Ухвала від 21.05.2007 по справі 3/176

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

УХВАЛА

21.05.07 р. Справа № 3/176

за позовом Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька

до відповідача Українського науково-дослідного, проектно-конструкторського інституту вибухозахищенного та рудникового електрообладнання з дослідно-експериментальним виробництвом м. Донецьк

про стягнення різниці між сумою виплаченої пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та сумою пенсії обчисленою відповідно до інших законодавчих актів у розмірі 55 083,97 грн.

Суддя О. В. Гассій

При помічнику (секретарі судового засідання) І.В.Костюк

За участю представників сторін:

від позивача: Череню І.В. - представник

від відповідача: Семенов К.П. - представник

Позивач, Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до Українського науково-дослідного, проектно-конструкторського інституту вибухозахищенного та рудникового електрообладнання з дослідно-експериментальним виробництвом м. Донецьк про стягнення різниці між сумою виплаченої пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та сумою пенсії обчисленою відповідно до інших законодавчих актів у розмірі 55 083,97 грн.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем вимог Закону України «Про наукову і науково - технічну діяльність».

Ухвалою від 25.04.2007 р. порушено провадження у справі № 3/176.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд встановив:

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАСУ), компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

За змістом п. 1 ч. 1 ст. 3 КАСУ справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Визначення управлінь Пенсійного фонду в районах, містах, районах у містах як органів державної влади, що здійснюють владні управлінські функції, випливає з Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою Правління ПФУ № 8-2 від 30.04.2002 р.

Разом з тим відповідно до п. 2.1 зазначеного положення основними завданнями управління є:

1) облік платників страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та збору на обов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), збирання та акумулювання в районі (місті) страхових внесків та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення, повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Фонду;

2) забезпечення призначення і виплати пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат відповідно до чинного законодавства;

3) ефективне використання коштів, призначених для пенсійного забезпечення, здійснення у межах своєї компетенції контрольних функцій;

4) забезпечення функціонування в районі (місті) автоматизованої системи персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Відповідно до покладених на нього завдань управління контролює надходження страхових внесків та інших платежів до фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.

У відповідності з пунктом 2 частини 5 статті 24 Закону України «Про наукову і науково - технічну діяльність», різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом.

Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 року затверджено «Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ і організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково - технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи» - встановлено: за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Спір за участю управління Пенсійного фонду та суб'єкта господарювання про стягнення заборгованості за платежами до Пенсійного фонду є публічно-правовим, оскільки виник за участю суб'єкта владних повноважень, а саме - органу виконавчої влади, що реалізував у цих відносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції щодо контролю надходження страхових внесків та інших платежів до фонду, та відповідає вищенаведеному нормативному визначенню адміністративної справи.

Крім того, під перелік публічно-правових справ, на які не поширюється компетенція адміністративних судів, визначений ч. 2 ст. 17 КАСУ, зазначена справа не підпадає.

Таким чином, спір за участю відповідного управління Пенсійного фонду та суб'єкта господарювання про стягнення заборгованості за платежами до Пенсійного фонду має вирішуватися в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи вищевикладене, та керуючись п. 1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Провадження по справі № 3/176 за позовом Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька до Українського науково-дослідного, проектно-конструкторського інституту вибухозахищенного та рудникового електрообладнання з дослідно-експериментальним виробництвом м. Донецьк про стягнення різниці між сумою виплаченої пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та сумою пенсії обчисленою відповідно до інших законодавчих актів у розмірі 55 083,97 грн. - припинити у зв'язку з тим, що даний спір не підлягає розгляду в господарському суді.

.

Суддя

Вик. Костюк І.В.

Надруковано 3 примірники:

1 прим. - позивачу

1 прим. -відповідачу

1 прим. - до справи

.