Справа № 234/1100/18
Провадження № 3/234/492/18
17 квітня 2018 року м. Краматорськ
Суддя Краматорського міського суду Донецької області Михальченко А.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції у містах Краматорську та Слов'янську Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності: -
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який народився м.Білореченськ Краснодарського краю, громадянина України, працюючого директором КП ДРУАС, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ст.140 ч.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
З протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що 24.01.2018 року о 12 годині 35 хвилин в м.Краматорськ, на перехресті вул.Героїв Небесної Сотні з вул.ОСОБА_2, ОСОБА_1 будучі посадовою особою, яка несе повну відповідальність за діяльність КП «ДРУАС» не вжив заходів щодо снігоочищення проїзної частини та усунення ожеледиці за адресою: перехрестя вул.Героїв Небесної Сотні з вул.Василя Стуса після закінчення снігопаду, що стало попутньою причиною ДТП між автомобілем НОМЕР_1 та автомобілем НОМЕР_2, що спричинило пошкодження транспортних засобів, чим порушив вимоги п.3.1.14 ДСТУ 3587-97, ст.12 Закону України «Про дорожній рух», таким чином, порушив п.1.5 ПДР України.
В судове засідання особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
У судовому засіданні захисник-адвокат ОСОБА_3 заперечував проти викладених в проколі обставин та наявності в діях ОСОБА_1 вини, вказавши, що керівником КП «ДРУАС» є ОСОБА_1Г, однак він не є органом місцевого самоврядування або уповноваженим органом, а є лише комунальним підприємством Краматорської міської ради, відповідно до положень Статуту. Так відповідно до п.1.9 Статуту підприємства не відповідає за зобов'язання Засновника та Власника майна, а засновник та власник майна не відповідають за зобов'язаннями підприємства. Відповідно до положень 1.10 держава її органи не несуть відповідальність за зобов'язання підприємства. Підприємство не відповідає за зобов'язання держави, її органів, атож інших підприємств, установ, організацій. У зв'язку з чим вважає, що інспектором неправильно, з порушенням норм діючого законодавства України, визначено його як суб'єкта адміністративної відповідальності. Просив суд закрити провадження у справі, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Згідно статті 24 Закону України «Про дорожній рух», - власники доріг та залізничних переїздів або уповноважені ними органи несуть відповідальність за створення безпечних умов руху на дорогах, вулицях та залізничних переїздах, що знаходяться у їх віданні.
Згідно статті 16 Закону України «Про автомобільні дороги», - вулиці та дороги міст та інших населених пунктів знаходяться у віданні органів місцевого самоврядування і є комунальною власністю.
Відповідно до статті 21 Закону України «Про автомобільні дороги», - органи місцевого самоврядування, що управляють функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів відповідають за стан вулиць і доріг міст та інших населених пунктів відповідно до діючих норм, у тому числі щодо безпеки руху транспортних засобів і пішоходів.
Вищенаведені норми прямо вказують на суб'єкта адміністративного правопорушення у сфері безпеки руху транспортних засобів і пішоходів - органи місцевого самоврядування, що управляють функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів.
У відповідності з вимогами, викладеними у ст. ст. 245, 252, 280, 283 КУпАП в справі про адміністративне правопорушення обставини правопорушення повинні бути з'ясовані всебічно, повно й об'єктивно в їх сукупності.
Однак матеріали справи не містять достатньої кількості належних та допустимих доказів, які б свідчили на вчинення ОСОБА_1 дій, зазначених у диспозиції ст. 140 ч. 4 КУпАП.
Таким чином, з суд вважає, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 140 КУпАП, оскільки суб'єктом цього правопорушення може бути особа до обов'язків якої входить контроль за дотриманням правил, норм, стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць.
У відповідності зі ст. 14 КУпАП, посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративне правопорушення зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я, населення та інших правил забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 не є належним суб'єктом цього правопорушення, тому вважаю, що справу необхідно закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 140 КУпАП
Згідно з вимогами ст. 247 п. 1 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі відсутності в діях особи, що притягається до адміністративної відповідальності, події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст.40-1, ст.283 ч.7 КУпАП судовий збір у випадку закриття провадження у справі не стягується, відноситься за рахунок держави.
Керуючись ст. ст.14,247,283,284 КУпАП,-
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.4 ст.140 КУпАП закрити за відсутності складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подана апеляційна скарга особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд.
Суддя ОСОБА_4