Ухвала від 16.04.2018 по справі 369/11594/17

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 369/11594/17

Головуючий у І інстанції - Усатов Д.Д.

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

16 квітня 2018 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Кучма А.Ю., перевіривши матеріали апеляційної скарги Головного Управління Пенсійного Фонду України в Київській області на постанову Києво-Святошинського районного суду Київської області від 04.12.2017 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Київській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 04.12.2017 адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Київській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії задоволено частково.

Не погоджуючись із прийнятим рішенням, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції, та прийняти нове, яким у задоволенні позовної заяви відмовити повністю.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 16.04.2018 у задоволенні клопотання Головного Управління Пенсійного Фонду України в Київській області про звільнення від сплати судового збору - відмовлено.

У відповідності до п. 1 ч. 5, ч. 6 ст. 296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору. Якщо апеляційна скарга подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення від сплати судового збору.

У відповідності до пп. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у редакції, чинній на час звернення з апеляційною скаргою, за подання апеляційної скарги на рішення суду сплачується судовий збір у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Положеннями пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у редакції, чинній на час звернення до суду з даним позовом, передбачено сплату судового збору за подання фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2017 року складав 1600 грн. 00 коп.

Таким чином, судовий збір за подання апеляційної скарги має бути сплачений апелянтом в сумі 960,00 грн.

Відповідно до вимог ч.2 ст.298 КАС України до апеляційної скарги яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст.296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, тому суддя, встановивши, що апеляційну скаргу подано без додержання вимог, встановлених КАС України, постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху, у якій зазначаються недоліки апеляційної скарги, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Таким чином, апелянту необхідно усунути недоліки, зазначені в даній ухвалі, а саме: надати документ про сплату судового збору у розмірі 960,00 грн, для чого апелянту встановлюється строк для усунення недоліків.

Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897; банк отримувача - ГУДКCУ у м. Києві; код банку отримувача (МФО) - 820019; рахунок отримувача - 31211206781007; код класифікації доходів бюджету - 22030101.

З матеріалів справ вбачається, що постанова суду першої інстанції прийнята 04.12.2017, при цьому апеляційну скаргу подано 02.02.2018, що підтверджується відтиском штампу вхідної кореспонденції суду першої інстанції.

Згідно з ч. 3 ст. 298 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Апелянтом в апеляційній скарзі заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції, яка обґрунтована тим, що рішення суду першої інстанції представником відповідача було отримано лише 23.01.2018.

Разом із тим, суд звертає уваги, що апелянтом не надано доказів на підтвердження отримання судового рішення саме 23.01.2018, як зазначено в апеляційній скарзі, не надано копії конверта чи повідомлення про вручення поштового відправлення. Дані докази також відсутні в матеріалах справи, тому суд не має можливості встановити дотримання відповідачем строку звернення із апеляційною скаргою.

Вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом подання суду апеляційної інстанції заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції із зазначенням поважних причин пропуску строку на апеляційне оскарження та наданням доказів, що підтверджують дату отримання оскаржуваного рішення.

Керуючись ст.ст. 169, 296, 298 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного Управління Пенсійного Фонду України в Київській області залишити без руху.

Надати апелянту строк для усунення недоліків - десять днів з дня отримання копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

Роз'яснити апелянту, що у разі невиконання вимог цієї ухвали апеляційна скарга буде вважатися неподаною та повернута апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає касаційному оскарженню.

Суддя А.Ю. Кучма