Справа № 822/1493/18
іменем України
22 травня 2018 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Майстера П.М.
за участі:секретаря судового засідання Нетичай Ю.В. представника позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
Позивач звернувся в суд з позовом до Головного управління Національної поліції України в Хмельницькій області, в якому просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області щодо відмови ОСОБА_3 у виплаті одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням другої групи інвалідності, що настала внаслідок захворювань у колишнього співробітника органів внутрішніх справ та Національної поліції;
- зобов'язати Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області затвердити висновок про призначення одноразової грошової допомоги, за встановленою формою про виплату ОСОБА_3 одноразової грошової допомоги в розмір і порядку, передбаченому ст.ст. 97, 99 Закону України «Про Національну поліцію», Порядком та умовами виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 січня 2016 року №4 в сумі 158 580 (сто п'ятдесят вісім тисяч п'ятсот вісімдесят) грн.;
- зобов'язати Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області призначити та виплатити ОСОБА_3 грошову допомогу в розмірі і порядку, передбаченому ст.ст. 97, 99 Закону України «Про Національну поліцію», Порядком та умовами виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 січня 2016 року №4 в сумі 158 580 (сто п'ятдесят вісім тисяч п'ятсот вісімдесят) грн.
згідно з позовною заявою та відповіддю на відзив, позовні вимоги позивач обгрунтовує тим, що проходив службу в ОВС з 07.08.2000 по 07.11.2015 та в органах Національної поліції з 07.11.2015 по 30.09.2017. Наказом Національної поліції №332 о/с від 28.09.2017 року, відповідно до Закону України «Про Національну поліцію», позивач був звільнений зі служби в поліції за пунктом 7 частини 1 статті 77 (за власним бажанням). Під час проходження служби за розпорядженням начальника УКЗ ГУНП України в Хмельницькій області 26 травня 2016 року військово-лікарська комісія ДУ «ТМО МВС України по Хмельницькій області» здійснила медичний огляд. Відповідно до цього огляду позивачу було видано свідоцтво про хворобу № 112, в якому було зазначено, що позивача визнано обмежено придатним до військової служби та було встановлено, що захворювання пов'язане з проходженням служби в органах внутрішніх справ. Вказує, що після обстеження військово-лікарської комісією ДУ «ТМО МВС України по Хмельницькій області», звернувся для огляду до медико-соціальної експертної комісії, за результатами якої позивачу видано довідку серії АВ №003667 від 20.09.2017 року, в якій було призначено другу групу інвалідності із втратою працездатності 60% і причина інвалідності пов'язана з проходженням служби в Національній поліції. Зазначений факт підтверджено протоколом засідання медичної (військово - лікарської) комісії ДУ «ТМО МВС України по Хмельницькій області» №13 від 05.04.2018 та постановою військово-лікарської комісії ДУ «ТМО МВС України по Хмельницькій області».
Зазначає, що 12.01.2018 року звернувся з заявою до начальника ГУНП в Хмельницькій області про виплату одноразової грошової допомоги (далі-ОГД), до якої приєднав передбаченні документи. 05.02.2018 року позивачу надійшла відповідь на заяву про виплату одноразової грошової допомоги, в якій було затверджено висновок про відмову в призначенні ОГД.
Позивач вважає, що дії відповідача щодо відмови у призначенні одноразової грошової допомоги протиправними, в зв'язку з чим звернувся із позовом до суду.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача у судовому засіданні, наданому відзиві на позовну заяву та запереченнях на відповідь на відзив, просила відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі. Зазначила, що 07.11.2015 року, відповідно до наказу ГУНП в Хмельницькій області, ОСОБА_3 був прийнятий на службу до Національної поліції. 26.05.2016 року за розпорядженням начальника УКЗ ГУНП в Хмельницькій області Військово-лікарською комісією ДУ «ТМО МВС України по Хмельницькій області» було проведено медичний огляд ОСОБА_3, за результатами якого встановлено захворювання, яке пов'язане з проходженням служби в ОВС. 20.09.2017 року ОСОБА_3 пройшов обстеження Хмельницької обласною МСЕК та відповідно до довідки серії АГ № 0024240 від 20.09.2017 вказано, що його захворювання, пов'язане з проходженням служби в поліції та встановлено ступінь втрати працездатності 60 %, та відповідно до виписки з акта Хмельницької обласної МСЕК серії АВ №1003667 йому встановлено другу групу інвалідності, яка пов'язана з проходженням служби в поліції. В подальшому, відповідно до наказу ГУНП в Хмельницькій області від 28.09.2017 № 332 о/с, з 30.09.2017 ОСОБА_3 був звільнений зі служби в поліції відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 77 ЗУ «Про Національну поліцію» (за власним бажанням). 12.01.2018 року позивач звернувся до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області із заявою про виплату йому ОГД у зв'язку з втратою працездатності та встановленням другої групи інвалідності, до якої долучив довідку Хмельницької обласної МСЕК серії довідки серії АГ № 0024240 та виписку з акта огляду МСЕК серії АВ №1003667, згідно яких йому з 20.09.2017 року встановлено другу групу інвалідності із ступенем втрати працездатності 60% внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в поліції, а також долучив інші необхідні документи, визначені п.5 розділу III Порядку № 4. Відповідачем 23.01.2018 року складено висновок про відмову у призначенні позивачу одноразової грошової допомоги.
Зазначає, що підрозділом кадрового забезпечення, перевіряючи випадки (підстави) для призначення ОГД, встановлено, що ОСОБА_3, підполковник поліції, заступник начальника Теофіпольського ВП Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області, проходив службу в поліції по 20.09.2017 року та звільнений зі служби в поліції відповідно до пункту 7 частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням), у зв'язку з чим, до відповідного розділу заяви (рапорту) ОСОБА_3 про виплату ОГД «Відмітка кадрового підрозділу» була внесена зазначена інформація та запис про те, що подія, яка настала, не передбачена ст. 97 ЗУ «Про Національну поліцію», а тому відсутні підстави для призначення і виплати одноразової грошової допомоги.
наказом Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області від 28.09.2017 року № 332 о/с, підполковника поліції ОСОБА_3, заступника начальника Теофіпольського відділення поліції Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області, звільнено зі служби в поліції за пунктом 7 частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням), з 30 вересня 2017 року. Вислуга на день звільнення в календарному обчисленні та для виплати одноразової грошової допомоги при звільненні складає 18 років 05 місяців 16 днів, а з урахуванням пільгової служби - 21 рік 02 місяці 27 днів. Підстава: рапорт ОСОБА_3 від 25.09.2017 року.
20.09.2017 року позивачу встановлено ІI групу інвалідності, причиною якої є захворювання, так, пов'язане з проходженням служби в ОВС.
Відповідно до свідоцтва про хворобу №112 від 26.05.2016 року ВЛК ДУ "ТМО МВС України по Хмельницькій області" за розпорядженням начальника УКЗ ГУНП в Хмельницькій області здійснила медичний огляд ОСОБА_3 в якому зазначено, що захворювання позивача, так, пов'язане з проходженням служби в ОВС.
Відповідно до постанови ВЛК ДУ "ТМО МВС України по Хмельницькій області" з установлення причинного зв'язку захворювань, поранень, травм, контузій, каліцтв у колишніх працівників органів внутрішніх справ та НП із числа осіб рядового й начальницького складу захворювання ОСОБА_3 пов'язане з проходженням служби в поліції.
12.01.2018 року позивач звернувся до відповідача із заявою з доданими до неї документами про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з отриманням ІІ інвалідності при виконанні службових обов'язків.
23.01.2018 року Головним управлінням Національної поліції в Хмельницькій області був складений висновок про відмову у виплаті ОСОБА_3 одноразової грошової допомоги відповідно до статті 97 Закону України «Про Національну поліцію», який затверджений 31.01.2018 року начальником Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області.
Листом від 05.02.2018 року № 29/0-21 Головне Управління Національної поліції в Хмельницькій області повідомило позивача про відмову у нарахуванні та виплаті одноразової грошової допомоги, посилаючись на ст.97 Закону України "Про національну поліцію", а саме дата одержання інвалідності 20.09.2017 року передує даті звільнення з поліції 30.09.2017 року. Даний факт не відповідає вимогам ст.97 Закону України "Про національну поліцію".
Відповідно до протоколу № 13 засідання медичної (військово-лікарської) комісії ДУ МВС України по Хмельницькій області від 05 квітня 2018 року постановлено: встановити причинний зв'язок захворювання у колишнього співробітника НП України ОСОБА_3 з проходженням служби в поліції.
Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначено Закон України "Про Національну поліцію" № 580-ІV.
У зв'язку з прийняттям цього Закону Кабінет Міністрів України постановив ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Міністерства внутрішніх справ та утворити як юридичні особи публічного права територіальні органи Національної поліції України.
Нормами п. 4 ч. 1 ст. 97 Закону України "Про Національну поліцію" встановлено, що одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті), визначення втрати працездатності поліцейського (далі-одноразова грошова допомога) є соціальною виплатою, гарантованою допомогою з боку держави, яка призначається і виплачується особам, які за цим Законом мають право на її отримання, зокрема, у разі визначення поліцейському інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням ним служби в поліції, протягом шести місяців після звільнення його з поліції внаслідок причин, зазначених у цьому пункті.
Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського встановлюється Міністерством внутрішніх справ України.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України № 4 від 11.01.2016 року затверджено Порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 року за № 163/28293, який набрав чинності 29.02.2016 року (далі - Порядок №4).
Підпунктом 4 пункту 5 розділу 1 Порядку № 4, зі змінами та доповненнями внесеними наказом Міністерства внутрішніх справ України від 12.09.2016 року № 916, передбачено, що одноразова грошова допомога призначається у випадку пов'язаному з проходженням служби в органах внутрішніх справ-обставина, яка виникла внаслідок отриманого поліцейським захворювання або поранення (контузії, травми або каліцтва) під час проходження служби в органах внутрішніх справ.
Згідно з п. 1 р. ІІ Порядку №4 днем виникнення права на отримання ОГД у разі встановлення поліцейському інвалідності або ступеня втрати працездатності без установлення інвалідності є дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.
Відповідно до пунктів 2, 3, 5 Розділу ІІІ цього Порядку посадові особи поліції у межах своїх повноважень повинні сприяти особам, які мають право на призначення і отримання одноразової грошової допомоги відповідно до законодавства України, в отриманні та оформленні ними документів, необхідних для своєчасного ухвалення рішення про призначення і виплату зазначеної допомоги.
Разом з цим, передумовою виплати позивачу одноразової грошової допомоги є дотримання певної процедури та послідовності.
Так, пунктом 3 розділу ІІІ Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського передбачено, що заява (рапорт) про виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського (додаток 1) подається Голові Національної поліції (керівнику міжрегіонального, територіального органу поліції) за останнім місцем служби поліцейського.
Відповідно до п. 5 розділу ІІІ зазначеного Порядку для виплати одноразової грошової допомоги у разі часткової втрати працездатності без визначення інвалідності чи в разі визначення інвалідності поліцейський подає фінансовому підрозділу:1) заяву (рапорт) про виплату грошової допомоги у зв'язку з установленням втрати працездатності чи інвалідності; 2) довідку медико-соціальної експертної комісії про результати визначення ступеня втрати професійної працездатності (у відсотках).
До заяви додаються копії, які звіряються з оригіналом документа: 1) довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією; 2) постанови відповідної ВЛК щодо встановлення причинного зв'язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання; 3) акта розслідування нещасного випадку та акта, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва) поліцейського, зокрема про те, що воно не пов'язане з учиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком учинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, за формою, що затверджується МВС; 4) сторінок паспорта з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; 5) документа, що підтверджує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (сторінки паспорта громадянина України - для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відповідну відмітку в паспорті).
