Ухвала від 18.04.2018 по справі 818/1560/18

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

18 квітня 2018 р. Справа № 818/1560/18

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Шаповал М.М., розглянувши матеріали позовної заяви Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач просить суд про стягнення з відповідача адміністративно-господарських санкцій в розмірі 64711,73 та пені в розмірі 38,83 грн.

Разом з позовною заявою представником позивача подано клопотання про відстрочення сплати судового збору, мотивоване тим, що видатки за напрямком п.8 "Судові витрати" не профінансовані.

Суддя, вивчивши матеріали адміністративного позову, відмовляє в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору та залишає адміністративний позов без руху, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовані Законом України "Про судовий збір".

Так, за приписами п. 3 ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Позивачем клопотання належним чином не обґрунтоване та не подано доказів на підтвердження клопотання.

Також суд зазначає, що виходячи зі змісту статті 8 Закону України "Про судовий збір" відстрочення його сплати передбачено лише для фізичних осіб.

З урахуванням наведеного, відсутні підстави для відстрочення сплати судового збору, у зв'язку з чим у задоволенні клопотання позивача необхідно відмовити.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено вимогу майнового характеру з ціною позову 64 750,56 грн.

Отже ставка судового збору, що підлягає сплаті, становить 1762 грн.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору в розмірі 1762 грн. та надання суду доказів сплати.

Крім цього, за приписами п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема, власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Проте, як вбачається з позовної заяви, позивачем не зазначено в позовній заяві власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Враховуючи викладене, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом надання власних письмових підтверджень про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, а також її копії відповідно до кількості учасників справи.

Згідно із ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ч. 1 ст. 108 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Відмовити в задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору.

Позовну заяву Сумського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (40011, м. Суми, вул. Горького, 2, код ЄДРПОУ 37970593) до Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів (41100, Сумська область, м. Шостка, вул. Садовий бульвар, буд. 59) про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені - залишити без руху.

Надати позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У разі не усунення позивачем недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута позивачу.

Копію ухвали направити особі, що звернулась з адміністративним позовом.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя М.М. Шаповал