Копія
іменем України
21 травня 2018 року справа № 542/668/18
провадження № 1-кс/542/138/18
Новосанжарський районний суд Полтавської області в складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду в смт. Нові Санжари, вул. Незалежності, 32, клопотання слідчого СВ Новосанжарського ВП ГУНП в Полтавській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про проведення експертизи за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018170270000254 від 18 травня 2018 року, ?
Слідчий СВ Новосанжарського ВП ГУНП в Полтавській області звернувся до суду з вищевказаним клопотанням, в якому просить винести ухвалу про доручення судово-медичному експерту Новосанжарського відділення Полтавського обласного бюро судово-медичних експертиз проведення судово-медичної експертизи по кримінальному провадженню №12018170270000254 від 18.05.2018 року, на вирішення якої поставити наступні питання:
1) чи є на тілі потерпілого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , тілесні ушкодження, якщо так, то їх кількість, характеристика, локалізація, механізм утворення, ступінь їх тяжкості, нанесені вони одночасно чи ні?
2) яким було вірогідне взаєморозташування потерпілого та нападника в момент нанесення потерпілому тілесних ушкоджень, чи змінювалось при цьому їх розташування і якщо так, то яким чином?
3) від якої кількості ударів нанесені тілесні ушкодження, з якою силою (малою-значною) вони завдавалися?
4) яким знаряддям нанесені тілесні ушкодження, одним чи різними, який тип, форма, розміри та інші ознаки цього знаряддя?
5) чи міг потерпілий після отримання тілесних ушкоджень виконувати активні дії (пересуватись, кликати на допомогу і т.п.)?
6) чи є на тілі потерпілого сліди, які вказують на можливу боротьбу і самооборону і якщо так, то які саме?
7) чи могли тілесні ушкодження утворитися 18 травня 2018 року?
Клопотання мотивовано тим, що 18.05.2018 року до Новосанжарського ВП звернуся ОСОБА_4 по факту того, що 18.05.2018 року невстановлена особа в смт. Нові Санжари Новосанжарського району біля магазину «Есміральда» нанесла йому тілесні ушкодження.
За даним фактом 18.05.2018 року розпочате кримінальне провадження №12018170270000254 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
У клопотанні слідчий вказує, що під час проведення досудового розслідування виникла необхідність у встановленні тяжкості та характеру тілесних ушкоджень, заподіяних потерпілому ОСОБА_4 , які він отримав 18.05.2018 року, що має істотне значення для кримінального провадження і у даному випадку необхідне залучення судово-медичного експерта для проведення судово-медичної експертизи.
Дана експертиза вплине на вірну кваліфікацію та подальше розслідування кримінального правопорушення.
Враховуючи, що для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження необхідні спеціальні знання в області судової медицини, звернувся до суду з вказаним клопотанням.
Вивчивши клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання необхідно задовольнити з наступних підстав.
У відповідності до ст. 242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Слідчий або прокурор зобов'язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень.
Згідно ст. 243 КПК України експерт залучається за наявності підстав для проведення експертизи за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження.
Зі змісту ст. 244 КПК слідує, що у разі якщо для з'ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, сторони кримінального провадження мають право звернутися з клопотанням про проведення експертизи до слідчого судді.
У відповідності до ч. 3 ст. 244 КПК України клопотання розглядається слідчим суддею місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування.
З витягу з ЄРДР вбачається, що 18.05.2018 року до Новосанжарського ВП звернуся ОСОБА_4 по факту того, що 18.05.2018 року невстановлена особа в смт. Нові Санжари Новосанжарського району біля магазину «Есміральда» нанесла йому тілесні ушкодження.
Відомості про злочин внесено до ЄРДР за №12018170270000254 за ч. 1 ст. 125 КК України.
Враховуючи викладене та беручи до уваги те, що слідчим у своєму клопотанні доведено, що для з'ясування обставин, які мають істотне значення у кримінальному провадженні, необхідні спеціальні знання, слідчий суддя приходить до висновку, що необхідно доручити експертній установі проведення судово-медичної експертизи та залучити експерта.
Керуючись ст.ст. 242-244 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого СВ Новосанжарського ВП ГУНП в Полтавській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про проведення експертизи за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018170270000254 від 18 травня 2018 року, - задовольнити.
Призначити у кримінальному провадженні за №12018170270000254 від 18.05.2018 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, судово-медичну експертизу, проведення якої доручити судово-медичному експерту Новосанжарського відділення Полтавського обласного бюро судово-медичних експертиз, на вирішення якої поставити питання:
1) чи є на тілі потерпілого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , тілесні ушкодження, якщо так, то їх кількість, характеристика, локалізація, механізм утворення, ступінь їх тяжкості, нанесені вони одночасно чи ні?
2) яким було вірогідне взаєморозташування потерпілого та нападника в момент нанесення потерпілому тілесних ушкоджень, чи змінювалось при цьому їх розташування і якщо так, то яким чином?
3) від якої кількості ударів нанесені тілесні ушкодження, з якою силою (малою-значною) вони завдавалися?
4) яким знаряддям нанесені тілесні ушкодження, одним чи різними, який тип, форма, розміри та інші ознаки цього знаряддя?
5) чи міг потерпілий після отримання тілесних ушкоджень виконувати активні дії (пересуватись, кликати на допомогу і т.п.)?
6) чи є на тілі потерпілого сліди, які вказують на можливу боротьбу і самооборону і якщо так, то які саме?
7) чи могли тілесні ушкодження утворитися 18 травня 2018 року?
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову від виконання покладених на експерта обов'язків за ст.ст. 384, 385 КК України.
Роз'яснити, що висновок експерта необхідно надати до Новосанжарського ВП ГУНП в Полтавській області.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя /підпис/
Відповідає оригіналу
ОСОБА_5 .Голови Новосанжарського районного
суду Полтавської області ОСОБА_1