Рішення від 02.05.2018 по справі 817/784/18

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 травня 2018 року м. Рівне №817/784/18

Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Друзенко Н.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом:

ОСОБА_1

доКорецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою суду від 19.03.2018 відкрито спрощене (письмове) провадження у справі №817/784/18 за позовом ОСОБА_1 до Корецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинення певних дій. Справа підлягала розгляду у строк до 19.04.2018.

Згідно наказу №44-від від 26.03.2018 Рівненського окружного адміністративного суду судді Друзенко Н.В. надано додаткову відпустку, тривалістю 15 (п'ятнадцять) календарних днів з 16 квітня 2018 року по 30 квітня 2018 року включно.

Відповідно до цього, рішення у справі винесено 02.05.2018.

Позовні вимоги ґрунтуються на тому, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Корецькому об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Рівненської області та отримує пенсію за віком, призначену з 04.04.2013 довічно. З 24.12.2014 його було переведено на пенсію, що призначається відповідно до норм Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування". Так як у позивача виникли сумніви щодо того, чи були враховані при розрахунку його пенсії - індексація заробітної плати, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, він звернувся з відповідною заявою до Корецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області. На вказану заяву отримав повідомлення за №206/04 від 26.01.2018, в якому орган ПФУ повідомив, що при розрахунку його пенсії індексація заробітної плати, матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань не враховані. Вважає такі дії і рішення Корецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської протиправним та просить в судовому порядку зобов'язати відповідача провести такий перерахунок (перепризначення) його пенсії з дати її призначення, тобто з 24.12.2014, при якому врахувати суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань.

02.04.2018 до суду надійшов відзив відповідача на позовну заяву, за змістом якого, зазначено, що відповідно до протоколу №2112 від 19.04.2013 позивачу призначено пенсію за віком з 04.04.2013. Відповідно до поданої позивачем заяви, 24.12.2014 ОСОБА_1 був переведений на пенсію, що призначається відповідно до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування". При призначенні пенсії сільським, селищним головам, їх заступникам, іншим керівним працівникам і спеціалістам апарату сільських і селищних рад, їх виконавчих органів для обчислення пенсії враховувались оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років на момент звернення за призначенням пенсії. Розмір виплат-надбавки та премії визначались за останні 24 календарні місяці роботи, яка давала право на даний вид пенсії підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи. Заробітна плата визначалась відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №865 від 31.05.2000. На підставі постанови Кабінету Міністрів України №1013 від 09.12.2015 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів", пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України №865 від 31.05.2000 щодо проведення перерахунку пенсії державним службовцям було виключено. Стаття 37-1 Закону України "Про державну службу" №3723-XXII втратила чинність, у зв'язку з набранням чинності Законом України "Про державну службу" №889-VІІІ з 01 травня 2016 року. Статтею 90 Закону України "Про державну службу" №889-VIII від 10.12.2015 передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яким, у свою чергу, не передбачено право державних службовців на перерахунок пенсії у зв'язку з зміною заробітної плати. Відповідно до пункту 5 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" №213 від 02.03.2015, у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах, з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються, зокрема, відповідно до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування". Вказано, що у зв'язку з викладеним з 1 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищевказаним законом, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються. Позивач з 2014 року знав про розмір призначеної йому пенсії, так як пенсія виплачується щомісячно і не є одноразовою виплатою, претензій та скарг щодо нарахування його пенсії не заявляв, тому законні підстави здійснити перерахунок пенсії з 24.12.2014 відсутні. За наведеного, відповідач у задоволенні позовних вимог просив відмовити.

Розглянувши у визначений частиною другою статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України строк в письмовому провадженні позовну заяву та відзив, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини адміністративної справи в їх сукупності, перевіривши їх дослідженими доказами, суд встановив наступне.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Корецькому об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Рівненської області. З 04.04.2013 йому було призначено пенсію за віком на загальних підставах. З 24.12.2014 позивача переведено на інший вид пенсії, а саме, йому призначено пенсію за віком відповідно до норм Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" №2493-III від 07.06.2001.

В першій половині січня 2018 року позивач звернувся із заявою до Корецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області про надання йому інформації з приводу того, чи були враховані при розрахунку його пенсії індексація заробітної плати, матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань.

Листом №206/01 від 26.01.2018 Корецьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області повідомило, що в розрахунок його пенсії не враховані індексація заробітної плати, матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань і на даний час відсутні законодавчі підстави для перерахунку пенсії (а.с.24-25).

Не погоджуючись з такими діями відповідача позивач звернувся до суду з даним позовом.

Перевіряючи дії відповідача на відповідність вимогам частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає наступне.

До спірних правовідносини застосовуються як норми Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003 і Закону України "Про пенсійне забезпечення" №1788-XII від 05.11.1991, так і норми Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" №2493-III від 07.06.2001 і Закону України "Про державну службу" №3723-XII від 16.12.1993, у відповідних редакціях, які співвідносяться між собою як спеціальні та загальні, відповідно.

