Справа № 495/1454/18
№ провадження 2-а/495/82/2018
Ухвала
про залишення позовної заяви без розгляду
04 травня 2018 рокум. Білгород-Дністровський
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області в складі:
головуючого одноособово - судді Прийомової О.Ю.,
за участю секретаря Асланової Ф.А.,
за участю учасників провадження:
позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача на підставі довіреності ОСОБА_2О,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у м. Білгород - Дністровському Одеської області клопотання представника відповідача про залишення позову без розгляду у зв'язку з пропущенням строку звернення до суду по цивільній справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради Одеської області про скасування постанови,
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області із позовом до виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради Одеської області про скасування постанови, просить суд скасувати постанову №10/04-17 від 14.02.2017 року.
27 лютого 2018 року провадження по даній справі було відкрито.
27 березня 2018 року на адресу суду від представника відповідача надійшло клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду в зв'язку із пропущенням строку для звернення до суду, відповідно до якого зазначає, що як свідчить зміст позовної заяви, позивачу стало відомо про оскаржувану постанову 08.11.2017 року.
Відповідно до приписів ст. 288 КУпАП, позивач звертався до виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради із заявою про поновлення строків та скасування оскаржуваної постанови 11.10.2017 року.
Згідно рішення виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради від 24.10.2017 року №500 «Про поновлення строку та скасування постанови адміністративної комісії №10/04-17 від 14.02.2017р.», строк на оскарження постанови №10/04-17 від 14.02.2017 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 поновлено, постанову ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУАП у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн., залишено без змін.
Про прийняте виконавчим комітетом рішення позивача було повідомлено 26.10.2017 року №Р-1652/3099.
Разом із тим, з адміністративним позовом про скасування постанови адміністративної комісії позивач звернувся лише 22.02.2018 року, тобто після закінчення установлених законом строків звернення до суду.
На підставі вищевикладених обставин, просить суд позовну заяву ОСОБА_1 до виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради про скасування постанови залишити без розгляду.
В судовому засіданні представник відповідача доводи клопотання підтримала, просить суд його задовольнити.
Позивач в судовому засіданні проти клопотання заперечував, просить суд в його задоволенні відмовити.
Вислухавши думку учасників справи, суд вважає за необхідне клопотання представника відповідача задовольнити з наступних підстав.
Матеріалами справи встановлено, що 14 лютого 2017 року Постановою №10/04-17 адміністративної комісії виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради, визнано винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 152 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн. /а.с. 29/
Відповідно до приписів ст. 288 КУпАП, 11.10.2017 року позивач звертався до виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради із заявою про поновлення строків та скасування оскаржуваної постанови.
Згідно рішення виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради від 24.10.2017 року №500 «Про поновлення строку та скасування постанови адміністративної комісії №10/04-17 від 14.02.2017р.», строк на оскарження постанови №10/04-17 від 14.02.2017 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 поновлено, постанову ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУАП у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн., залишено без змін. /а.с. 30-31/
Відповідно до ч.2 ст. 286 КАС України «Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності», позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
Як зазначає позивач в свій позовній заяві, вперше ним було отримано листа від адміністративної комісії виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради Одеської області 08.11.2017 року про накладення на нього адміністративного стягнення на підставі постанови №10/04-17 від 14.02.2017 року.
Однак, до суду із позовною заявою ОСОБА_1 до виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради Одеської області про скасування постанови звернувся лише 22.02.2018 року, тобто вже з пропущеним строком звернення до суду.
Відповідно до ст. 123 ч. 3 КАС України, якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
4. Якщо після відкриття провадження у справі суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Відповідно до ст. 240 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, з підстав, визначених частинами третьою та четвертою статті 123 цього Кодексу.
На підставі вищевикладеного, з урахуванням того, що провадження по справі було відкрито, однак при розгляді клопотання представника відповідача було встановлено, що позивачем пропущено строк звернення до суду, клопотання позивачем про поновлення строків заявлено не було, доказів поважності пропуску строку позивачем не надані, підстав у суду для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними немає, тому суд вважає клопотання відповідача обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, а адміністративна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради Одеської області про скасування постанови, залишенню без розгляду.
Керуючись ст. ст. 120, 122, 123, 180, 183, 240, 241, 248, 286, 294 КАС України, суд, -
Клопотання представника відповідача про залишення позову без розгляду у зв'язку з пропущенням строку звернення до суду по цивільній справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради Одеської області про скасування постанови - задовольнити.
Цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконавчого комітету Білгород-Дністровської міської ради Одеської області про скасування постанови - залишити без розгляду.
Особа, позов якої залишено без розгляду, після усунення підстав, з яких позов було залишено без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
У відповідності до п.п. 15.5 п.1 Розділу VII Перехідних Положень КАС України в новій редакції, апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Білгород-Дністровський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги.
Суддя: