Справа № 369/11594/17
Головуючий у І інстанції - Усатов Д.Д.
16 квітня 2018 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі судді- доповідача Кучми А.Ю., та суддів Аліменка В.О., Безименної Н.В. перевіривши матеріали апеляційної скарги Головного Управління Пенсійного Фонду України в Київській області на постанову Києво-Святошинського районного суду Київської області від 04.12.2017 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Київській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,-
Постановою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 04.12.2017 адміністративний позов ОСОБА_2 до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Київській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії задоволено частково.
Не погоджуючись із прийнятим рішенням, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції, та прийняти нове, яким у задоволенні позовної заяви відмовити повністю.
До апеляційної скарги було додано клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Перевіривши доводи зазначеного клопотання, колегія суддів прийшла до висновку, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Клопотання про звільнення від сплати судового збору обґрунтоване тим, що органи Пенсійного фонду України не мають можливості сплатити судовий збір у зв'язку з відсутністю коштів призначених на цю мету.
Згідно з ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Положеннями ч. 2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
У відповідності до ч. 1 ст. 8 вказаного Закону враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Звертаючись до суду з клопотанням про звільнення від сплати судового збору відповідач не надав доказів, що його майновий стан унеможливлює сплату судового збору та не наведено обґрунтованих обставин, які відповідно до ч. 1 ст. 133 КАС України та ст. 8 Закону України «Про судовий збір» можуть бути підставами для звільнення від сплати судового збору.
Керуючись ст.ст. 132, 133, 325, 328 КАС України, колегія суддів, -
У задоволенні клопотання Головного Управління Пенсійного Фонду України в Київській області про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає касаційному оскарженню.
Головуючий суддя А.Ю. Кучма
Судді В.О. Аліменко
Н.В. Безименна