Ухвала від 20.04.2018 по справі 809/699/18

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"20" квітня 2018 р. справа № 809/699/18

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Чуприна О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Івано-Франківської митниці ДФС України про визнання протиправними дій щодо проведення митного огляду товарів, за результатом якого складено Акт про проведення митного огляду №206070/2017/019525 від 08.12.2017,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (надалі, також - позивач, ОСОБА_1О.) 18.04.2018 звернувся в Івано-Франківський окружний адміністративний суд із вказаною позовною заявою.

Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі, також - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

З'ясовуючи відповідність позовної заяви вимогам, визначених КАС України, необхідно вказати, що згідно з частиною 3 статті 161 вказаного Кодексу до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За змістом вимог частин 1 і 2 статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 за №3674-VI (надалі, також - Закон №3674-VI).

Згідно з частиною 1 статті 1 вказаного Закону №3674-VI судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Відповідно до частини 1 статті 2 Закону №3674-VI платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Статтею 9 цього ж Закону визначено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Судом, згідно даних автоматизованої системи документообігу Івано-Франківського окружного адміністративного суду встановлено, що 18.04.2018 при поданні даної позовної заяви (зареєстровані матеріали за №809/699/18) ОСОБА_1 долучено квитанцію про сплату судового збору за №60072 від 03.04.2018 в сумі 704,80 гривні, яка 05.04.2018 за аналогічним номером, датою та розміром вже була подана разом із позовною заявою ОСОБА_1 до Івано-Франківської митниці ДФС України про визнання протиправним та скасування Акта про проведення митного огляду №206070/2017/019525 від 08.12.2017 (зареєстровані матеріали №809/632/18).

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.04.2018 (№809/632/18) відмовлено позивачу у відкритті провадження, з огляду на приписи пункту 1 частини 1 статті 170 КАС України.

Таким чином, зарахування до державного бюджету судового збору в сумі 704,80 гривні за квитанцією про сплату №60072 від 03.04.2018 відбулося при поданні позовної заяви, зареєстрованої 05.04.2018 в Івано-Франківському окружному адміністративному суді за №809/632/18.

Дана обставина підтверджена довідкою відділу документального забезпечення-канцелярії Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 18.04.2018.

При цьому, слід зазначити, що у відповідності до статті 7 Закону України "Про судовий збір", сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду.

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 при поданні до суду 18.04.2018 адміністративного позову (зареєстровані матеріали №809/699/18), долучено неналежну квитанцію, а отже в матеріалах позовної заяви відсутній доказ про сплату судового збору.

Окрім зазначеного, позивачем до матеріалів позовної заяви долучено Договір про надання послуг митного брокера №52 від 10.03.2016, за змістом положень якого, фізична особа-підприємець ОСОБА_1, який має ліцензію на право здійснення посередницької діяльності митного брокера за №АЕ 523122, з однієї сторони та Товариство з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТПРОЕКТ 2012», в особі директора ОСОБА_2 уклали даний договір про виконання ОСОБА_1 обов'язків щодо надання послуг митного брокера по відношенню вантажів, майна, транспортних засобів та інших предметів Товариства з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТПРОЕКТ 2012», що переміщуються через митний кордон України, а також виконання зобов'язань щодо декларування товарів та виконання необхідних процедур оформлення у митних установах Івано-Франківської області.

Як слідує зі змісту позовної заяви, спірні правовідносини позивача та відповідача виникли з приводу здійснення ОСОБА_1 покладених на нього, як на фізичну особу-підприємця, а саме митного брокера, відповідно до Договору №52, зобов'язань.

Таким чином, у даних спірних правовідносинах, позивач виступає саме як фізична особа-підприємець.

Однак, відповідно до відомостей, зазначених у квитанції про сплату №60072 від 03.04.2018, позивачем сплачено судовий збір у розмірі 704,80 гривні як фізичною особою, що не відповідає приписам Закону №3674-VI, з огляду на таке.

Відповідно до частини 1 статті 4 коментованого Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно із пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону №3674-VI, ставка судового збору за подання фізичною особою-підприємцем до суду адміністративного позову немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік", який вступив в дію з 01.01.2018, встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 1 січня 2018 року складає 1 762,00 гривні.

Зі змісту позовних вимог слідує, що ОСОБА_1 просить визнати протиправними дії працівників Івано-Франківської митниці ДФС України щодо проведення митного огляду товарів, а також оформлення Акта про проведення вказаного огляду за №206070/2017/019525 від 08.12.2017.

Вказана вимога є позовною вимогою немайнового характеру.

Враховуючи положення пункту 3 частини 2 статті 4 Закону №3674-VI позивач повинен сплатити судовий збір за подання позовної заяви в розмірі 1 762,00 гривні.

Зважаючи на вказане, позовну заяву подано без додержання вимог частини 3 статті 161 КАС України.

За приписами частин 1, 2 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У зв'язку із викладеним, відповідно до частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення недоліків шляхом приведення позовної заяви у відповідність до вимог, встановлених частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі наведеного, керуючись статтями 161, 171, частинами 1, 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Івано-Франківської митниці ДФС України про визнання протиправними дій щодо проведення митного огляду товарів, за результатом якого складено Акт про проведення митного огляду №206070/2017/019525 від 08.12.2017, - залишити без руху.

Встановити позивачу з дня вручення цієї ухвали десятиденний строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків шляхом долучення до позовної заяви квитанції (платіжного доручення) про сплату судового збору в сумі 1 762,00 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) гривні.

Роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Суддя /підпис/ ОСОБА_3