Ухвала від 21.05.2018 по справі 813/2068/18

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/2068/18

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

21 травня 2018 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду О.П. Хома, перевіривши матеріали позовної заяви Головного управління Держпраці у Львівській області до Товариства з додатковою відповідальністю «Дальта» про застосування заходів реагування,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Держпраці у Львівській звернулось до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з додатковою відповідальністю «Дальта» (далі - ТзДВ «Дальта»), в якому просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до ТзДВ «Дальта», а саме заборонити виконання робіт в діючих електроустановках підприємства; заборонити виконання робіт на трубозгинальному верстаті та заточному верстаті без інвентаризаційних номерів (що знаходяться за адресою м. Львів, вул. Пластова, 12); виконання електрозварюваних робіт, до усунення зазначених у позовній заяві порушень.

Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до частини 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон №3674-VI).

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі

Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 № 2246-VIII розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2018 встановлено у розмірі 1762 гривень.

Згідно до пункту 1 частини 3 статті 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем сплачується судовий збір у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як видно з позовної заяви, позивачем заявлено позовну вимогу немайнового характеру, за яку йому слід сплатити судовий збір та подати до суду оригінал квитанції про його сплату.

Позовна заява містить клопотання про відстрочення сплати судового збору, в якій позивач просить відстрочити сплату судового збору у зв'язку з відсутністю коштів для сплати такого, до винесення рішення суду. В обґрунтування клопотання посилається на те, що 07.02.2018 Управління звернулося до начальника управління бухгалтерського та фінансово-господарського забезпечення щодо перерозподілу коштів з метою повного та своєчасного здійснення сплати судового збору, проте на даний час на рахунки Управління ще не надійшли відповідні бюджетні асигнування.

Зменшення розміру судових витрат або звільнення від їх оплати, відстрочення та розстрочення судових витрат визначено статтею 133 КАС України, згідно з частиною першою якої суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

За приписами вищезазначеної норми відстрочення або розстрочення сплати судового збору, а також звільнення від його сплати є правом суду, а відповідна заява сторони розглядається виходячи із визначених стороною обставин, що унеможливлюють сплату судового збору та підтвердження цих обставин належними доказами.

Єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є майновий стан заявника. Обґрунтування пов'язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу.

Наведені позивачем обставини та докази на їх підтвердження, не дають суду обґрунтовані підстави вважати, що він позбавлений можливості сплатити судовий збір, тому у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору до винесення рішення суду слід відмовити.

Окрім цього, позовна заява оформлена позивачем, як «адміністративний позов».

За вживаними у КАС України термінами, визначення яких наведено у статті 4 цього Кодексу, поняття «адміністративний позов» відсутнє.

Зважаючи на викладене, позовна заява підлягає залишенню без руху.

Для усунення вказаних недоліків і приведення позовної заяви у відповідність до вимог статті 160,161 КАС України, позивачу необхідно надати певний строк.

Керуючись ст.ст.160, 161, 169, 248, 256, 293, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору відмовити.

Позовну заяву Головного управління Держпраці у Львівській області до Товариства з додатковою відповідальністю «Дальта» про застосування заходів реагування, - залишити без руху.

Позивачу протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали усунути зазначені в мотивувальній частині ухвали недоліки шляхом подання в канцелярію Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2, 79018) оригіналу документа про сплату судового збору за подання позову немайнового характеру у розмірі 1762,00 гривень за наступними реквізитами: одержувач УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО 825014; рахунок 31217206784003; Код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу: судовий збір за подання позову до (вказати найменування суду), а також позовної заяви, оформленої згідно до вимог чинного Кодексу адміністративного судочинства України.

У разі невиконання вказівок судді по усуненню недоліків позовної заяви у визначений термін, така буде вважатись неподаною та повернута позивачу відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується.

Суддя О.П. Хома