Ухвала від 22.05.2018 по справі 278/1400/18

Справа № 278/1400/18

Провадження 2а/278/24/18

УХВАЛА

Іменем України

22 травня 2018 року, суддя Житомирського районного суду Житомирської області Зубчук І.В. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

21 травня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до Житомирського районного суду Житомирської області з адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії.

При вирішенні питання про відкриття провадження по вказаній справі було встановлено наступне.

Пунктом 1 частини 1 статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема у спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження;

За змістом частини 1 статті 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму;

3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України;

4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.

Частиною 2 цієї ж статті визначено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Згідно пункту 4 частини 1 статі 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності (предметної, інстанційної та територіальної).

Разом з тим, пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України визначено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Оскільки алгоритм дій суду при недотримані позивачем саме правил предметної підсудності чинним КАС України не визначений, суд застосовуючи аналогію закону, вважає за необхідне дану адміністративну справу передати на розгляд до Житомирського окружного адміністративного суду.

Керуючись ст.ст. 19-30, 171 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Передати адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити дії до Житомирського окружного адміністративного суду (10002 м.Житомир, вул.Мала Бердичівська, 23).

Ухвала про передачу справи на розгляд іншого суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали суду.

Суддя: І. В. Зубчук