Рішення від 16.04.2018 по справі 806/828/18

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2018 року м. Житомир

справа № 806/828/18

категорія 10.2.4

Житомирський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Горовенко А.В.,

розглянувши у порядку письмового провадження у приміщенні суду за адресою: 10014, місто Житомир, вул. Мала Бердичівська, 23, адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Житомирській області про визнання протиправними відмови та дій, зобов"язання вчинити дії,-

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить:

- визнати неправомірною відмови Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Житомирській області у проведенні перерахунку пенсії;

- зобов"язати Головне управління ОСОБА_2 фонду України в Житомирській області провести перерахунок пенсії, починаючи з 01.12.2017 врахувавши в розрахунок, з якого призначається пенсія дві матеріальні допомоги на оздоровлення, компенсацію за невикористану відпустку, доплату за роботу за сумісництвом, премію з прибутку, заохочення за особистий внесок у досягнення позитивних результатів діяльності ДСО та виплатити недоплачену з 01.12.2017 пенсію;

- визнати незаконними дії Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Житомирській області щодо встановлення основного розміру пенсії 56% грошового забезпечення;

- зобов"язати встановити основний розмір пенсії 61% грошового забезпечення та здійснити перерахунок та виплату, починаючи з 01.09.2016 з урахуванням основного розміру пенсії 61% грошового забезпечення.

В обґрунтування позову зазначає, що є пенсіонером Національної поліції України та з серпня 2016 перебуває на обліку в Головному управлінні ОСОБА_2 фонду України в Житомирській області. Отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", проте при призначенні пенсії не були враховані вищевказані виплати та основний розмір грошового забезпечення обраховується неправильно, оскільки не враховано надбавку у розмірі 5%, як особам, що звільнені зі служби за станом здоров"я. На звернення позивача від 15.10.2017 про здійснення перерахунку пенсії, відповідачем 12.01.2018 повідомлено про відмову у здійсненні перерахунку.

Вказану відмову позивач вважає протиправною, та такою, що суперечить нормам чинного законодавства, а тому звернувся з даним позовом до суду за захистом свого порушеного права.

Відповідно до ухвали Житомирського окружного адміністративного суду від 19.02.2018 провадження у справі відкрито. Справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження.

12 березня 2018 року відповідач подав відзив на позовну заяву за вхідним №5361/18, в якому просить відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог, зазначає, що згідно з ч.3 ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" для визначення розміру пенсії окрім щомісячних премій та відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентної надбавки за вислугу років до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення враховуються лише щомісячні надбавки, доплати, підвищення, а не щомісячні винагороди, а також допомоги, компенсації, індексації та інші одноразові види грошового забезпечення. Відповідач також вказує, що строк проведення перерахунку раніше призначеної пенсії військовослужбовцям відповідно до ч.2. ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" проводиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, а тому перерахунок варто проводити з 01.01.2018. Також відповідачем вказано, що призначення та обрахунок пенсії на підставі ч.1 ст. 77 Закону України «Про національну поліцію» в розмірі 55 % відповідних сум грошового забезпечення, відповідно до п.п.2 та 3 ст. 77 Закону України «Про національну поліцію» передбачено при звільнення через хворобу - за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції, а у документах ОСОБА_1 не міститься вищевказана інформація.

З огляду на викладене, відповідач просить залишити частину позовних вимог без розгляду за період з 01.09.2016 по 31.12.2017 та відмовити позивачу в задоволенні вимог з 01.01.2018 у зв"язку з безпідставністю і необґрунтованістю (а.с18-21).

У визначений день та час позивач та представник позивача прибули до суду, проте перед початком судового засідання, через канцелярію суду подали заяву від 16.03.2018 за вх.№5724/18 в якій просять розгляд справи проводити в порядку письмового провадження.

Представник відповідача також прибув до суду, проте перед початком судового засідання, через канцелярію суду подав заяву від 16.03.2018 за вх.№5723/18 про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Зважаючи на подані сторонами заяви та керуючись приписами ч.9 ст.205 та ч.4 ст.229 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд вважає за можливе провести розгляд справи у порядку письмового провадження за наявними у матеріалах справи доказами.

Суд зазначає, що судове рішення у справі, постановлене у письмовому провадженні, складено у повному обсязі відповідно до ч.4 ст.243 КАС України, з врахуванням положень ст.258 КАС України - не пізніше закінчення строків розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Згідно з ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Суд, розглянувши матеріали справи, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, встановив наступне.

Відповідно до витягу з наказу управління поліції охорони в Житомирській області №92 о/с від 29 серпня 2016 року, ОСОБА_1 29 серпня 2016 року звільнено зі служби в поліції за п.2 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (через хворобу). Згідно з вказаним наказом вислуга років позивача на день звільнення у календарному обчисленні становить 22 роки 07 місяць 06 днів (а.с.8).

Підставою звільнення позивача стало свідоцтво про хворобу від 3 серпня 2016 року №246/160, видане військово-лікарською комісією ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Житомирській області», відповідно до якого встановлено наявність у позивача захворювання, яке пов'язано з проходженням служби в органах внутрішніх справ, та визнано непридатним до військової служби в мирний час та обмежено придатним у воєнний час (а.с.9).

Згідно з постановою від 29.11.2017 медичної (військово-лікарської) комісії ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Житомирській області» на момент звільнення зі служби 29 серпня 2016 року колишнього співробітника ОВС та Національної поліції, майора поліції ОСОБА_1В, 29.11.2017 медична (військово-лікарська) комісія ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Житомирській області», у зв"язку з введенням в дію Наказу МВСУ №285 від 03.04.2017 причинний зв"язок захворювань ув свідоцтві про хворобу 246/160 від 03.08.2016 ВЛК ДУ «ТВО МВС України в Житомирській області» відмінено, підстава: протокол засідання медичної (військово-лікарської) комісії ДУ "ТМО МВС України по Житомирській області" №21 від 29.11.2017 (а.с.10).

ОСОБА_1 з серпня 2016 року призначено пенсію за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та взято на облік Головним управлінням ОСОБА_2 фонду України в Житомирській області.

15 грудня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Житомирській області із заявою, в якій просив відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії шляхом включення до складу грошового забезпечення з якого обчислюється пенсія: двох матеріальних допомог на оздоровлення; компенсації за невикористану відпустку; доплати за роботу за сумісництвом; премії з прибутку, заохочення за особистий внесок у досягнення позитивних результатів діяльності ДСО на підставі довідок про грошове забезпечення ОСОБА_1 №174, №175 від 12.12.2017. Одночасно просив здійснити перерахунок пенсії відповідно до ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в розмірі 55 % відповідних сум грошового забезпечення, за кожний рік вислуги понад 20 років - 3% до відповідних сум грошового забезпечення, в цілому - 61% грошового забезпечення, оскільки відповідно наказу про звільнення, його звільнено на підставі п.2 ч.1 ст. 77 Закону України «Про національну поліцію», через хворобу (а.с.11).

В листі №4109/М-ІІ від 12.01.2018 відповідач повідомив позивача, що відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" не передбачено включення до додаткових видів грошового забезпечення, які враховуються для призначення пенсії, суми виплачених матеріальної допомоги на оздоровлення та одноразової премії оскільки вони не мають систематичного характеру, залежать від певних обставин, їх розмір не є фіксованим, а виплата не є щомісячною. Щодо призначення та перерахунку пенсії на підставі п."а" ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в розмірі 55 % відповідних сум грошового забезпечення, а всього - 61 % грошового забезпечення, повідомив, що вказаний розмір пенсії за вислугою років передбачений при звільнення через хворобу, за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції, зазначивши, що в документах ОСОБА_1 не міститься вищевказана інформація (а.с.12).

Не погоджуючись з такими доводами відповідача, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Відповідно до статті 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Спірні правовідносини регулюються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII (далі - Закон №2262-XII), який визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Відповідно до пунктів 2 та 3 частини 1 статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» №580-VІІІ від 02.07.2015 (далі - Закон №580- VІІІ), поліцейський звільняється зі служби в поліції, а служба в поліції припиняється: через хворобу - за рішенням медичної комісії про непридатність до служби в поліції; за віком - у разі досягнення встановленого для нього цим Законом граничного віку перебування на службі в поліції. Днем звільнення зі служби в поліції вважається день видання наказу про звільнення або дата, зазначена в наказі про звільнення.

Пунктом «а» частини 1 ст. 13 Закону №2262-XII (в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин), передбачено, що пенсії за вислугу років призначаються особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, які мають вислугу 20 років і більше (пункт "а" статті 12): за вислугу 20 років - 50 процентів, а звільненим у відставку за віком або за станом здоров'я, особам, звільненим зі служби в поліції на підставі пунктів 2, 3 частини першої статті 77 Закону України «Про Національну поліцію» - 55 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43); за кожний рік вислуги понад 20 років - 3 проценти відповідних сум грошового забезпечення.