Згідно з п. 1 розділу IV Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського фінансові підрозділи в десятиденний строк з дня реєстрації документів готують висновок про призначення одноразової грошової допомоги, форма якого наведена у додатку 2.
Висновок про призначення одноразової грошової допомоги складається працівником фінансового підрозділу і підписується керівником фінансового підрозділу та керівником підрозділу, де проходить (проходив) службу поліцейський.
Зазначений висновок про призначення одноразової грошової допомоги затверджує/відмовляє: в апараті Національної поліції - Голова Національної поліції України або особа, на яку покладено виконання таких функцій; у міжрегіональних органах Національної поліції - начальник органу або особа, на яку покладено виконання таких функцій; у головних управліннях Національної поліції в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, областях, місті Києві - начальник Головного управління Національної поліції або особа, на яку покладено виконання таких функцій.
Пунктом 2 розділу IV Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського встановлено, що керівник Національної поліції (міжрегіонального, територіального органу поліції) у п'ятнадцятиденний строк приймає рішення про призначення виплати одноразової грошової допомоги, у якому проходив (проходить) службу поліцейський, шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови - письмовим повідомленням осіб із зазначенням мотивів відмови.
ПОЗИЦІЯ СУДУ, ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ УЧАСНИКІВ СПРАВИ
З аналізу вищезазначених правових норм вбачається, що працівник поліції, для виплати одноразової грошової допомоги у разі визначення інвалідності подає фінансовому підрозділу заяву (рапорт) із документами (а також копії, які звіряються з оригіналом документа), що визначені Пунктом 2 розділу IV Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського. Фінансовий підрозділ протягом десяти днів з моменту реєстрації документів готує висновок про призначення одноразової грошової допомоги, який підписується керівником фінансового підрозділу та керівником підрозділу, де проходить (проходив) службу поліцейський. Керівник територіального органу поліції у п'ятнадцятиденний строк приймає рішення про призначення виплати ОГД, у якому проходив (проходить) службу поліцейський, шляхом видання наказу про виплату такої допомоги, а в разі відмови-письмовим повідомленням осіб із зазначенням мотивів відмови.
При цьому, за призначенням та виплатою одноразової грошової допомоги поліцейський має звертатись до органу, в якому він проходив службу, перед звільненням.
Як зазначалось вище, наказом Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області від 28.09.2017 року № 332 о/с, підполковника поліції ОСОБА_3, заступника начальника Теофіпольського відділення поліції Красилівського ВП ГУНП в Хмельницькій області, звільнено зі служби в поліції за пунктом 7 частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням), з 30 вересня 2017 року.
Відповідно до свідоцтва про хворобу №112 від 26.05.2016 року ВЛК ДУ "ТМО МВС України по Хмельницькій області" за розпорядженням начальника УКЗ ГУНП в Хмельницькій області здійснила медичний огляд ОСОБА_3 в якому зазначено, що захворювання позивача, так, пов'язане з проходженням служби в ОВС.
Також, згідно довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії АВ № 1003667 від 20.09.2017 року, ОСОБА_3 встановлено ІI групу інвалідності з 20.09.2017 року, причиною якої є захворювання, так, пов'язане з проходженням служби в ОВС.
Крім того, відповідно до протоколу № 13 засідання медичної (військово-лікарської) комісії ДУ МВС України по Хмельницькій області від 05 квітня 2018 року постановлено: встановити причинний зв'язок захворювання у колишнього співробітника НП України ОСОБА_3 з проходженням служби в поліції.
12.01.2018 року позивач звернувся до відповідача із заявою з доданими до неї документами про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з отриманням ІІ інвалідності при виконанні службових обов'язків.
23.01.2018 року Головним управлінням Національної поліції в Хмельницькій області був складений висновок про відмову у виплаті ОСОБА_3 одноразової грошової допомоги відповідно до статті 97 Закону України «Про Національну поліцію», який затверджений начальником Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області 31.01.2018 року.
