Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/1417/18
22.05.2018 м.Виноградів
Суддя Виноградівського районного суду Закарпатської області Кашуба А.В., ознайомившись з матеріалами, які поступили з Виноградівського відділення поліції Берегівського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого,
за ч.2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
до суду поступив протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 130 КУпАП, серія БР №061268, складений 12.05.2017 року інспектором СРПП №1 Виноградівського ВП ОСОБА_2, відносно ОСОБА_1, з додатками. Суть правопорушення, згідно викладеного у протоколі, полягає в тому, що 12.05.2017 року о 12 год. 30 хв. в с. Олешник по вул. Головна, гр. ОСОБА_1 керував мопедом Сузукі б/н з явними ознаками алкогольного сп'яніння (різкий запах алкоголю з ротової порожнини). В присутності двох свідків від проходження в ЦРЛ для визначення ступеню алкогольного сп'яніння категорично відмовився.
Даний протокол про адміністративне правопорушення разом з долученими до нього іншими матеріалами слід повернути у Виноградівське відділення поліції Берегівського відділу поліції ГУНП України в Закарпатській області для доопрацювання з огляду на наступне.
Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинене правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються поряд з іншими відомостями відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
До протоколу не додані пояснення свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4, відсутнє пояснення правопорушника ОСОБА_1.
Крім цього, ч.2 ст. 130 КУпАП передбачає відповідальність за дії, передбачені ч. 1 ст. 130 КУпАП, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
На підтвердження наявності повторності вчинення вказаного правопорушення до матеріалів не додано постанову про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП із зазначенням про набрання законної сили.
На підставі вищенаведеного, суду не зрозуміло яким чином дії правопорушника кваліфіковано за ч.2 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.
Так, дата складання протоколу та дата скоєння адміністративного правопорушення зазначено 12.05.2017 року, проте протокол надійшов до суду аж 21.05.2018 року, тобто через рік.
Відтак суду не зрозуміло чи це механічна описка, чи протокол направлено за минуванням року з метою приховування адміністративного правопорушення, штучного затягування строків задля уникнення ОСОБА_1 покарання за притягнення до адміністративної відповідальності, адже повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою статті 130 КУпАП тягне за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20400,00 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки і на інших осіб - накладення штрафу у розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20400,00 грн. з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
Згідно ст.7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
З огляду на викладене вище, задля уточнення дати скоєння адміністративного правопорушення, кваліфікації дій правопорушника, для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 130 КУпАП, складений відносно ОСОБА_1 разом з додатками слід повернути у Виноградівське відділення поліції Берегівського відділу поліції ГУНП України в Закарпатській області для доопрацювання.
Виходячи з наведеного, керуючись ст.ст. 256, 278, 283 КУпАП,
матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.2 ст.130 КУпАП згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №061268 від 12.05.2017 року, разом з додатками повернути у Виноградівське відділення поліції Берегівського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_5