Справа № 149/422/18
Провадження №3/149/148/18
02.04.2018 року м. Хмільник
Суддя Хмільницького міськрайонного суду Вергелес В.О., за участі прокурора Калинівської місцевої прокуратури ОСОБА_1, особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління захисту економіки у Вінницькій області ДЗЕ НПУ, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_2, пенсіонера, депутата Хмільницької міської ради, паспорт серія АА 188357 виданий Хмільницьким МРВ УМВС України у Вінницькій області від 23.03.1996 року, зареєстрованого та проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, -
за ч. 1 ст.172-6 КУпАП, -
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 50 від 20.02.2018 року, ОСОБА_2, являючись депутатом Хмільницької міської ради 7 скликання Вінницької області, відповідно до п.п «б» п.1 ч. 1 ст. 3 «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія вказаного Закону, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 ЗУ Про запобігання корупції», несвоєчасно, а саме 23.10.2017 року о 11:09 годині, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, яку повинен був подати до 01.05.2017 року. Своїми діями ОСОБА_2 вчинив правопорушення, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Прокурор Бридько А.М. у судовому засіданні зазначив, що відповідно до обставин вказаних в протоколі, в діях ОСОБА_2 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 та просив притягнути його до адміністративної відповідальності.
У судовому засіданні свою вину у вчиненні вказаного правопорушення ОСОБА_2 визнав частково та пояснив, що подав декларацію з запізненням, а саме 23.10.2017 року, тому що на початку лютого не отримав інформації з податкової про доходи за попередній рік, а з лютого по липень 2017 року працював по контракту за кордоном. Після прибуття на територію України звернувся за допомогою системи Приват 24 для отримання електронного ключа. Однак на протязі певного періоду з технічних причин йому не надавався вказаний ключ. Після одержання електронного ключа в жовтні 2017 року одразу подав відповідну декларацію в електронному вигляді на офіційний сайт НАЗК. В врахування цього просить звільнити його від адміністративної відповідальності та обмежитись усним зауваженням.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2, являючись депутатом Хмільницької міської ради 7 скликання Вінницької області, відповідно до п.п «б» п.1 ч. 1 ст. 3 «Про запобігання корупції», являється суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія вказаного Закону.
Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи зазначені в пункті 1, підпункту «а», пункту 2 частини першої ст. 3 цього закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до ст. 4 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад» ОСОБА_2 набув повноважень депутата Хмільницької міської ради з дня відкриття 1 сесії 7 скликання Хмільницької міської ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів Хмільницькою міською територіальною виборчою комісією, а саме 10.11.2015 року.
Відповідно до ч. 3 ст. 8 ЗУ «Про статус депутатів місцевих рад», на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції»
Депутати місцевих рад зобов'язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до ЗУ « Про засади запобігання і протидії корупції», за місцем роботи (служби). крім самостійних осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.
Відповідно до п. 5-1 розділу «Прикінцеві положення» ЗУ « Про запобігання корупції» строк подання декларації для осіб, які відповідно до цього закону подають таку декларацію вперше продовжено до 1 травня 2017 року.
Таким чином, ОСОБА_2, зобов'язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування до 01.05.2017 року, однак подав декларацію за 2016 рік лише 23.10.2017 року.
Вина ОСОБА_2 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, знайшла свої підтвердження під час судового розгляду та доводяться доказами дослідженими судом та оціненими судом в їх сукупності, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 50 від 20.02.2018 року ; скріншотом сторінки веб-сайту НАЗК щодо поданої ОСОБА_2 електронної декларації; копією присяги депутатів Хмільницької міської ради; копією постанови № 41 від 27.10.2015 року про реєстрацію депутатів Хмільницької міської ради Вінницької області та іншими матеріалами справи.
Враховуючи те, що ОСОБА_2, раніше непритягувався до адміністративної відповідальності, його майновий стан, характер вчиненого правопорушення, обставини, що передбачені ст.ст. 34,35 КУпАП, суддя вважає за необхідне накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до пункту 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, з особи на яку накладено адміністративне стягнення, стягується судовий збір в розмірі 352 гривні 40 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", статтями 9, 27, 33-35, 172-6, 250, 251, 254, 255, 251, 268, 272, 276-279, 280, 283-284, 294 КУпАП,-
Притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 352 гривні 40 коп.
Згідно ст. 307 ч.1 КУпАП про адміністративні правопорушення, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу.
Згідно ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області через Хмільницький міськрайонний суд протягом 10-ти днів з дня її винесення.
Суддя Вергелес В. О.