Ухвала від 11.04.2018 по справі 488/3320/17

Справа №488/3320/17 11.04.2018

Справа №488/3320/17

Провадження №22-ц/784/676/18

УХВАЛА

11 квітня 2018 року місто Миколаїв

Апеляційний суд Миколаївської області у складі судді Серебрякової Т.В., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Корабельного районного суду міста Миколаєва від 08 лютого 2018 року, постановлену у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про скасування судового наказу Корабельного районного суду міста Миколаєва від 14 вересня 2017 року виданого за заявою Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Аврора-Н» про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг,

УСТАНОВИВ:

Ухвалою Корабельного районного суду міста Миколаєва від 08 лютого 2018 року повернуто без розгляду заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу Корабельного районного суду міста Миколаєва від 14 вересня 2017 року виданого за заявою Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Аврора-Н» про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг.

Не погодившись із зазначеною ухвалою, 26 березня 2018 року ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій одночасно просить поновити строк на апеляційне оскарження судового рішення

Ухвалою судді Апеляційного суду Миколаївської області від 02 квітня 2018 року апеляційна скарга ОСОБА_1 була залишена без руху, оскільки була подана з пропуском встановленого законом строку на її подання та надано особі, яка подала апеляційну скаргу строк для надання заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження судового рішення з зазначенням поважності причин пропуску.

06 квітня 2018 року на виконання вимог ухвали судді Апеляційного суду Миколаївської області від 02 квітня 2018 року на адресу апеляційного суду надійшла заява від ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції із зазначенням поважності причин, в якій останній посилався на те, що оскаржувану ухвалу постановлено без його участі, а її копію отримав лише 28 лютого 2018 року. Вказане позбавило можливості вчасно підготувати та подати апеляційну скаргу.

Відповідно до ст.126 ЦПК України, право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом.

За правилами ст.127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

З апеляційної скарги та доданих до неї документів вбачається, що під час постановлення оскаржуваної ухвали ОСОБА_2 не був присутнім. Її копію, згідно пояснень в апеляцій скарзі, отримано 28 лютого 2018 року.

З огляду на зазначені обставини у справі та з точки зору дотримання права особи, яка подала апеляційну скаргу, на доступ до правосуддя, проголошеного ст.55 Конституції України та ст.6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, причини пропуску строку на апеляційне оскарження ухвали Корабельного районного суду міста Миколаєва від 08 лютого 2018 року слід визнати поважними та поновити ОСОБА_1 вказаний процесуальний строк.

Не встановлено підстав для застосування положень ст. 185 ЦПК України та інших обставин, які перешкоджають апеляційному провадженню.

Керуючись ст.ст.127,354,359 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали Корабельного районного суду міста Миколаєва від 08 лютого 2018 року - задовольнити.

Поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження ухвали Корабельного районного суду міста Миколаєва від 08 лютого 2018 року, постановленої у цивільній справі за заявою ОСОБА_1 про скасування судового наказу Корабельного районного суду міста Миколаєва від 14 вересня 2017 року виданого за заявою Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Аврора-Н» про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг.

Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Корабельного районного суду міста Миколаєва від 08 лютого 2018 року.

Витребувати з Корабельного районного суду міста Миколаєва матеріали цивільної справи № 488/3320/17 за заявою Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Аврора-Н» про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг.

Копію цієї ухвали надіслати ОСОБА_1

Суддя Апеляційного суду

Миколаївської області Т.В. Серебрякова

Попередній документ
73283381
Наступний документ
73283383
Інформація про рішення:
№ рішення: 73283382
№ справи: 488/3320/17
Дата рішення: 11.04.2018
Дата публікації: 16.04.2018
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Апеляційний суд Миколаївської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Наказне провадження; Розгляд заяв про скасування судового наказу; на іншу вимогу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: (24.09.2018)
Результат розгляду: Приєднано до провадження
Дата надходження: 14.08.2018
Предмет позову: про скасування судового наказу Корабельного районного суду м. Миколаєва від 14.09.2017 року в справі про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг