Ухвала від 19.04.2018 по справі 812/499/18

8.3.5

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

19 квітня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/499/18

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., розглянувши у письмовому провадженні питання про витребування доказів у адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Водолія» до Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 06 лютого 2018 року №№ НОМЕР_1, НОМЕР_2,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 02 квітня 2018 року відкрито провадження у справі; визначено, що справа розглядатиметься за правилами загального позовного провадження, та призначено дату і час підготовчого засідання; зобов'язано Головне управління ДФС у м. Києві у строк до 17 квітня 2018 року надати для приєднання до справи в належним чином засвідчених копіях наказ про проведення фактичної перевірки, направлення на проведення такої перевірки, розписку платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) про пред'явлення направлення на проведення фактичної перевірки (акт про відмову від підпису у направленні на перевірку), акти (довідки) фактичної перевірки зі всіма доданими до них матеріалами, на підставі яких винесені оскаржувані податкові повідомлення-рішення.

У підготовче засідання представник відповідача не прибув, про дату, час і місце підготовчого засідання відповідач повідомлений належним чином (арк. спр. 78). Витребувані ухвалою суду від 02 квітня 2018 року документи відповідач не надав, станом на 19 квітня 2018 року відзив на позовну заяву разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів, до суду не надійшов, внаслідок чого підготовче засідання відкладено до 24 травня 2018 року до 11 год. 00 хв.

Згідно з частиною першою статті 179 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Відповідно до частин першої, другої статті 173 КАС України підготовку справи до судового розгляду здійснює суддя адміністративного суду, який відкрив провадження в адміністративній справі. Завданням підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 2) з'ясування заперечень проти позовних вимог; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 4) вирішення відводів; 5) визначення порядку розгляду справи; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

У підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті (частина перша статті 183 КАС України).

Згідно з частиною першою статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини четвертої статті 9 КАС України суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу (частина третя статті 80 КАС України).

Письмовими доказами відповідно до частини першої статті 94 КАС України є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.

Згідно з частинами другою, четвертою, п'ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Відповідно до вимог пунктів 5.26, 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації “Вимоги до оформлювання документів” (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів “Згідно з оригіналом”, назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Підпис відповідальної особи на документі засвідчують відбитком печатки організації. Згідно з пунктом 4.5 ДСТУ 4163-2003 у документах, що їх оформлюють на двох і більше сторінках, реквізити 26 - відбиток печатки, 27 - відмітка про засвідчення копії проставляють після тексту (21).

З метою встановлення наявності або відсутності обставин (фактів), що мають значення для правильного вирішення справи, суд вважає за необхідне для з'ясування всіх обставин у справі повторно витребувати письмові докази:

- від Головного управління ДФС у м. Києві - наказ про проведення фактичної перевірки суб'єкта господарювання товариства з обмеженою відповідальністю «Водолія», направлення на проведення такої перевірки, розписку платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) про пред'явлення направлення на проведення фактичної перевірки (акт про відмову від підпису у направленні на перевірку), акти (довідки) фактичної перевірки зі всіма доданими до них матеріалами, на підставі яких винесені оскаржувані податкові повідомлення-рішення.

Керуючись статтями 9, 72, 80, 94, 173, 183, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Витребувати від Головного управління ДФС у м. Києві в належним чином засвідчених копіях наказ про проведення фактичної перевірки суб'єкта господарювання товариства з обмеженою відповідальністю «Водолія», направлення на проведення такої перевірки, розписку платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) про пред'явлення направлення на проведення фактичної перевірки (акт про відмову від підпису у направленні на перевірку), акти (довідки) фактичної перевірки зі всіма доданими до них матеріалами, на підставі яких винесені оскаржувані податкові повідомлення-рішення, зобов'язавши Головне управління ДФС у м. Києві надати суду витребувані докази до 18 травня 2018 року.

Попередити Головне управління ДФС у м. Києві, що відповідно до частини другої статті 149 КАС України суд має повноваження за повторне чи систематичне неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення, постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

СуддяОСОБА_1