Справа № 204/2328/18
Провадження № 3/204/922/18
24 квітня 2018 року суддя Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська Білик І.А., розглянувши адміністративний матеріал у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого водієм, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2
про притягнення до адміністративної відповідальності ч.1 за ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До суду надійшов складений інспектором 6 роти 2 батальйону УПП в Дніпропетровській області лейтенантом поліції ОСОБА_2 протокол про адміністративне правопорушення серії БР №221347 від 03.04.2018 року, згідно якого 03 квітня 2018 року о 22.40 годині водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом-мопедом А-1 Suzuki Lets, номерний знак НОМЕР_1 в м.Дніпро по вул.Холодноярська,9 в стані алкогольного сп'яніння. Огляд на стан сп'яніння зі згоди водія, у встановленому законом порядку, проводився із застосуванням приладу газоаналізатор «Драгер» 6820, ARНК №0528, тест 589, в присутності двох свідків. Результат тесту 1.26 0/00 , чим порушив п.2.9а Правил дорожнього руху України та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
У судове засідання ОСОБА_1 з'явився, провину не визнав, зазначивши, що працівники поліції конкретну причину його зупинки не повідомили, а також не повідомили у зв'язку з якими ознаками алкогольного спяніння йому пропонують пройти огляд за допомогою приладу «Драгер». Він пройшов огляд за допомогою «Драгера», але не був згоден з його результатами, оскільки він не вживав алкогольні напої, йому не був наданий сертифікат відповідності приладу. Крім того, працівники поліції не запропонували йому проїхати до медичного закладу для проведення огляду на стан алкогольного спяніння.
Ознайомившись з матеріалами справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного.
Згідно зі ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП передбачена за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобовязаний повно, всебічно та обєктивно зясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого прийняти законне, обґрунтоване і вмотивоване рішення.
Згідно п. 2.5 Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку огляд для визначення стану алкогольного спяніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Порядок проведення огляду водіїв передбачено інструкцією, затвердженою спільним наказом МВС та Міністерства охорони здоров'я України від 2015 року. Згідно вказаного документу, огляд водіїв на предмет сп'яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних приладів і лікарем медичних закладів, уповноваженим проводити огляд водіїв. Але оскільки поліцейські поки не можуть перевірити водія за допомогою алкотестера, то, якщо у них є підстави вважати, що за рулем знаходиться особа в стані сп'яніння, правоохоронці повинні направляти його на огляд до медичного закладу.
В п. 6 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України та Міністерства охорони здоровя від 09.11.2015 року № 1452/735 (далі Інструкція) зазначено, що у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан спяніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоровя, якому надано право на його проведення відповідно до ст. 266 КУпАП.
До протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №221347 від 03 квітня 2018 року долучено роздруківку результатів приладу газоаналізатора DRAGER «Alcotest 6820» ARНК №0528, який зафіксував результат тесту 1.26 0/00 вмісту алкоголю в організмі ОСОБА_1 Також до протоколу долучено ОСОБА_3 огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, складений відносно ОСОБА_1
Крім того, у вищевказаному протоколі БР№221347 від 03.04.2018 року зазначені свідки ОСОБА_3, ОСОБА_4, до протоколу додані їх письмові пояснення від 03.04.2018 року, однак не в протоколі, не у вказаних поясненнях свідків не зазначені ознаки алкогольного сп'яніння ОСОБА_1.
Суду ОСОБА_1 пояснив, що він не був згоден із результатами технічного приладу, проте працівники поліції не запропонували йому проїхати до медичного закладу для проведення огляду на стан алкогольного спяніння.
Відповідно до ч. 3 ст. 266 КУпАП у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоровя.
Відповідно до п. 7 «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» (далі - Інструкція) у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан спяніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоровя, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 КУпАП.
Крім того, згідно наказу Міністерства внутрішніх справ України від 01.03.2010 року № 33 «Про затвердження Переліку технічних засобів, використовують в підрозділах Державтоінспекції МВС для виявлення та фіксування порушень правил дорожнього руху», визначено перелік спеціальних технічних засобів для проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення стану алкогольного спяніння, до якого газоноаналізатор «Alcotest 6820» не входить.
З матеріалів справи вбачається, що перевірка ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння проводилася за допомогою приладу Газоаналізатор Drager Alcotest 6820, тому, враховуючи наведене вище, його показники не можуть вважатися допустимим доказом.
Таким чином, аналізуючи матеріали справи, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 обєктивної сторони правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, оскільки в порушення вимог Інструкції працівники поліції у разі незгоди водія ОСОБА_1 з результатами огляду, не забезпечили його доставку до найближчого закладу охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до ст. 266 КУпАП. Крім того, як вбачається з роздруківки приладу «Драгер», огляд ОСОБА_1 був проведений за допомогою «Alcotest 6820», який відповідно до діючого наказу Міністерства внутрішніх справ України від 01.03.2010 року № 33 «Про затвердження Переліку технічних засобів, використовують в підрозділах Державтоінспекції МВС для виявлення та фіксування порушень правил дорожнього руху», не входить до переліку спеціальних технічних засобів для проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення стану алкогольного спяніння.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адімінстративне правоапрушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі встановлення відстуності події і складу адмінстративного правопрушення.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про закриття провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 130 КУпАП у звязку з відсутністю в його діях події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП,
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 245, 251, 252, 280, п.1 ч.1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч.1 ст.130 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Красногвардійський районний суд м. Дніпропетровська.
Суддя І.А. Білик