Ухвала від 19.11.2009 по справі 22-а-34077/08

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 22-а-34077/08 Головуючий у 1-й інстанції: Гонтарук В.М.

Суддя-доповідач: Мамчур Я.С

УХВАЛА

Іменем України

"19" листопада 2009 р. м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Мамчура Я.С.,

суддів: Горбань Т.І., Василенка Я.М.,

при секретарі: Іващенко О.Р.,

розглянувши апеляційну скаргу позивача -Товариства з обмеженою відповідальністю «Погребищенське»на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 02 вересня 2008 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Погребищенське»до Липовецької міжрайонної державної податкової інспекції Вінницької області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Вінницького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Липовецької міжрайонної державної податкової інспекції Вінницької області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити дії.

Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 02 вересня 2008 року у задоволенні позову - відмовлено.

На вказану постанову позивач подав апеляційну скаргу, в якій просив її скасувати та ухвалити нову, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі. Посилаючись на те, що висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, оскаржувана постанова винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Заслухавши у судовому засіданні суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду -без змін з таких підстав.

Згідно з п. 1, ч.1 ст. 198, ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом першої інстанції встановлено, що 31.01.2008 року позивачем до відділу інформатизації процесів оподаткування Погребищенського відділення МДПІ було подано податковий розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку, який зареєстровано під №856. Цей розрахунок був прийнятий та внесений до програми "Бест-Звіт" за вказаним номером.

Крім того, зазначене підтверджується показами свідка ОСОБА_2, яка показала, що позивачем 31.01.2008 року, був наданий лише розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку, на якому була зроблена відповідна штампова відмітка про отримання такого відділом інформатизації процесів оподаткування ДПІ, із зазначенням на ньому дати - 31.01.2008 року та присвоєним порядковим номером (індексом) 856. Цей розрахунок був нею прийнятий та внесений до програми «Бест-Звіт». Інших документів позивач не надавав.

Документи звітності, зокрема баланси, платник податків подає до юридичного відділу державної податкової інспекції, де здійснюється окрема реєстрація наданих документів, за наслідками чого формується особова справа платника податку.

Крім того, як видно з матеріалів справи, довідка відділу земельних ресурсів від 31.01.2008 року №150 про склад земель та їх грошову оцінку, яку також необхідно було подати до 1 лютого поточного року, не поступала на адресу відповідача, а відповідно і не зареєстрована в відділенні МДПІ ні під яким номером.

Підтвердженням того, що позивачем 31.01.2008 року надано лише податковий розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку, є також листи Погребищенського відділення МДПІ до TOB "Погребищенське" щодо подання необхідних документів податковому органу для підтвердження статусу платника фіксованого сільськогосподарського податку.

Відповідно до пункту 5 Положення «Про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку», що затверджене Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.1999р., сільськогосподарські підприємства для підтвердження статусу платників фіксованого податку самостійно обчислюють суму такого податку та до 1 лютого поточного року подають:

- загальний розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку;

- звітний розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку;

- розрахунок питомої ваги доходу від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва;

- витяг з державного земельного кадастру про склад земель та їх грошову оцінку.

Згідно п.п.3.3.3 п.3.3 ст. З Типової інструкції з діловодства в органах ДПС України, затвердженої наказом ДПА України від 01.07.1998 року № 315, основним принципом реєстрації документів є однократність. Кожний документ реєструється в ОДПС лише один раз - у день надходження. Реєстрація вхідної кореспонденції - це фіксування факту надходження документа до ОДПС шляхом проставлення на ньому умовного позначення - реєстраційного індексу і дати надходження з подальшим записом. Вищевказаною інструкцією визначений чіткий порядок реєстрації вхідної кореспонденції в податковому органі.

За змістом п.п.4.7.4 Методичних рекомендацій щодо приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в ОДПС України, реєстраційний номер формується при автоматичній нумерації звітів у системі приймання та обробки податкової звітності та має бути свій для кожного документа - один реєстраційний номер на кожний окремий документ з додатками (додатки унікальних реєстраційних номерів не мають).

Відповідно до вимог цих Методичних рекомендацій, винятком є додатки до уточнених документів податкової звітності (довідки). Такі додатки також мають свій реєстраційний номер. Додатки, які не вносяться до бази даних, а є довідковими, не реєструються під номером основного документу, що в даному випадку є розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку.

Таким чином, колегія суддів погоджується з твердженням суду першої інстанції, що податковий орган правомірно відмовив ТОВ «Погребищенське»видати довідку про те, що товариство є платником фіксованого сільськогосподарського податку, так як останній не виконав вимоги пункту 5 Положення «Про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку, та не подав до встановленого строку, а саме до 01 лютого 2008 року, необхідні документи.

Отже, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що адміністративний позов позивача є необґрунтованим та безпідставним, а висновки суду першої інстанції не спростовуються доводами апеляційної скарги.

Так, відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На підставі викладеного та приймаючи до уваги, що суд першої інстанції при ухваленні оскаржуваної постанови вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку, та прийняв законне і обґрунтоване рішення, висновки суду відповідають обставинам справи, а тому підстав для його скасування не вбачається.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу позивача -Товариства з обмеженою відповідальністю «Погребищенське»- залишити без задоволення.

Постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 02 вересня 2008 року - залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий -суддя: Я.С. Мамчур

Судді: Т.І. Горбань

Я.М. Василенко

Ухвалу складено у повному обсязі 23.11.2009.