91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
23.12.09 Справа № 01-10/7-365.
Суддя Калашник Т.Л., розглянувши матеріали за позовом
Управління Пенсійного фонду України в Станично-Луганському районі Луганської області, смт. Станиця Луганська Луганської області
до Широківської сільської ради, с. Широкий Станично-Луганського району Луганської області
3-я особа, яка не заявляє самостійних вимог -ОСОБА_2, АДРЕСА_1
про оскарження дій та стягнення шкоди у сумі 6749 грн. 17 коп.
Суть спору: позивачем заявлені вимоги про:
- визнання неправомірною відмову Голови Широківської сільської ради у відшкодуванні шкоди завданої управлінню Пенсійного фонду України в Станично-Луганському районі;
- зобов'язання Широківської сільської ради відшкодувати шкоду завдану управлінню Пенсійного фонду України в Станично-Луганському районі в сумі 6749 грн. 17 коп. шляхом перерахування зазначеної суми на розрахунковий рахунок управління Пенсійного фонду України в Станично-Луганському районі № 25609314754 в ЛОУ «Ощадбанка»МФО 304665 код 21792637.
Відповідно до п.1 ч. 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, до підвідомчості господарських судів відносяться справи у спорах, що виникають при укладенні, зміні, розірванні, виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна та з інших підстав, крім зокрема спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів, та інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів України віднесено до відання інших органів.
З наданої позовної заяви вбачається, що відповідач Широківська сільська рада - суб'єкт владних повноважень.
Згідно п. 1 ч.1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Вимога, викладена у п. 1 прохальної частини позовної заяви -публічно-правовий спір.
Відповідно до статті 21 Кодексу адміністративного судочинства, вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір.
Відповідно до п. п. 5, 6 Розділу VІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішували у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
Даний спір не підлягає розгляду в господарських судах, оскільки відповідно до п. 4 розділу VII “Прикінцеві та перехідні положення ”Кодексу адміністративного судочинства України з 10.09.07 почав діяльність Луганський окружний адміністративний суд, який розташований за адресою: 91000, м. Луганськ, вул. Поштова, 1.
Таким чином, даний спір підвідомчий адміністративному суду і повинен розглядатися за правилами, встановленими Кодексом адміністративного судочинства України Луганським окружним адміністративним судом, який розташований за адресою: 91000, м. Луганськ, вул. Поштова, 1.
За таких обставин, у прийнятті позовної заяви слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України , суддя
1. В прийнятті позовної заяви відмовити.
2. Позовні матеріали на “24“ аркушах повернути заявнику.
Суддя Т.Л. Калашник