За правилами частини сьомої статті 21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" №2493-III від 07.06.2001 (в редакції, яка діяла на 24.12.2014, тобто на час призначення позивачу пенсії за його нормами), пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

В свою чергу, положеннями частини першої статті 37 Закону України "Про державну службу" №3723-XII від 16.12.1993 (у відповідній редакції) визначалося, що на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 70 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно з частиною другою цієї статті, до досягнення віку, встановленого першим реченням частини першої цієї статті, право на пенсію за віком мають державні службовці - чоловіки ІНФОРМАЦІЯ_1 і старші після досягнення ними такого віку: 60 років - які народилися по 31 грудня 1952 року; 60 років 6 місяців - які народилися з 1 січня 1953 року по 31 грудня 1953 року; 61 рік - які народилися з 1 січня 1954 року по 31 грудня 1954 року; 61 рік 6 місяців - які народилися з 1 січня 1955 року по 31 грудня 1955 року.

А в силу вимог частини п'ятої цієї статті, визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" №865 від 31.05.2000 (яка була чинною на час призначення пенсії позивачу) було установлено, що розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією за будь-які 60 календарних місяців роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. У разі зміни структури заробітної плати з одночасним підвищенням посадових окладів працівникам апарату органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів виплати, одержані особою за період до зміни структури заробітної плати, включаються в заробіток для обчислення пенсії відповідно до абзацу першого цього пункту без коригування. При цьому, для сільських, селищних голів, їх заступників, інших керівних працівників і спеціалістів апарату сільських і селищних рад, їх виконавчих органів (яким окремі виплати, що раніше включалися до заробітної плати для обчислення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), не встановлюються згідно з абзацом третім підпункту 1 "в" пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.2006), середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років, а також окремих виплат, які не встановлюються згідно з абзацом третім підпункту 1 "в" пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України №268 від 09.03.2006) визначається за вибором особи, що звернулася за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цих періодів на даній роботі. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат на 60.

Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" №865 від 31.05.2000 (яка була чинною на час призначення пенсії позивачу) посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, класний чин або спеціальні звання, вислугу років під час призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про державну службу" враховуються в розмірах, установлених на день призначення пенсії.

А відповідно до пункту 6 цієї постанови, у всіх випадках призначення (перерахунку) пенсій заробіток для обчислення пенсії не може перевищувати сум заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, на момент призначення (перерахунку) пенсій.

Згідно з нормами Закону України "Про оплату праці" №108/95-ВР від 24.03.1995, в структуру заробітної плати входить:

- основна заробітна плата (винагорода за виконану роботу у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців);

- додаткова заробітна плата (включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій);

інші заохочувальні та компенсаційні виплати (компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми).

В свою чергу, за правилами частини другої статті 33 Закону України "Про державну службу" №3723-XII від 16.12.1993 (у відповідній редакції), до складу заробітної плати державних службовців входять посадові оклади, премії, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інші надбавки.

За правилами частини першої статті 35 цього Закону, державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законодавством не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" №268 від 09.03.2006 (що діяла у відповідний проміжок часу) передбачалося, що державним службовцям протягом року можуть надаватися дві допомоги: допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Розмір кожної з них не повинен перевищувати середньомісячної заробітної плати працівника.

А постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення" №1078 від 17.07.2003, передбачено, що індексації підлягає оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій у грошовому виразі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, а також інші компенсаційні виплати, що мають постійний характер.

Відповідно до положень статті 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" №1788-XII від 05.11.1991, до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

За правилами статті 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003, до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються: 1) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону; 2) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум; 3) суми заробітної плати (доходу), визначені виходячи із здійсненої застрахованою особою доплати, передбаченої частиною третьою статті 24 цього Закону.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом України в постанові від 20.02.2012 (справа №21-430а11).

Індексація заробітної плати являє собою дохід, з якого відповідно до ст. 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення" справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів відповідно до діючого законодавства на день одержання заробітку (виплат, доходу).

Матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань належать до додаткових видів грошового забезпечення, з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів й приймаються в розрахунок при нарахуванні пенсії лише особам, які отримували такі надбавки під час перебування на державній службі та були звільнені зі служби після їх запровадження.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 під час перебування на посаді сільського голови Мощаницької сільської ради отримував як посадовий оклад, надбавку за ранг та надбавку за вислугу років, так і такі види додаткового забезпечення як: надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, премію, індексацію заробітної плати, а також матеріальну допомогу на оздоровлення та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань.

