Постанова від 23.01.2018 по справі 761/37457/17

Справа № 761/37457/17

Провадження № 3/761/55/2018

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 січня 2018 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Слободянюк Павло Леонідович, за участю прокурора відділу ГПУ Марахіна Є.А., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2, розглянувши матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки у м.Києві ДЗЕ Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Київ, українки, громадянки України, яка працює на посаді головного спеціаліста відділу представництва в судах Департаменту юридичного забезпечення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1,

за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

УСТАНОВИВ:

Відповідно до наказу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг № 481-к від 19.07.2016 ОСОБА_2 з 19.07.2016 переведено на посаду головного спеціаліста відділу представництва в судах Департаменту юридичного забезпечення та ведення реєстру фінансових установ.

25.01.2017 ОСОБА_2 ознайомлена з вимогами статей 45, 52 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) щодо подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

11.05.2017 відповідно до наказу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг № 173-к від 11.05.2017 ОСОБА_2 з 12.05.2017 переведено на посаду головного спеціаліста відділу представництва в судах Департаменту юридичного забезпечення.

Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону, державні службовці є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

У відповідності до статті 1 вказаного Закону, суб'єктами декларування є особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пунктах 4 і 5 части першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Отже, ОСОБА_2, будучи державним службовцем, є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією.

Частиною 1 статті 45 Закону визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пун 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування визначено, що система подання та оприлюднення, відповідно до Закону, декларацій осіб, уповноважених на виконай функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи:

перший етап - з 00 годин 00 хвилин 15 серпня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування:

щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 15 серпня 2016 року займають, згідно зі статтею 50 Закону, відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подають протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

другий етап- з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб'єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Рішенням Національного агентства від 18.08.2016 № 1 «Про внесен змін до деяких рішень Національного агентства з питань запобігання корупції щодо функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» внесені зміни у підпункт 1 пункту 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», а саме: слова та цифри «15 серпня 2016 року» змінено словами та цифрами «01 вересня 2016 року». Таким чином, система подання та оприлюднення, відповідно до Закону, декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочала свою роботу в два етапи, перший етап - з 00 год 00 хвилин 01 вересня 2016 року, в тому числі і для таких типів декларацій (повідомлень) та суб'єктів декларування, як щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають, згідно статтею 50 Закону, відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені декларації подаються протягом 60 календарних днів.

Отже, ОСОБА_2, станом на 1 січня 2017 року, будучи державним службовцем категорії «В», подаючи вперше декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, була зобов'язана подати таку щорічну декларацію за 2016 рік з 01 січня до 01 травня 2017 року.

Незважаючи на згадані приписи, ОСОБА_2, будучи обізнаною щодо вимог Закону, усвідомлюючи обов'язок подання щорічної декларації за 2016 рік, подала зазначену декларацію до системи подання та оприлюднення, відповідно до Закону, декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, лише 07.06.2017, тобто несвоєчасно без поважних причин.

У судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненому правопорушенні не визнала, та при цьому пояснила, що розпочала заповнення щорічної декларації за 2016 рік 30.04.2017, при цьому, перевіривши чернетку заповненої декларації, натиснула кнопку «Подати документ», та вважала що декларація успішно подана. Повідомлення про успішне подання декларації не отримала, та вважала, що воно надійде пізніше. Як далі пояснила ОСОБА_2, 03.05.2017, перевіривши в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, наявність поданої декларації, виявила що така декларація у ньому відсутня. Під час подальшого заповнення декларації та її подання, система постійно повідомляла про логічні помилки, і лише 07.06.2017 їй вдалося успішно заповнити всі розділи декларації.

Як встановлено судом, відповідно до наказу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг № 481-к від 19.07.2016 ОСОБА_2 з 19.07.2016 переведено на посаду головного спеціаліста відділу представництва в судах Департаменту юридичного забезпечення та ведення реєстру фінансових установ.

25.01.2017 ОСОБА_2 ознайомлена з вимогами статей 45, 52 Закону щодо подання декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

11.05.2017 відповідно до наказу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг № 173-к від 11.05.2017 ОСОБА_2 з 12.05.2017 переведено на посаду головного спеціаліста відділу представництва в судах Департаменту юридичного забезпечення.

Таким чином, відповідно Закону, ОСОБА_2, як державний службовець, якому присвоєно категорію «В» державного службовця, є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення та суб'єктом декларування, отже була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконай функцій держави або місцевого самоврядування, за 2016 рік до 1 травня 2017 року.

При цьому ОСОБА_2 до 1 травня 2017 року не подала до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконай функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2016 рік, що підтверджується матеріалами справи про адміністративне корупційне правопорушення, оскільки така декларація подана ОСОБА_2 до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, лише 07.06.2017.

Доказів поважності причин неподання ОСОБА_2 у визначений законом строк (до 01.05.2017) декларації за 2016 рікдо Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у судовому засіданні здобуто не було.

У зв'язку із зазначеним, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2 своїми діями вчинила адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В той же час, зважаючи на те, що саме адміністративне правопорушення було фактично виявлено 19 жовтня 2017 року (як зазначено у протоколі), тобто на момент судового розгляду даних матеріалів пройшло більше ніж три місяці з дня виявлення правопорушення, тому, враховуючи положення ст. 38, 247 КУпАП, провадження по цій справі підлягає закриттю.

На підставі викладеного, керуючись 40-1, ч.1 ст.172-6, 221, 279-280, 283-285 Кодексу України про Адміністративні правопорушення, Законом України «Про запобігання корупції», -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, закрити у зв'язку зі спливом строку притягнення до адміністративної відповідальності.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м.Києва шляхом подачі апеляційної скарги до Шевченківського районного суду м.Києва протягом 10 днів дня винесення постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга не була подана протягом 10 днів. У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя П.Л. Слободянюк