Листом від 05.02.2018 року № 29/0-21 Головне Управління Національної поліції в Хмельницькій області повідомило позивача про відмову у нарахуванні та виплаті одноразової грошової допомоги, посилаючись на ст.97 Закону України "Про національну поліцію", а саме дата одержання інвалідності 20.09.2017 року передує даті звільнення з поліції 30.09.2017 року. Даний факт не відповідає вимогам ст.97 Закону України "Про національну поліцію".
Суд не бере до уваги посилання відповідача на вказану вище підставу відмови позивачу у виплаті одноразової грошової допомоги, оскільки днем виникнення права на отримання одноразової грошової допомоги у разі встановлення поліцейському інвалідності є дата встановлення втрати працездатності, що зазначена в довідці медико-соціальної експертної комісії.
Відтак, з 20.09.2017 року (дата встановлення втрати працездатності) у позивача виникло право на отримання одноразової грошової допомоги, у зв'язку із встановленням ІІ групи інвалідності, внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ.
Разом із тим, суд вважає за необхідне зазначити, та тим самим звернути увагу відповідача на те, що особа, яка втратила працездатність у зв'язку з проходженням служби в органах внутрішніх справ, однак, продовжувала проходити публічну службу в органах Національної поліції, не повинна позбавлятися права на отримання одноразової грошової допомоги та ставитися у менш вигідне становище порівняно з працівниками міліції, які змогли реалізувати своє право після звільнення з органів внутрішніх справ, або поліцейськими, які втратили працездатність під час проходження служби в поліції.
Враховуючи викладене, суд вважає, що відповідач безпідставно відмовив позивачу у виплаті одноразової грошової допомоги, у зв'язку із встановленням ІІ групи інвалідності, внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби в органах внутрішніх справ.
Стосовно позовної вимоги про зобов'язання Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області призначити та виплатити ОСОБА_3 грошову допомогу в розмірі і порядку, передбаченому ст.ст. 97, 99 Закону України «Про Національну поліцію», Порядком та умовами виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 січня 2016 року №4, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 245 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про зобов'язання відповідача вчинити певні дії.
Щодо доводів відповідача, що призначення та виплата такої одноразової грошової допомоги є виключною компетенцією та дискреційними повноваженнями Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, слід зазначити наступне.
У своєму рішенні від 16 вересня 2015 року у справі № 21-1465а15 Верховний Суд України вказав, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
Аналогічна правова позиція з урахуванням висновків Верховного Суду України наведена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 19.05.2016 року у справі К/800/32729/15.
З огляду на наявність у суду права за умови задоволення вимог адміністративного позову прийняти рішення про зобов'язання відповідача вчити певні дії, а також враховуючи протиправність дій суб'єкта владних повноважень - Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області щодо відмови ОСОБА_3 у виплаті одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням другої групи інвалідності., та безпідставної відмови в наданні такої допомоги, суд приходить до висновку, що позивачем обрано вірний спосіб захисту порушених прав, у зв'язку з чим вказана вимога також підлягає задоволенню.
Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч.1 ст.90 КАС України).
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджені належними доказами, відповідають вимогам чинного законодавства, а тому адміністративний позов необхідно задовольнити.
Підстави для вирішення питання про розподіл судових витрат відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні.
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
адміністративний позов задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області щодо відмови ОСОБА_3 у виплаті одноразової грошової допомоги у зв'язку з встановленням другої групи інвалідності.
Зобов'язати Головне управління Національної поліції в Хмельницькій області призначити та виплатити ОСОБА_3 одноразову грошову допомогу в розмірі та порядку передбаченому ст.97, 99 Закону України "Про національну поліцію" Порядком та умовами виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського, затвердженого наказом МВС України від 11.01.2106 року №4 у зв'язку з встановленням другої групи інвалідності.
Позивач: ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, 46000, ідентифікаційний код НОМЕР_1).
Відповідач: Головне управління Національної поліції України в Хмельницькій області (вул. Зарічанська, 7, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29017, код ЄДРПОУ - 40108824).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з його проголошення, а у випадку, якщо в судовому засіданні були проголошені вступна та резолютивна частини рішення суду, - з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складене 24 травня 2018 року
Головуючий суддя ОСОБА_4