Рішення від 16.05.2018 по справі 810/2384/18

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 травня 2018 року 14:05 810/2384/18

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Головенко О.Д.,

при секретарі судового засідання Лапій М.С.,

за участю:

позивача: ОСОБА_1

представник позивача: ОСОБА_2;

представник відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 сільської виборчої комісії Бориспільського району Київської області про визнання протиправними дій, скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

14 травня 2018 року о 14:42 год. до Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_3 сільської виборчої комісії Бориспільського району Київської області, в якому просив суд:

- визнати протиправними дії ОСОБА_3 сільської виборчої комісії Бориспільського району Київської області щодо визнання недійсними проміжних місцевих виборів по одномандатному виборчому округу № 16, які відбулись 06.05.2018;

- визнати протиправною (незаконною) та скасувати постанову ОСОБА_3 сільської виборчої комісії Бориспільського району Київської області від 11.05.2018 про визнання виборів по одномандатному виборчому округу № 16 недійсними;

- зобов'язати ОСОБА_3 сільську виборчу комісію Бориспільського району Київської області:

скласти (оформити належним чином) та видати позивачу наручно протокол про результати проміжних місцевих виборів депутата по одномандатному виборчому округу № 16 до ОСОБА_3 сільської ради Бориспільського району Київської області, які відбулись 06.05.2018;

прийняти та видати позивачу наручно рішення про визнання кандидата у депутати ОСОБА_1 обраним депутатом ОСОБА_3 сільської ради Бориспільського району Київської області;

прийняти та видати позивачу наручно рішення про реєстрацію ОСОБА_1 депутатом ОСОБА_3 сільської ради Бориспільського району Київської області.

Через канцелярію суду 15.05.2018 від позивача надійшла заява про уточнення позовних вимог, оскільки відповідачем було вжито заходи щодо отримання запитуваних документів.

Так, відповідно до поданої заяви про уточнення позовних вимог позивач просить суд зобов'язати ОСОБА_3 сільську виборчу комісію Бориспільського району Київської області оформити належним чином протокол про результати проміжних виборів депутатів Великоолександріської сільської ради від 06.05.2018, що видається (оформляється) ОСОБА_3 сільською виборчою комісією Бориспільського району Київської області.

В обґрунтування заявленої позовної вимоги позивач зазначає, що протокол про результати проміжних виборів депутатів відповідачем складено з грубим порушенням вимог Закону України «Про місцеві вибори», оскільки у ньому відсутні підписи половини складу членів виборчої комісії.

Вказує, що відсутні відповідні пояснення з приводу відсутності таких підписів.

У судовому засідання позивач та його представник позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Представник відповідача до суду не з'явився, однак про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином про що у матеріалах справи міститься відповідні телефонограми.

На виконання ухвали від 14.05.2018 відповідачем засобами електронного зв'язку було направлено копії протоколу про результати виборів депутатів ОСОБА_3 сільської ради Бориспільського району Київської області в одномандатному виборчому окрузі № 16; постанови від 11.05.2018 № 83 про визнання обраним депутата ОСОБА_4 на проміжних виборах депутатів ОСОБА_3 сільської ради Бориспільського району Київської області по одномандатному округу № 16 та постанову від 11.05.2018 № 84 про реєстрацію обраного депутата ОСОБА_1 ОСОБА_3 сільської ради Бориспільського району Київської області по одномандатному округу № 16.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 14.05.2018 провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження.

Також через канцелярію суду 15.05.2018 від ОСОБА_5 надійшла заява про вступ до справи у якості треті особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

Ухвалою суду від 15.05.2018 без виходу до нарадчої кімнати, суд відмовив у задоволенні вказаної заяви та роз'яснив присутнім, що відповідно до ч. 5 ст. 49 КАС України ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується, заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення учасників справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, з таких підстав.