Довідкою Мощаницької сільської ради №38 від 11.01.2018 "Про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи, або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" підтверджено, що ОСОБА_1 отримував: матеріальну допомогу на оздоровлення один раз на рік в 2005 році, 2011 році, 2012 році, 2013 році, 2014 році та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань в 2012 році та в 2014 році, а індексацію заробітної плати впродовж 2011, 2012, 2013 та 2014 років. При цьому також підтверджено той факт, що на всі такі виплати були нараховані внески на загальнообов'язкове державне страхування, а з 01.01.2011 - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (а.с.20-22).

Відповідно до цього, матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та індексація, як додаткові види грошового забезпечення, з яких сплачені страхові внески (збори) до соціальних фондів, повинні були прийматися в розрахунок при нарахуванні ОСОБА_1 пенсії, що призначається відповідно до норм Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

При цьому, суд зауважує, що за правилами частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. В даній справі відповідачем не доведено, що при призначенні позивачу 24.12.2014 пенсії, ним подавалися дані про складові його заробітку інші, ніж зазначені у довідці Мощаницької сільської ради №38 від 11.01.2018.

Розраховуючи 24.12.2014 розмір пенсії ОСОБА_1 без врахування сум індексації, матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, орган ПФУ діяв безпідставно. Такі дії відповідача не відповідають критеріям правомірності, обґрунтованості, добросовісності та розсудливості, встановленим у частині другій статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України. Оскільки внаслідок таких дій ОСОБА_1 було призначено пенсію у розмірі меншому, ніж той на який він має право, відповідачем порушено його охоронювані законом права та інтереси, які підлягають судовому захисту, як шляхом визнання відповідних дій Корецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області протиправними, так і шляхом покладення на відповідача в судовому порядку обов'язку провести відповідний перерахунок (перепризначення) пенсії позивача.

Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Частиною другою цієї статті встановлено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

За результатами судового розгляду справи суд дійшов висновку, що позов належить задовольнити шляхом зобов'язання Корецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 за нормами Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" з дати її призначення, тобто з 24.12.2014, та врахувати при такому перерахунку суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань відповідно до довідки "Про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" №38 від 11.01.2018, виданої Мощаницькою сільською радою.

При цьому суд зауважує, що мова не йде про перерахунок пенсії, який пов'язаний з виникненням права на зміну розміру пенсії, а про перерахунок, який пов'язаний з тим, що розмір пенсії при її призначенні був обрахований не вірно. В цьому випадку дата звернення пенсіонера до органу ПФУ не розглядається як відправна точка для визначення періоду з якого здійснюється перерахунок. Відповідно до цього, суд відхиляє як безпідставні доводи відповідача про те, що в зв'язку з втратою відповідних норм законодавства у позивача на сьогоднішній день відсутнє право на перерахунок пенсії.

Також суд критично оцінює доводи відповідача про те, що позивач не заявляв претензій щодо розміру призначеної йому пенсії, хоча достеменно знав про її розмір, так як щомісячно отримував відповідні платежі, позаяк обізнаність з розміром пенсії не є тотожною обізнаності зі складовими, з яких такий розмір пенсії обраховано.

За правилами статті 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003, нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми неотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії. Нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Оскільки станом на момент розгляду даної справи орган, що призначає і виплачує пенсію ще не провів перерахунку пенсії позивачу з урахуванням суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, а відповідно до цього і не визначив сум недоотриманої ним пенсії, підстав стверджувати про порушення відповідачем прав позивача, закріплених у статті 46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003, немає.

Відповідно до цього, позовна вимога ОСОБА_1 про зобов'язання відповідача виплатити йому різницю між належною до сплати та фактично виплаченою пенсією, є передчасною. На цій підставі, суд в задоволенні цієї позовної вимоги відмовляє.

Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України підлягають присудженню з відповідача на користь позивача судові витрати, а саме витрати по сплаті судового збору в сумі 704,80 грн.

Керуючись статтями 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 (35833, вул.17 Вересня, 13, с.Мощаниця, Острозького району, Рівненської області, РНОКПП НОМЕР_1) до Корецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області (34700, вул.Сторомонастирська,8, м.Корець, Рівненська область, код ЄДРПОУ 40375260) задовольнити частково.

Визнати протиправним дії Корецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області щодо неврахування при призначенні ОСОБА_1 24.12.2014 пенсії за нормами Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" сум індексації заробітної плати, сум матеріальної допомоги на оздоровлення та сум матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань.

Зобов'язати Корецьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 за нормами Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" з дати її призначення, тобто з 24.12.2014, та врахувати при такому перерахунку суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань відповідно до довідки "Про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" №38 від 11.01.2018, виданої Мощаницькою сільською радою.

В задоволені позовних вимог щодо зобов'язання провести виплату різниці між фактично отриманим та належним до сплати розміром пенсії,- відмовити.

Присудити позивачу - ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Корецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області, судові витрати у вигляді сплаченого судового збору в сумі 704,80 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд.

Повний текст рішення складено 02 травня 2018 року.

Суддя Друзенко Н.В.