Ухвала від 02.05.2018 по справі 201/14306/15-ц

Справа № 201/14306/15-ц

Провадження № 4-с/201/37/2018

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 травня 2018 року Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська

у складі: головуючого судді Трещова В.В., при секретарі Ляховій І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Дніпрі скаргу ОСОБА_1 на дії старшого державного виконавця Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_2, стягувач публічне акціонерне товариство «Альфа-Банк»-

ВСТАНОВИВ:

До Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська надійшла зазначена скарга, в якій заявник просив суд з урахуванням уточнень визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_2 від 13 липня 2017 року про відкриття виконавчого провадження №54225504; визнати протиправною та скасувати постанову старшого державного виконавця Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_2 від 13 липня 2017 року про арешт майна боржника, винесену в межах виконавчого провадження №54225504, якою був накладений арешт на все рухоме і нерухоме майно ОСОБА_1; визнати протиправною і скасувати постанову старшого державного виконавця Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_2 від 27 липня 2017 року про розшук майна боржника, винесену в межах виконавчого провадження № 54225504, якою оголошено в розшук майно боржника (всі транспортні засоби), що належать ОСОБА_1; визнати протиправною і скасувати постанову старшого державного виконавця Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_2 від 25 січня 2018 року про опис та арешт майна (коштів) боржника № 54225504, якою описано, накладено арешт та передано на відповідальне зберігання належний ОСОБА_1 на праві власності транспортний засіб марки Infiniti FX35 (тип кузова: універсал-В, № кузова: JNRAS08W48X209350, рік випуску: 2008, державний номерний знак: АЕ9488СК); зобов'язати старшого державного виконавця Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_2 або іншу уповноважену особу Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області повернути ОСОБА_1 зазначений транспортний засіб.

В обґрунтування поданої скарги заявник посилався на те, що всупереч вимогам Закону України «Про виконавче провадження», ОСОБА_1 не направлялась постанова про відкриття виконавчого провадження, та іншим чином не повідомлялось, про існування виконавчого провадження, за яким ОСОБА_1 є боржником щодо стягнення з нього на користь ПАТ «Альфа-Банк» заборгованості в розмірі 2317477 грн. 65 коп. У зв'язку із зазначеним просив задовольнити дану скаргу.

Представником заявника через канцелярію суду подано заяву про розгляд даної справи без його участі, просив задовольнити скаргу з підстав у ній викладених.

Від старшого державного виконавця Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_2 на адресу суду надійшло клопотання про розгляд скарги без його участі, просив відмовити у її задоволенні.

Представником ПАТ «Альфа-Банк» через канцелярію суду подана заява про розгляд справи без його участі, при вирішенні скарги поклався на розсуду суду.

Суд, вивчивши матеріали справи, приходить до наступного.

Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ст. 474 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.

Судом встановлено, що на виконання виконавчого листа, виданого Жовтневим районним судом міста Дніпропетровська 14 грудня 2016 року у цивільній справі №201/14306/15-ц, про стягнення з ОСОБА_1 на користь ПАТ «Альфа-Банк» заборгованості за кредитним договором № 490084222 від 12 серпня 2008 року станом на 17 серпня 2015 року в розмірі 2 317 477, 65 грн., постановою старшого державного виконавця Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_2 від 13 липня 2017 року було відкрито виконавче провадження № 54225504 (а.с. 8, 9-10).

Постановою про арешт майна боржника, винесеною старшим державним виконавцем Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_2 13 липня 2017 року в межах виконавчого провадження № 54225504, був накладений арешт на все рухоме і нерухоме майно ОСОБА_1 (а.с. 11-12).

Постановою старшого державного виконавця Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_2 від 27 липня 2017 року у виконавчому провадженні № 54225504 оголошено розшук майна боржника ОСОБА_1: всі транспортні засоби (а.с. 13-14).

Постановою старшого державного виконавця Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_2 від 25 січня 2018 року про опис та арешт майна (коштів) боржника № 54225504, описано, накладено арешт та передано на відповідальне зберігання належний ОСОБА_1 на праві власності транспортний засіб марки Infiniti FX35 (тип кузова: універсал-В, № кузова: JNRAS08W48X209350, рік випуску: 2008, державний номерний знак: АЕ9488СК) (а.с. 15-16, 17).

З копій матеріалів виконавчого провадження № 54225504, наданих Соборним ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області на запит суду, вбачається, що відповідними супровідними листами копії зазначених вище документів були направлені сторонам виконавчого провадження, в тому числі ОСОБА_1, проте доказів фактичного направлення ОСОБА_1 цих документів, тобто поштових квитанцій, чеків, тощо на підтвердження фактичного направлення документів заявнику, суду надано не було, матеріали виконавчого провадження не містять такого документу.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про виконавче провадження» виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Пунктом 1 ч. 2 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавець зобов'язаний здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.

Згідно з ч. 5 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов'язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей.