Судом встановлено, що 06.05.2018 відбулись проміжні вибори депутатів ОСОБА_3 сільської ради по одномандатним виборчим округам № 8, 11, 16 та 18.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме протоколу про підсумки голосування з виборів депутатів ОСОБА_3 сільської ради Бориспільського району Київської області в одномандатному виборчому окрузі № 16, більшість голосів виборців було віддано ОСОБА_4.

Однак після отримання протоколу про результати виборів депутатів ОСОБА_3 сільської ради Бориспільського району Київської області в одномандатному виборчому окрузі № 16 позивачем було встановлено, що він складений з порушенням вимог Закону України «Про місцеві вибори», а саме даний протокол підписаний не усіма членами комісії та не додано відповідних пояснень з даного приводу.

Вважаючи, що протокол про результати проміжних виборів депутатів по одномандатному виборчому округу № 16 оформлено не належним чином позивач звернувся до суду з відповідним позовом за захистом своїх прав та інтересів, оскільки на думку позивача, неналежно складений протокол може бути підставою щодо визнання його недійсними.

Надаючи правову оцінку обставинам вказаної справи, суд зазначає наступне.

Організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост регулюються Конституцією України, Законом України від 14.07.2015 № 595-VIII «Про місцеві вибори» (надалі - Закон «Про місцеві вибори») та іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства.

Відповідно до ч. 5 ст. 14 Закону «Про місцеві вибори» проміжні вибори депутата сільської, селищної ради призначаються в одномандатному виборчому окрузі територіальною виборчою комісією в порядку, встановленому цим Законом, у разі дострокового припинення повноважень депутата сільської, селищної ради, обраного у відповідному одномандатному виборчому окрузі.

Частинами 1 - 2 ст. 19 Закону «Про місцеві вибори» визначено, що систему виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, становлять: 1) Центральна виборча комісія, яка є виборчою комісією вищого рівня для всіх виборчих комісій з усіх місцевих виборів; 2) територіальні виборчі комісії: а) виборча комісія Автономної Республіки Крим; б) обласні виборчі комісії; в) районні виборчі комісії; г) міські виборчі комісії; ґ) районні у містах виборчі комісії (у містах з районним поділом); д) селищні, сільські виборчі комісії; 3) дільничні виборчі комісії.

Районні у місті виборчі комісії у містах з районним поділом, де не утворені районні у місті ради, утворюються для здійснення передбачених цим Законом повноважень у відповідному виборчому територіальному окрузі стосовно виборів депутатів міських рад та міських голів.

Повноваження виборчих комісій щодо підготовки та проведення місцевих виборів поширюються: 1) Центральної виборчої комісії - на всю територію України; 2) територіальної виборчої комісії - на територію відповідного виборчого округу або виборчого територіального округу в межах адміністративно-територіальної одиниці стосовно відповідних місцевих виборів; 3) дільничної виборчої комісії - на територію відповідної виборчої дільниці стосовно кожних місцевих виборів, які проводяться на її території.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 - 5 ст. 20 Закону «Про місцеві вибори» виборчі комісії з місцевих виборів є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення відповідних місцевих виборів і забезпечувати додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.

Територіальна виборча комісія є постійно діючим колегіальним органом, що в межах своїх повноважень забезпечує організацію та проведення місцевих виборів. Члени територіальної виборчої комісії здійснюють свої повноваження до сформування на чергових місцевих виборах у порядку, передбаченому цим Законом, нового складу відповідної територіальної виборчої комісії. Повноваження територіальної виборчої комісії у новосформованому складі починаються з моменту складення присяги більшістю від складу територіальної виборчої комісії, визначеного при формуванні її складу, на засіданні цієї комісії. Таке засідання скликається головою територіальної виборчої комісії і проводиться не пізніш як на другий день після дня прийняття рішення про формування її складу.

Сільська, селищна, районна в місті, міська, районна територіальна виборча комісія підпорядковується відповідній міській (міста з районним поділом або міста, до складу якого входять село, селище та/або інше місто), районній, обласній територіальній виборчій комісії, виборчій комісії Автономної Республіки Крим, яка встановлює результати місцевих виборів відповідно міської, районної, обласної ради, Верховної Ради Автономної Республіки Крим або міського голови стосовно відповідних місцевих виборів.

Територіальна виборча комісія є юридичною особою. Територіальна виборча комісія має власну печатку, зразок якої затверджується Центральною виборчою комісією.

Повноваження міських, районних в місті (у містах, де утворені районні у місті ради) територіальних виборчих комісій визначені в ч. 5 ст. 25 Закону «Про місцеві вибори», серед яких зокрема є: реєстрація кандидатів у депутати відповідно міської, районної у місті ради, включених до виборчих списків кандидатів у депутати місцевих організацій політичних партій, представників, уповноважених осіб місцевих організацій партій - субєктів відповідного виборчого процесу, видає їм посвідчення (п. 4 ч. 5 ст. 25) та розгляд питання щодо скасування рішення про реєстрацію кандидатів у випадках, передбачених цим Законом (п. 5 ч. 5 ст. 25).

Організація роботи виборчої комісії визначена в ст. 27 Закону «Про місцеві вибори», ч. 2 якої передбачено, що основною формою роботи виборчої комісії є засідання, яке скликається головою виборчої комісії, у разі його відсутності - заступником голови, а в разі відсутності голови та його заступника - секретарем комісії. На письмову вимогу не менш як третини складу виборчої комісії голова виборчої комісії або його заступник зобовязаний скликати засідання комісії не пізніше наступного дня після отримання такої вимоги. У разі необхідності засідання виборчої комісії може бути скликане за рішенням виборчої комісії вищого рівня.

За приписами абз. 2 ч. 5 ст. 27 Закону «Про місцеві вибори», з метою дотримання при розгляді питань порядку денного права особи на участь у процесі прийняття рішення на засідання виборчої комісії запрошуються заявники та інші заінтересовані особи. Неприбуття на засідання виборчої комісії осіб, які були належним чином повідомлені про нього, не перешкоджає розгляду питань порядку денного.

Статтею 83 Закону «Про місцеві вибори» визначено порядок встановлення підсумків голосування.

Протоколи та інші виборчі документи дільничних виборчих комісій приймаються і розглядаються на засіданні відповідної територіальної виборчої комісії.

Засідання територіальної виборчої комісії починається з моменту закінчення голосування і продовжується безперервно до встановлення підсумків голосування. На цей час члени територіальної виборчої комісії не можуть залучатися до виконання інших функцій, крім участі в засіданні виборчої комісії. Таке засідання територіальної виборчої комісії оформляється протоколом безперервного засідання, який підписується головою або головуючим на засіданні, а також секретарем виборчої комісії або членом виборчої комісії, який виконував на зазначеному засіданні обов'язки секретаря. До протоколу додаються (за наявності) окремі думки членів виборчої комісії, які брали участь у засіданні і не згодні з прийнятим територіальною виборчою комісією рішенням.

Голова територіальної виборчої комісії приймає запечатані пакети з протоколами виборчих комісій, розпечатує їх та оголошує зміст протоколів дільничних виборчих комісій про підрахунок голосів виборців на відповідних виборчих дільницях, а також приймає запечатані пакети з іншими виборчими документами. Час прийняття територіальною виборчою комісією протоколів дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці, перелік прийнятих виборчих документів і занесені до протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці відомості фіксуються у протоколі засідання територіальної виборчої комісії.

При прийнятті документів від виборчої комісії територіальна виборча комісія перевіряє комплектність документів та цілісність упаковки усіх пакетів з виборчими документами. При цьому кожен член комісії має право оглянути кожен пакет з документами. У разі повної комплектності виборчих документів та цілісності упаковки усіх пакетів відкриваються почергово пакети з протоколами про підрахунок голосів на виборчій дільниці та оголошуються відомості, зазначені у них.

До протоколу територіальної виборчої комісії про підсумки голосування у відповідному одномандатному виборчому окрузі, єдиному одномандатному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів, крім відомостей, зазначених у частині чотирнадцятій цієї статті, цифрами і прописом заносяться:

1) кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата у депутати в одномандатному виборчому окрузі, за кожного кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости;

2) загальна кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости.

Згідно ч. 18 ст. 83 Закону «Про місцеві вибори» протоколи про підсумки голосування у відповідних виборчих округах складаються територіальною виборчою комісією у кількості примірників, що на три більша за кількість осіб, які входять до складу територіальної виборчої комісії. Примірники протоколів нумеруються і мають однакову юридичну силу.

У протоколі про підсумки голосування зазначаються дата і час (година і хвилини) його підписання членами територіальної виборчої комісії. Кожен примірник протоколу підписується головою, заступником голови, секретарем та іншими членами територіальної виборчої комісії, присутніми на засіданні виборчої комісії. Член територіальної виборчої комісії, присутній на засіданні комісії, зобов'язаний підписати протокол про підсумки голосування. У разі своєї незгоди з діями комісії чи підсумками голосування, зафіксованими у протоколі про підсумки голосування, член комісії підписує протокол із приміткою "З окремою думкою". Письмовий виклад окремої думки додається до відповідного протоколу про підсумки голосування.

Крім того, даною нормою закону визначається, що у разі відсутності підпису члена територіальної виборчої комісії у протоколі про підсумки голосування проти його прізвища зазначається причина відсутності підпису.

Статтею 85 Закону «Про місцеві вибори» визначено порядок встановлення результатів виборів депутатів у одномандатних виборчих округах, виборів сільського, селищного, міського голови, старости.

Так, сільська, селищна територіальна виборча комісія на підставі протоколу про підсумки голосування у відповідному одномандатному виборчому окрузі по виборах депутатів (протоколів, у тому числі з позначкою "Уточнений") встановлює результати виборів у цьому окрузі, про що складає протокол. До протоколу про результати виборів у відповідному одномандатному виборчому окрузі з відповідних виборів депутатів заносяться прописом та цифрами такі відомості:

кількість виготовлених виборчих бюлетенів;

кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничними виборчими комісіями;

кількість виборців, включених до списків виборців на виборчих дільницях;

кількість виборців, внесених до витягів із списку виборців для голосування за місцем перебування;

кількість невикористаних виборчих бюлетенів;

кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у приміщенні для голосування;

кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені за місцем перебування;

загальна кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені у межах відповідного одномандатного виборчого округу;

кількість виборців, які взяли участь у голосуванні;

кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню;

кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними;

кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата в депутати;

загальна кількість голосів виборців, поданих за кандидатів в депутати;

прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності) кандидата у депутати, який набрав найбільшу кількість голосів виборців у відповідному виборчому окрузі.

Сільська, селищна територіальна виборча комісія на своєму засіданні на підставі складеного нею протоколу про результати виборів депутатів у єдиному одномандатному виборчому окрузі не пізніш як на п'ятий день з дня голосування приймає одне з рішень:

1) про визнання депутата обраним у відповідному єдиному одномандатному виборчому окрузі;

2) про проведення повторного голосування;

3) про визнання виборів у відповідному одномандатному виборчому окрузі такими, що не відбулися.

Протокол територіальної виборчої комісії про результати виборів у відповідному одномандатному виборчому окрузі з відповідних виборів сільського, селищного, міського голови, старости складається у кількості примірників на два більше за кількість осіб, що входять до складу територіальної виборчої комісії, підписується головою, заступником голови, секретарем комісії та іншими членами комісії, присутніми на засіданні, і засвідчується печаткою територіальної виборчої комісії. До протоколу додаються, за наявності, висловлені у письмовій формі окремі думки членів територіальної виборчої комісії, заяви і скарги на порушення порядку встановлення результатів виборів територіальною виборчою комісією та рішення, які комісія прийняла в результаті їх розгляду. Примірники протоколу нумеруються та мають однакову юридичну силу. Перший примірник протоколу зберігається у територіальній виборчій комісії, другий - невідкладно вивішується для загального ознайомлення у приміщенні територіальної виборчої комісії, а решта по одному примірнику видається членам територіальної виборчої комісії. На прохання кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, їх довірених осіб, офіційних спостерігачів їм видаються копії протоколу, у тому числі з позначкою "Уточнений", засвідчені підписами голови і секретаря територіальної виборчої комісії та печаткою виборчої комісії. Непідписання протоколу окремими членами виборчої комісії не має правових наслідків для дійсності протоколу. У разі відсутності у протоколі підпису члена виборчої комісії біля його прізвища зазначається причина відсутності підпису.

Однак, як вбачається з протоколу про результати виборів депутатів ОСОБА_3 сільської ради в одномандатному виборчому окрузі № 16, розписались не усі члени комісії, зокрема, заступник голови сільської виборчої комісії ОСОБА_6, члени комісії: ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12

Будь - яких пояснень з приводу відсутності таких підписів у даному протоколі, надана копія представником відповідача не містить.

Також в матеріалах справи міститься копія протоколу засідання ОСОБА_3 сільської виборчої комісії № 27 від 11.05.2018, відповідно до якого 7 членів виборчої комісії утримались від голосування щодо прийняття рішення про затвердження підсумків голосування по одномандатному виборчому округу № 16, однак на підставі протоколу про підсумки голосування у даному окрузі прийнято постанову про визнання обраним депутата ОСОБА_1

Враховуючи викладене, суд вважає, що неналежно оформлений протокол та відсутність більшості підписів членів виборчої комісії, може стати наслідком щодо визнання його таким, що не відповідають дійсності.

Згідно ч. 1 ст. 2 КАС України завдання та основні засади адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Частиною 2 ст. 2 КАС України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Статтею 5 КАС України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Враховуючи приписи зазначених статей, суд вважає за можливе для належного захисту прав, свобод, інтересів позивача вийти за межі позовних вимог та визнати протиправними дії ОСОБА_3 сільської виборчої комісії Бориспільського району Київської області щодо неналежного оформлення протоколу про результати проміжних виборів депутатів ОСОБА_3 сільської ради від 06.05.2018.

Частиною 1 ст. 77 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 КАС України.

Однак, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач, як суб'єкт владних повноважень не надав суду доказів правомірності своїх дій.

Крім того, ч. 4 ст. 159 КАС України визначено, що неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

З огляду на зазначене та беручи до уваги докази, які наявні у матеріалах справи у їх сукупності, суд дійшов висновку, що вимоги позивача обгрунтовані та підлягають задоволенню.

Також, з урахуванням КАС України та Закону України «Про судовий збір» суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_3 сільської виборчої комісії судовий збір у розмірі 704,80 грн.

Керуючись ст.ст. 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255, КАС України суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними дії ОСОБА_3 сільської виборчої комісії Бориспільського району Київської області щодо неналежного оформлення протоколу про результати проміжних виборів депутатів Великоолександріської сільської ради Бориспільського району Київської області від 06.05.2018, що видається (оформляється) ОСОБА_3 сільською виборчою комісією Бориспільського району Київської області.

Зобов'язати ОСОБА_3 сільську виборчу комісію Бориспільського району Київської області оформити належним чином протокол про результати проміжних виборів депутатів Великоолександріської сільської ради Бориспільського району Київської області від 06.05.2018, що видається (оформляється) ОСОБА_3 сільською виборчою комісією Бориспільського району Київської області з урахуванням даного рішення суду.

Стягнути з ОСОБА_3 сільської виборчої комісії Бориспільського району Київської області (адреса: 08320, Київська область, Бориспільський район, с. Велика Олександрівка, вул. Гагаріна, 11) на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 704 (сімсот чотири) грн.80 коп.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом двох днів з дня його проголошення, а на судове рішення, ухвалене до дня голосування, - не пізніш як за чотири години дор початку голосування.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Головенко О.Д.