Справа № 625/423/16-ц
Провадження № 6/625/7/18
04.04.2018 року с.Різуненкове
Коломацький районний суд Харківської області у складі: головуючого - судді Лосєва Д.К., за участю секретаря судового засідання - Калюжної Л.Д.., розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву ОСОБА_1 про розстрочення виконання судового рішення у справі за заявою Публічного акціонерного товариства «Харківгаз» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за спожитий газ з ОСОБА_1,
14 грудня 2016 року Коломацьким районним судом Харківської області заяву ПАТ «Харківгаз» про вилачу судового наказу про стягнення заборгованості за спожитий газ з ОСОБА_1 задоволено та видано судовий наказ, яким з ОСОБА_1 стягнуто 5484 гривні 23 копійки заборгованості за спожитий природний газ та 689 гривень судового збору.
28 березня 2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про розстрочення виконання рішення, в обгрунтування якого зазначив, що присуджено суму заборгованості він визнає та бажає її сплатити, але всю суму одразу сплатити не може, оскільки офіційне ніде не працює та на його утриманні перебуває неповнолітня дитина, а тому просить суд розстрочити виконання судового рішення на 12 місяців.
У судове засідання сторони не з'явились, повідомлені належним чином. Неявка сторін не перешкоджає розгляду заяви.
Згідно ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень ЦК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч.1 ст. 435 ЦПК України за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом).
Згідно ч. 3, 4 ст. 435 ЦПК України, підставою для відстрочення або розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим. Вирішуючи питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення, суд також враховує: 1) ступінь вини відповідача у виникненні спору; 2) щодо фізичної особи - тяжке захворювання її самої або членів її сімї, її матеріальний стан; 3) стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Перелік визначених цією статтею підстав для відстрочення чи розстрочення виконання рішення не є вичерпним, тому ці підстави повинні встановлюватись в кожному конкретному випадку.
Як вбачається із свідоцтва про народження ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 його батьком записаний ОСОБА_1 (а.с. 25).
Відповідно до довідки № 236 від 22 березня 2018 року, що видана ОСОБА_1 вбачається, що він ніяких соціальних допомог від управління соціального захисту населення Коломацької РДА на сина ОСОБА_2 не отримує (а.с. 29).
Згідно до довідки виданої Коломацькою селищною радою Коломацького району Харківської області ОСОБА_1 мешкає разом з ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 - син та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 - племінниця (а.с. 26).
Отже, оцінивши наведені заявником доводи, які ускладнюють виконання рішення суду, а саме: важке матеріальне становище, а також той факт, що боржник має на утриманні неповнолітню дитину, що підтверджується довідкою про склад сім'ї, суд вважає можливим розстрочити виконання рішення суду.
В той же час, відповідно до ч.5 ст. 435 ЦПК України, розстрочка та відстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення такого рішення, ухвали, постанови.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 435, 258 - 260 ЦПК України, суд
Заяву ОСОБА_1 про розстрочення виконання судового рішення задовольнити.
Розстрочити ОСОБА_1 виконання судового наказу Коломацького районного суду Харківської області від 14 грудня 2016 року у справі за заявою Публічного акціонерного товариства «Харківгаз» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості за спожитий газ з ОСОБА_1 в розмірі 6173 гривні 23 копійки протягом дванадцяти місяців з дня постановлення даної ухвали, тобто з 04 квітня 2018 року по 04 квітня 2019 року.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя: