Рішення від 29.03.2018 по справі 812/366/18

2

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

29 березня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/366/18

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Смішливої Т.В.,

при секретарі судового засідання: Бутенко К.В. ,

за участю:

позивача - ОСОБА_1,

представника позивача - ОСОБА_2, посвідчена судом довіреність від 30.01.2018 б/н

представника відповідача - ОСОБА_3, довіреність від 06.03.2018 № 71-Д

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Сєвєродонецької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення від 30 січня 2018 року № 2233 “Про внесення змін до кількісного та персонального складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання”,

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Сєвєродонецької міської ради Луганської області (далі - відповідач), про визнання протиправним та скасування рішення від 30 січня 2018 року № 2233 “Про внесення змін до кількісного та персонального складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання”.

Ухвалою суду від 19 лютого 2018 року позовну заяву ОСОБА_1 до Сєвєродонецької міської ради Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення від 30 січня 2018 року № 2233 “Про внесення змін до кількісного та персонального складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання” залишено без руху, надано час для усунення недоліків позову.

Після усунення недоліків ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 26 лютого 2018 року відкрито провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Сєвєродонецької міської ради, в якому позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення Сєвєродонецької міської ради від 30 січня 2018 року № 2233 «Про внесення змін до кількісного та персонального складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання» в частині введення до складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що його обрано депутатом Сєвєродонецької міської ради VII скликання. Відповідно до рішення шостої (позачергової) сесії Сєвєродонецької міської ради VII скликання від 16 лютого 2016 року № 100 “Про затвердження заступників міського голови” позивача обрано заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради сьомого скликання, про що також зроблено запис в трудовій книжці.

17 лютого 2016 року, після складення присяги, позивача прийнято на службу в орган місцевого самоврядування - Сєвєродонецьку міську раду заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органах влади.

Згідно з розпорядженням голови Сєвєродонецької міської ради VII скликання від 17 лютого 2016 року № 24-К позивачу присвоєно дев'ятий ранг посадової особи місцевого самоврядування та встановлено посадовий оклад. Відповідно до рішення Сєвєродонецької міської ради VII скликання від 05 травня 2016 року № 404 позивача обрано заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради.

До прийняття Сєвєродонецької міською радою рішення від 30 січня 2018 року № 2233 “Про внесення змін до кількісного та персонального складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання”, позивачем не було порушено приписів закону щодо несумісності статусу депутата місцевої ради з іншими посадами та видами діяльності. Однак, оскаржуваним рішенням позивача включено до складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання, що є порушенням приписів закону щодо несумісності статусу депутата місцевої ради з іншими посадами та видами діяльності.

Під час обговорення питання про включення в порядок денний питання про внесення позивача до складу членів виконкому останній звернувся до депутатів з заявою про те, що він є діючим депутатом та не може входити до складу виконкому, але цей факт було проігноровано більшістю депутатами та прийнято незаконне рішення.

З посиланням на норми статті 6, частини третьої статті 7 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, частини 9 статті 51 Закону України “Про місцеве самоврядування”, позивач вважає рішення Сєвєродонецької міської ради від 30 січня 2018 року № 2233 “Про внесення змін до кількісного та персонального складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання” в частині введення до складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Сєвєродонецька міська рада позов не визнала, про що через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) подала відзив на позовну заяву від 13 березня 2018 року б/н, в якому у задоволенні позовних вимог просить відмовити (арк. спр. 36-37).

Заперечуючи проти позовних вимог, відповідач зазначив, що відповідно до статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» заступник (заступники) міського голови обов'язково входять до складу виконавчого комітету. Посилання позивача на ту обставину, що під час обговорення питання про включення в порядок денний сесії питання про внесення його до складу виконавчого комітету, він звернувся з заявою до депутатів про те, що він є діючим депутатом та не може входити до складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради, відповідач вважає необґрунтованими, оскільки надаючи таку заяву, позивач нехтує своїм обов'язком як заступника міського голови входити до складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради. Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» не містить такої окремої правової фігури як заступник міського голови, дана посада регулюється нормами статей 51, 53 вказаного Закону, які стосуються виключно роботи виконавчого комітету. Жодна інша стаття цього закону не містить в собі посилання на посаду заступника міського голови. Законом передбачено виконання заступником міського голови певних функцій міського голови в разі його відсутності чи неможливості здійснення ним цієї функції, а частиною четвертою статті 12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено заборону міському голові бути депутатом будь-якої ради. Депутат міської ради не може бути одночасно представником органу виконавчої влади (заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів) і представником представницької влади (депутатом): об'єктом та суб'єктом контролю. Системний аналіз норм чинного законодавства, за твердженням відповідача, дає підстави вважати, що заступник міського голови є виключною посадою, яка входить до складу виконавчого комітету ради, а частина третя статті 53 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є імперативною нормою та встановлює обов'язок щодо включення до складу виконавчого комітету посади заступника міського голови.

