Долинський районний суд Кіровоградської області
25.04.2018 Справа №: 388/331/18
25.04.2018 рокум. Долинська
Суддя Долинського районного суду Кіровоградської області Степанов С.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Долинського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1), українця, громадянина України, не працює, зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Долинським районним відділом державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області до суду направлено адмінпротокол № 24/1 від 22.03.2018 року відносно ОСОБА_1, згідно якого вбачається, що останній здійснив несплату аліментів на утримання дитини, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.
На розгляді справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 суду пояснив, що дійсно допустив заборгованість зі сплати аліментів, не здійснював сплату аліментів за відсутності доходів.
Заслухавши пояснення особи щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов до такого висновку.
Відповідальність за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення настає за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Відповідальність за дії, передбачені ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлена Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» від 7 грудня 2017 року N 2234-VIII, що набрав чинності 6 лютого 2018 року.
Статтею 8 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Згідно зі ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
До набрання чинності Законом України » від 7 грудня 2017 року N 2234-VIII (6 лютого 2018 року) не було передбачено адміністративну відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання, а відтак така відповідальність може наставати через шість місяців за такі дії з моменту набрання чинності нормативно-правовим актом, що її встановив.
Оскільки у цьому провадженні у справі про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні дій, що на момент їх вчинення не були караними за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто за несплату аліментів на утримання дитини, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання з урахуванням періоду до 6 лютого 2018 року, відповідно у його діях відсутній склад цього адміністративного правопорушення.
Відповідно до п. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
З огляду на вищезазначене, провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 підлягає закриттю за відсутності у його діях складу цього адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 23, 33-35, 38, 183-1, 221, 247, 251, 252, 283, 284, 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо ОСОБА_1 за відсутності у його діях складу цього адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Кіровоградської області через Долинський районний суд Кіровоградської області. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено (ч. 2 ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Суддя Долинського районного судуОСОБА_2