Положеннями ч. 1 ст. 28 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що Копії постанов виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі - документи виконавчого провадження) доводяться виконавцем до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам простою кореспонденцією або доставляються кур'єром, крім постанов про відкриття виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу, повідомлення стягувачу про повернення виконавчого документа без прийняття до виконання, які надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі. Документи виконавчого провадження надсилаються стягувачу та боржнику за їхніми адресами, зазначеними у виконавчому документі. У разі зміни стороною місця проживання чи перебування або місцезнаходження документи виконавчого провадження надсилаються за адресою, зазначеною у відповідній заяві сторони виконавчого провадження. Документи виконавчого провадження доводяться до відома або надсилаються адресатам не пізніше наступного робочого дня з дня їх винесення.

Таким чином, оскільки державним виконавцем при виконанні виконавчого провадження № 54225504 з примусового виконання виконавчого листа, виданого Жовтневим районним судом міста Дніпропетровська 14 грудня 2016 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ПАТ «Альфа-Банк» заборгованості за кредитним договором № 490084222 від 12 серпня 2008 року в розмірі 2 317 477, 65 грн., були порушені вимоги ч. 1 ст. 28 Закону України «Про виконавче провадження», а саме: не була направлена боржнику ОСОБА_1 копія постанови про відкриття цього виконавчого провадження, суд приходить до висновку про те, що дана скарга є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню у повному обсязі.

Крім того, враховуючи результат вирішення справи, відповідно до ч. 1 ст. 158 ЦПК України суд може скасувати заходи забезпечення позову з власної ініціативи або за вмотивованим клопотанням учасника справи, суд вважає за можливе скасувати заходи забезпечення скарги, вжиті ухвалою суду від 05 лютого 2018 року, якою було зупинене стягнення за виконавчим листом № 201/14306/15-ц, виданим 14 грудня 2016 року Жовтневим районним судом міста Дніпропетровська про стягнення з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) на користь публічного акціонерного товариства «Альфа-Банк» (код ЄДРПОУ 23494714, адреса: місто Київ, вул. Десятинна, буд. 4/6) заборгованості в розмірі 2317477,65 гривень, до набрання законної сили судовим рішенням у справі №201/14306/15-ц за скаргою ОСОБА_1 на дії старшого державного виконавця Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_2, стягувач публічне акціонерне товариство «Альфа-Банк».

На підставі викладеного, ст.ст. 158, 260, 447-453, ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Скаргу- задовольнити.

Скасувати постанову старшого державного виконавця Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_2 від 13 липня 2017 року про відкриття виконавчого провадження №54225504.

Скасувати постанову старшого державного виконавця Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_2 від 13 липня 2017 року про арешт майна боржника, винесену в межах виконавчого провадження №54225504, якою був накладений арешт на все рухоме і нерухоме майно ОСОБА_1

Скасувати постанову старшого державного виконавця Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_2 від 27 липня 2017 року про розшук майна боржника, винесену в межах виконавчого провадження №54225504, якою оголошено в розшук майно боржника (всі транспортні засоби), що належать ОСОБА_1

Скасувати постанову старшого державного виконавця Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_2 від 25 січня 2018 року про опис та арешт майна (коштів) боржника № 54225504, якою описано, накладено арешт та передано на відповідальне зберігання належний ОСОБА_1 на праві власності транспортний засіб марки Infiniti FX35 (тип кузова: універсал-В, № кузова: JNRAS08W48X209350, рік випуску: 2008, державний номерний знак: АЕ9488СК).

Зобов'язати старшого державного виконавця Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_2 або іншу уповноважену особу Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області повернути ОСОБА_1 зазначений транспортний засіб.

Скасувати заходи забезпечення скарги, вжиті ухвалою суду від 05 лютого 2018 року, якою було до набрання законної сили судовим рішенням у справі №201/14306/15-ц за скаргою ОСОБА_1 на дії старшого державного виконавця Соборного ВДВС міста Дніпра ГТУЮ у Дніпропетровській області ОСОБА_2, стягувач публічне акціонерне товариство «Альфа-Банк» зупинене стягнення за виконавчим листом № 201/14306/15-ц, виданим 14 грудня 2016 року Жовтневим районним судом міста Дніпропетровська про стягнення з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) на користь публічного акціонерного товариства «Альфа-Банк» (код ЄДРПОУ 23494714, адреса: місто Київ, вул. Десятинна, буд. 4/6) заборгованості в розмірі 2317477,65 гривень,.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п'яти днів в апеляційний суд Дніпропетровської області через Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська.

Суддя В.В. Трещов

Попередній документ
74055933
Наступний документ
74055935
Інформація про рішення:
№ рішення: 74055934
№ справи: 201/14306/15-ц
Дата рішення: 02.05.2018
Дата публікації: 18.05.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Соборний районний суд міста Дніпра
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); В порядку ЦПК України; Скарги на дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби, що розглядаються в порядку цивільного судочинства
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (16.11.2018)
Результат розгляду: Передано для відправки до Апеляційного суду Дніпропетровської об
Дата надходження: 20.04.2018
Предмет позову: про стягнення заборгованості за кредитним договором