Відповідно до п. 1.1 Положення про діяльність військово-лікарської комісії системі МВС України, затвердженого Наказом Міністерства внутрішніх справ України №85 від 06.02.2001 (далі - Положення №85) медичний огляд проводиться з метою визначення: придатності кандидатів за станом здоров'я, фізичним розвитком, а для окремих видів службової діяльності за індивідуальними психофізіологічними особливостями до служби в органах внутрішніх справ на посадах рядового й начальницького складу, з урахуванням вимог пункту 1.43 цього Порядку.

Згідно з п. 1.117 Положення №85 свідоцтво про хворобу складається: у мирний час на осіб рядового й начальницького складу, визнаних не придатними до військової служби зі зняттям з військового обліку, не придатними для військової служби в мирний час, з обмежено придатними у воєнний час, обмежено придатними до військової служби, на курсантів та слухачів навчальних закладів МВС, визнаних не придатними до подальшого навчання за станом здоров'я.

Встановлені обставини справи свідчать, що за результатами проходження позивачем медичного огляду, військово-лікарською комісією ДУ ТМО МВС України Житомирської області було видано свідоцтво про хворобу №246/160 від 3 серпня 2016 року, зміст якого свідчить, що ОСОБА_1 має захворювання, пов'язані з проходження служби в органах внутрішніх справ, в зв'язку з чим, його визнано непридатним до військової служби в мирний час, обмежено придатним у воєнний час.

При звільненні позивача вислуга років для призначення пенсії складала 22 роки 07 місяць 06 днів.

Таким чином, оскільки вислуга років позивача складає 22 роки, то до основного розміру пенсії у розмірі 55% грошового забезпечення необхідно додати 3% за кожен рік вислуги понад 20 років (3% х 2 роки = 6%). З огляду на вказане суд дійшов висновку, що розмір пенсії позивача повинен складати 61% грошового забезпечення (55%+6%).

Щодо доводів відповідача про неможливість ототожнення непридатності позивача до військової служби в мирний час із непридатністю до служби в поліції є хибним, з огляду на віднесення служби в поліції до військової служби відповідно до приписів Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Також слід зазначити, що постанова від 29.11.2017 медичної (військово-лікарської) комісії ДУ «Територіальне медичне об'єднання МВС України по Житомирській області» на момент звільнення зі служби 29 серпня 2016 року колишнього співробітника ОСОБА_1, змінено формулювання щодо висновків причин захворювання з «захворювання, яке пов"язано з проходженням служби в поліції» на «захворювання, яке пов"язано з проходженням служби в поліції».

Наказом управління поліції охорони в Житомирській області №92 о/с від 29 серпня 2016 р. про звільнення майора поліції ОСОБА_1 зі служби в поліції за пунктом 2 частини першої статті 77 Закону України "Про Національну поліцію" є чинним та не оспорювався.

З огляду на вказане, суд вважає, що відмова відповідача у перерахунку пенсії позивачу в розмірі 61 % відповідних сум грошового забезпечення (55 % за 20 років вислуги + по 3 % за 2 роки понад цю вислугу) є протиправною, оскільки відповідно до пункту "а" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" підставою для призначення відповідачем позивачу пенсії у підвищеному розмірі є факт звільнення особи на підставі пункту 2 частини першої статті 77 Закону України "Про Національну поліцію", а не зміст висновку військово-лікарської комісії про непридатність до служби.

Щодо часу, з якого позивач має право на перерахунок пенсії з розрахунку основного розміру пенсії 61% від грошового забезпечення, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

З урахуванням вимог статті 51 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" перерахунок і виплату пенсії з встановленням 61% відповідної суми грошового забезпечення позивача ОСОБА_2 фонду необхідно здійснити, починаючи з 01.09.2016 року.

Що стосується доводів відповідача, що позивачем пропущено строк на звернення до суду з позовом, суд вважає необґрунтованими, зважаючи на наступне.

Відповідно до статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Враховуючи, що відповідач 12.01.2018 відмовив у перерахунку та виплаті пенсії, станом на час розгляду справи такий перерахунок не проведений.

При цьому, з огляду на те, що даний позов подано до суду 15.02.2018, позивачем дотримано строк звернення до суду, встановлений ч.2 ст.122 КАС України.

Щодо позовної вимоги про врахування в розрахунок, з якого призначається пенсія двох матеріальних допомог на оздоровлення, компенсації за невикористану відпустку, доплати за роботу за сумісництвом, премії з прибутку, заохочення за особистий внесок у досягнення позитивних результатів діяльності ДСО, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.3 ст.43 Закону №2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно з п.7 Постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" №393 від 17.07.1992 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 р. - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів:

- відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

- щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Відповідно до частин 1 та 2 статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" 20 грудня 1991 року №2011-XII держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері праці та соціальної політики, інші центральні органи виконавчої влади відповідно до їх компетенції розробляють та вносять у встановленому порядку пропозиції щодо грошового забезпечення військовослужбовців.

До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" №1294 від 07.11.2007 та "Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання" від 06.04.2016 року №260, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 29 квітня 2016 р. за № 669/28799, встановлено, що поліцейським у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, один раз на рік надається матеріальна допомога для оздоровлення в розмірі посадового окладу. (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, пункту 13 розділу ІІ Порядку).

Зазначене свідчить, що вказані допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини другої статті 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців та повинні були враховані при визначенні розміру грошового забезпечення для призначення пенсії позивачу, за умови сплати з них страхових внесків.

Верховний Суд України у постанові від 10.03.2015 (справа № 21-70а15) вказав, що додаткові види грошового забезпечення, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія, лише у разі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з обумовлених виплат.

Відповідно до довідок №175 та №174 від 12.12.2017 за період з серпня 2014 року по липень 2016 року, виданої управлінням поліції охорони у Житомирській області, ОСОБА_1 нараховано та виплачено матеріальну допомогу на оздоровлення, заохочення за особистий внесок у досягнення позитивних результатів діяльності ДСО, робота за сумісництвом, премія з прибутку з яких сплачено єдиний соціальний внесок (а.с.13,14).

Враховуючи викладене, суд вважає, що позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням виплачених за період з серпня 2014 року по липень 2016 року сум матеріальної допомоги на оздоровлення, заохочення за особистий внесок у досягнення позитивних результатів діяльності ДСО, роботи за сумісництвом, премії з прибутку, оскільки з даних видів грошового забезпечення сплачувався єдиний соціальний внесок.

Щодо часу, з якого позивач має право на перерахунок пенсії з врахуванням вищевказаних сум, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Згідно статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа; у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.

Позивач звернувся із заявою про проведення перерахунку пенсії 15.12.2017.

Згідно ч.2 ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

З урахуванням вимог статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" перерахунок і виплату пенсії позивачу необхідно здійснити з врахуванням виплачених сум матеріальної допомоги на оздоровлення, заохочення за особистий внесок у досягнення позитивних результатів діяльності ДСО, роботи за сумісництвом, премії з прибутку, починаючи з 01.01.2018.

За приписами ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Таким чином, з огляду на викладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог ОСОБА_1 до Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Житомирській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.

В силу приписів ст. 139 КАС України, сплачений позивачем судовий збір, підлягає відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Житомирській області, лише в частині задоволених позовних вимог, а саме в сумі 352,4 грн = (704,80 грн : 2).

Керуючись статтями 4, 6, 7, 8, 9, 32, 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 258, 263, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд, -

вирішив:

Позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 10003, ідн. код НОМЕР_1) до Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Житомирській області (вул.Ольжича, 7, м.Житомир, 10003, код ЄДРПОУ 13559341) про визнання протиправними відмови та дій, зобов"язання вчинити дії, - задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Житомирській області щодо не проведення ОСОБА_1 (ідн. код НОМЕР_1) перерахунку пенсії з 01.01.2018 на підставі довідок №174 та №175 від 12.12.2017, виданої Управлінням поліції охорони в Житомирській області.

Визнати протиправними дії Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Житомирській області щодо встановлення ОСОБА_1 (ідн. код НОМЕР_1) основного розміру пенсії за вислугою років 56% відповідної суми грошового забезпечення.

Зобов'язати Головне управління ОСОБА_2 фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (ідн. код НОМЕР_1) з 01 вересня 2016 року відповідно до п."а" ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", виходячи з розрахунку 61% відповідної суми грошового забезпечення, а саме: 20 років - 55% відповідної суми грошового забезпечення та за кожний рік вислуги понад 20 років - 3% відповідної суми грошового забезпечення.

Зобов'язати Головне управління ОСОБА_2 фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (ідн. код НОМЕР_1) з 01 січня 2018 року на підставі довідок №174 та №175 від 12.12.2017, виданих Управлінням поліції охорони в Житомирській області, врахувавши в розрахунок суми матеріальної допомоги на оздоровлення, компенсацію за невикористану відпустку, доплату за роботу за сумісництвом, премію з прибутку, заохочення за особистий внесок у досягнення позитивних результатів діяльності ДСО, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, виплатити різницю в недоотриманій з 01 січня 2018 року пенсії.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ОСОБА_2 фонду України в Житомирській області (код ЄДРПОУ 13559341) на користь ОСОБА_1 (ідн. код НОМЕР_1) судові витрати зі сплати судового збору у сумі розміром 352 (триста п"ятдесят дві) грн 40 (сорок) коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складення повного судового рішення.

Суддя А.В. Горовенко