино-годин, будівельних машин та механізмів.
Тобто, судом встановлено, що дії відповідача щодо порушення господарського зобов'язання є неправомірними та спричинили понесення позивачем втрат, що відобразились у завищенні вартості виконаних робіт по договорах на суму 8869,72 грн., а відтак, наявний причинно-наслідковий зв'язок між протиправною поведінкою відповідача та збитками позивача.
Умовою відповідальності за правопорушення є вина заподіювача збитків, тобто винною дією є невиконання, відмова від виконання або неналежне виконання зобов'язань. Кредитор, вимагаючи відшкодування збитків, має довести три перші умови відповідальності, зокрема факт наявності протиправної поведінки боржника, розмір збитків, причинний зв'язок. Вина боржника у порушенні презюмується та не підлягає доведенню кредитором.
Стаття 74 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Отже, судом встановлено, що безпідставне отримання відповідачем бюджетних коштів внаслідок надання недостовірних даних що призвело до завищення вартості ремонтних робіт у розмірі 8869,72 грн. стверджується договорами підряду за №10/10/16 від 17.10.2016р. та №3-04-17 від 14.04.2017р., довідками про вартість виконаних підрядних робіт та актами приймання виконаних робіт (а.с. 65, 81-83, 94-96), актом ревізії Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області від 05.12.2017р. №08-23/, (а.с. 23-27), довідкою зустрічної звірки (а.с. 108-112), а тому вимога позивача про стягнення з відповідача збитків в сумі 8869,72грн. є підставною та підлягає до задоволення.
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 22, 837 ЦК України, 224, 225 ГК України, ст.ст. 46, 74, 86, 129, 237-238, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
1. Позов задоволити
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Луцькавтодор-Сервіс» (43010, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Дубнівська, 66, код ЄДРПОУ 23251561) на користь Ківерцівської міської ради (45200, Волинська обл., м.Ківерці, вул. Шевченка, 14, код ЄДРПОУ 26516861) 8869,72 грн. збитків та 1762,00 грн. витрат по сплаті судового збору.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.1,2 ст.241 ГПК України).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складання повного тексту рішення до Рівненського апеляційного господарського суду.
Повне рішення складене 30.05.2018р.
Суддя В. М. Дем'як