83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
21.05.07 р. Справа № 3/171
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Волноваському районі м. Волноваха
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Миколаївська» с. Миколаївка
про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених за списком № 2 за період з січня 2004 року по березень 2007 року в сумі 15 124,15 грн.
Суддя О. В. Гассій
При помічнику (секретарі судового засідання) І.В.Костюк
За участю представників сторін:
від позивача: Паньков О.В. - представник
від відповідача: Не з'явився
Позивач, Управління Пенсійного фонду України в Волноваському районі м. Волноваха звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Миколаївська» с. Миколаївка про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених за списком № 2 за період з січня 2004 року по березень 2007 року в сумі 15 124,15 грн.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем вимог Закону України «Про наукову і науково - технічну діяльність».
Ухвалою від 25.04.2007 р. порушено провадження у справі № 3/171.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив:
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАСУ), компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
За змістом п. 1 ч. 1 ст. 3 КАСУ справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Визначення управлінь Пенсійного фонду в районах, містах, районах у містах як органів державної влади, що здійснюють владні управлінські функції, випливає з Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою Правління ПФУ № 8-2 від 30.04.2002 р.
Разом з тим відповідно до п. 2.1 зазначеного положення основними завданнями управління є:
1) облік платників страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та збору на обов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески), збирання та акумулювання в районі (місті) страхових внесків та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення, повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Фонду;
2) забезпечення призначення і виплати пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат відповідно до чинного законодавства;
3) ефективне використання коштів, призначених для пенсійного забезпечення, здійснення у межах своєї компетенції контрольних функцій;
4) забезпечення функціонування в районі (місті) автоматизованої системи персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Відповідно до покладених на нього завдань управління контролює надходження страхових внесків та інших платежів до фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів та інших документів щодо правильності обчислення та сплати страхових внесків, цільового використання коштів фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
Приймаючи до уваги, що Пенсійний фонд здійснює виплату пенсій, призначених на пільгових мовах та розраховується з послугами за доставку пенсій з бюджету Пенсійного фонду України, який складається із сум страхових внесків.
Спір за участю управління Пенсійного фонду та суб'єкта господарювання про стягнення заборгованості за платежами до Пенсійного фонду є публічно-правовим, оскільки виник за участю суб'єкта владних повноважень, а саме - органу виконавчої влади, що реалізував у цих відносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції щодо контролю надходження страхових внесків та інших платежів до фонду, та відповідає вищенаведеному нормативному визначенню адміністративної справи.
Крім того, під перелік публічно-правових справ, на які не поширюється компетенція адміністративних судів, визначений ч. 2 ст. 17 КАСУ, зазначена справа не підпадає.
Згідно з ч. 3 ст. 20 та ст. 210 КАСУ, Вищий адміністративний суд переглядає судові рішення місцевих та апеляційних адміністративних судів у касаційному порядку як суд касаційної інстанції.
Таким чином, спір за участю відповідного управління Пенсійного фонду та суб'єкта господарювання про стягнення заборгованості за платежами до Пенсійного фонду має вирішуватися в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, та керуючись п. 1 статті 80 Господарського процесуального кодексу України, суд
Провадження по справі № 3/171 за позовом Управління Пенсійного фонду України в Волноваському районі м. Волноваха до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма Миколаївська» с. Миколаївка про стягнення заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених за списком № 2 за період з січня 2004 року по березень 2007 року в сумі 15 124,15 грн. - припинити у зв'язку з тим, що даний спір не підлягає розгляду в господарському суді.
.
Суддя
Вик. Костюк І.В.
Надруковано 3 примірники:
1 прим. - позивачу
1 прим. -відповідачу
1 прим. - до справи
.