Справа № 755/5279/18
іменем України
05.04.2018 суддя Дніпровського районного суду м. Києва Ластовка Н.Д., вивчивши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві про визнання дій неправомірними та зобов'язати здійснити перерахунок пенсії державного службовця,-
До Дніпровського районного суду м. Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві про визнання дій неправомірними та зобов'язати здійснити перерахунок пенсії державного службовця.
Вивчивши матеріали поданої позовної заяви на предмет дотримання позивачем адміністративного процесуального законодавства під час звернення з даним позовом до суду, суддя дійшов наступного.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Предметна юрисдикція адміністративних судів визначена ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, згідно ч. 1 ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Таким чином, законодавцем чітко визначено предметну підсудність адміністративних справ місцевим загальним судам.
Відповідно ч. 2 ст. 20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Як убачається із заявлених позовних вимог, позивач просить суд: визнати протиправними дії Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії державного службовця та зобов'язати Лівобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м.Києві здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 за період з 01.12.2015р. до 01.05.2016р. і виплатити різницю між перерахованою і виплаченими пенсіями.
Отже, заявлені позовні вимоги стосуються виконання Лівобережним об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м.Києві своїх повноважень в частині здійснення перерахунку та виплати пенсії державного службовця.
Аналізуючи вищевикладене, вбачається, що спори між органом державної влади, в даному випадку Лівобережним об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м.Києві, та фізичної особи, з іншої сторони, підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства в окружному адміністративному суді.
Відповідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
За вищевикладених обставин, враховуючи суб'єктивний склад сторін по справі, зміст заявлених позовних вимог та положення ст. 20 КАС України, дана справа місцевому загальному суду як адміністративному суду не підсудна, у зв'язку з чим справу слід передати на розгляд до Окружного адміністративного суду м. Києва.
У відповідності до ч. 1 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Керуючись ст. ст. 19, 20, 29, 30, 294-295, 318 КАС України, суд,-
Передати адміністративну справу №755/5279/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Лівобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києві про визнання дій неправомірними та зобов'язати здійснити перерахунок пенсії державного службовця до Окружного адміністративного суду міста Києва за підсудністю.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення.
Суддя: