1Справа № 335/3171/18 3/335/650/2018
13 квітня 2018 року м. Запоріжжя
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Воробйов А.В., розглянувши матеріал, що надійшов з Головного управління ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, працюючого директором ТОВ «НВП Хімпроммет», що мешкає за адресою: АДРЕСА_1 за ч.1 ст. 163-1 КупАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення,15.12.2017 року при проведенні перевірки ТОВ «НВП Хімпроммет» було встановлено порушення вимог п.135.1 п.п. 135.5.4 п.135.5 ст.135 з врахуванням вимог п.44.1 ст.44 ПК України , п.п. 14.1.36, п.п. 14.1.257, п. 14.1 ст. 14, п. 44.1, п.44.2 ст. 44 ст. 46р. II, п.85.2 ст. 85, пп. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134, п.п. 135.1 ст. 135, п. 137.1 ст. 137 ТОВ «НВП «Хімпроммет» занижено податок на загальну суму 5 036 851,00 грн., Також порушення пп. 14.1.36, пп.14.1.181, п.14.1, ст.14, п.44.1. ст.44, п. 198.1. п. 198.2, п. 198.3. п. 198 6 ст. 198. п 201 І п 201.4., п. 201.10 ст. 201 п.201.5 ст. 201 та п. 198.5 ст. 198 ПК України , що призвело до заниження податку на додану вартість на загальну суму 4 090 408 грн , завищення залишку від'ємного значення всього у розмірі 766 538 грн.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, його не явка не перешкоджає розгляду справи
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Частиною 1 ст. 163-1 КУпАП України передбачено адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Із протоколу про адміністративне правопорушення № 151 від 19.03.2018 року та витягу з акту перевірки №722/08-01-14-01/38664826 від 15.12.2017 року, вбачається, правопорушення скоєне у період з 01.01.2014 року по 31.12.2016 року.
Вищезазначене правопорушення не є триваючим, не тягне за собою тривалої, довгострокової або безперервної дії.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 38 КУпАП , якщо адміністративне правопорушення підвідомче суду, то адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Таким чином, з моменту вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, закінчився строк накладення на неї адміністративного стягнення.
Згідно із ст.1 п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
Оскільки строк притягнення до відповідальності ОСОБА_1 на час розгляду справи у суді сплив, провадження по справі слід закрити, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст. 8, 38, 163-1, 247, 283, 284 КУпАП ,-
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, закрити у зв'язку зі спливом строку накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області, через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Орджонікідзевського
районного суду м. Запоріжжя А.В.Воробйов