Справа 328/554/18
20.04.2018
20 квітня 2018 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Ушатий І.Г., при підготовці до розгляду матеріалу, що надійшов з Токмацького відділення поліції Пологівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працює,
за ст.122-2 КУпАП,
07.03.2018 р. до Токмацького районного суду Запорізької області з Токмацького відділення поліції Пологівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ст.122-2 КУпАП.
В судові засідання 22.03.2018 р., 06.04.2018 р., 20.04.2018 р. ОСОБА_1 не з'явився.
20.04.2018 р. за вх.№4333 до суду від ОСОБА_1 надійшли письмові пояснення по справам №328/553/18, №328/554/18, в яких зазначено, що ОСОБА_1 не керував в стані алкогольного сп'яніння 25.02.2018 р. о 02.40 год. автомобілем ВАЗ 21063 в м.Токмак по вул.Центральній та одразу зупинився на вимогу працівників поліції і не порушував п.2.4 ПДР, свідків при розмові з поліцейськими з ним не було, пояснення він не надавав, протоколи не підписував, в зв'язку з цим просить повернути на доопрацювання до Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області адміністративний матеріал відносно нього за протоколом про адміністративне правопорушення серії БД №379097 за ст..122-2 КУпАП та за протоколом про адміністративне правопорушення серії БД №379096 за ч.1 ст.130 КУпАП.
Відповідно до положень ст.278 КУпАП орган (посадова особа) під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Відповідно до положень ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Так в протоколі серії БД №379097 від 25.02.2018р. зазначено, що 25.02.2018 р. о 02.40 год. ОСОБА_1 в м.Токмак по вул.Центральній керуючи автомобілем НОМЕР_1 не виконав вимогу про зупинку працівника поліції, чим порушив вимоги п.2.4 ПДР України.
Разом з тим в протоколі точно не вказане місце скоєння правопорушення, зокрема не зазначено, де саме на вул.Центральній м.Токмак ОСОБА_1 не виконав вимогу працівників поліції про зупинку, тобто місце скоєння (повна адреса) адміністративного правопорушення.
В протоколі в графі пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, по суті порушення, відсутні пояснення ОСОБА_1, лише вказано «каюсь». Пояснення ОСОБА_1 на окремому аркуші також не додано до протоколу про адміністративне правопорушення.
У протоколі не зазначені свідки вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 Хоча в матеріалах є ксерокопія письмових пояснень свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 (без дат відібрання), які заповнено на бланку поліцейським, що склав даний протокол, а не власноруч свідками. Текст пояснень свідків виконано друкарським способом.
З пояснень зазначених свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 не вбачається, що вони були свідками того, де саме та за яких обставин ОСОБА_1 не виконав вимогу працівника поліції про зупинку, що останній дійсно керував транспортним засобом, так як в них лише вказано, що 25.02.2018 р. в 02.50 год., вони були запрошені в якості свідків працівниками ДПП, біля яких знаходився ОСОБА_1, який пояснив, що вживав спиртні напої, після чого керував транспортним засобом, від медичного огляду в ЦРЛ відмовився, продув алкотестер «Драйгер» показання 1,86 промілле. Від управління транспортним засобом даний громадянинм був відсторонений.
Крім того в матеріалах справи відсутній відеозапис обставин вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1
Згідно до вимог ст. 251 КУпАП, доказами - є будь-які фактичні данні, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення та винність даної особи в його вчиненні та інші обставини що мають значення для вирішення справи. І ці данні встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та іншими доказами, свідченнями та документами, які також повинні бути відносними і допустимими.
З урахуванням викладеного, суддя позбавлений можливості надати оцінку в частині доведеності чи недоведеності обставин, відображених у протоколі про адміністративне правопорушення, у зв'язку із чим, приходить до висновку про необхідність повернення справи для належного оформлення, під час якого необхідно всебічно, повно, і об'єктивно з'ясувати всі обставини, що мають значення для прийняття правильного рішення, після чого, за наявності до того законних підстав, направити до суду, адже ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», зобов'язано суди застосовувати при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерела права, а ЄСПЛ притримується у своїх рішення позиції того, що суд вправі обґрунтовувати свої висновки лише доказами, що випливають зі співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростовних презумпцій факту (рішення Європейського суду з прав людини, справа «Коробов проти України» № 39598/03 від 21.07.2011 року), тобто таких, що не залишать місце сумнівам, оскільки наявність останніх не узгоджується із стандартом доказування «поза розумним сумнівом» (рішення від 18 січня 1978 року у справі «Ірландія проти Сполученого Королівства» (Ireland v. the UnitedKingdom), п. 161, Series А заява № 25).
Враховуючи вищенаведені недоліки протокол наданий до суду містить суттєві недоліки.
Таким чином, за вказаних обставин суд позбавлений можливості повно та об'єктивно розглянути справу про адміністративне правопорушення, а тому протокол а тому протокол серії БД №379097 від 25.02.2018 р. відносно ОСОБА_1 та додані до нього матеріали підлягають поверненню до Токмацького відділення поліції Пологівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області для належного оформлення для усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.256, 278 КУпАП,
Протокол про адміністративне правопорушення серії БД №379097 від 25.02.2018 р. передбачене ст.122-2 КУпАП, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, та додані до нього матеріали повернути до Токмацького відділення поліції Пологівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя/підпис/ З оригіналом згідно
Суддя Токмацького районного суду
Запорізької області ОСОБА_4