На відзив на позовну заяву від 13 березня 2018 року б/н позивач подав відповідь на відзив від 16 березня 2018 року б/н, в якій вказав, що на підставі системного аналізу норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту роботи Сєвєродонецької міської ради VІІ скликання можна зробити висновок, що до виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради за посадою можуть входити заступники міського голови з питань роботи виконавчих органів ради, крім випадків, коли заступник міського голови одночасно є депутатом міської ради. В разі, якщо заступник міського голови одночасно є депутатом міської ради, то такий заступник міського голови не може входити до складу виконавчого комітету в силу прямої заборони, встановленої в Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» та в Регламенті роботи Сєвєродонецької міської ради. У постанові від 11 квітня 2017 року у справі № 21-3510а16 Верховний Суд України зробив висновок про те, що аналіз вищенаведених норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» дає підстави для висновку, що посадою, несумісною з виконанням депутатських повноважень, є членство у складі виконавчого комітету, оскільки саме це прямо заборонено законом. Із вказаного висновку Верховного Суду України можна зробити також висновок про те, що посадою, несумісною з перебуванням у складі виконавчого комітету, є посада депутата міської ради, оскільки це також прямо заборонено законом. Ці факти були встановлені іншим рішенням у справі № 428/8414/17. Також у відповіді на відзив позивач вказав, що питання про персональний склад виконавчого комітету було вирішено за пропозицією депутата міської ради ОСОБА_4, яка запропонувала включити до порядку денного питання «Про внесення змін до кількісного та персонального складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання», що підтверджується протоколом сесії, у той час як відповідно до частин другої, третьої, дев'ятої статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» персональний склад виконавчого комітету міської ради затверджується радою за пропозицією міського голови відповідної ради (арк. спр. 101).

На відповідь на відзив від 16 березня 2018 року б/н відповідач подав заперечення від 27 березня 2018 року б/н, в яких вказав, що в силу приписів Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та пункту 3 статті 9.4 Регламенту роботи Сєвєродонецької міської ради VІІ скликання заступник (заступники) міського голови обов'язково входять до складу виконавчого комітету. З огляду на викладене, висновок позивача, що заступник міського голови за посадою може входити до складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради, на думку відповідача не ґрунтуються на нормах матеріального права. Посилання позивача на постанову Верховного Суду України у справі № 21-3510а16 від 11 квітня 2017 року відповідач вважає необґрунтованими, оскільки у вказаному судовому рішенні розглядалось питання несумісності депутатського мандату з посадою заступника міського голови та визнання особи такою, що відмовилась від депутатського мандату, що є відмінним від предмету спору у справі № 812/366/18 (арк. спр. 121).

У судовому засіданні позивач та його представник позовні вимоги підтримали, просили задовольнити позов повністю, надали пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві та відповіді на відзив від 16 березня 2018 року б/н.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позовних вимог заперечував, просив відмовити у задоволенні позовних вимог повністю, надав пояснення, аналогічні викладеним у відзиві на позовну заяву від 13 березня 2018 року б/н та запереченнях від 27 березня 2018 року б/н.

Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог (предмету та підстав позову, викладених у позовній заяві) і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статті 90 КАС України, судом встановлено таке.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, місце проживання: 93400, АДРЕСА_1) постановою Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області від 12 листопада 2015 року № 109 зареєстрований депутатом Сєвєродонецької міської ради від політичної партії «Наш край» (арк. спр. 94).

Рішенням Сєвєродонецької міської ради від 16 лютого 2016 року № 100 «Про затвердження заступників міського голови» затверджено на посаду першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_5; заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради: ОСОБА_6; ОСОБА_1; ОСОБА_7 (арк. спр. 96).

Згідно з відомостями, наявними у трудовій книжці позивача від 19 лютого 2016 року серії АЕ № 001953, 17 лютого 2016 року ОСОБА_1 склав присягу посадової особи місцевого самоврядування та йому присвоєно дев'ятий ранг посадової особи місцевого самоврядування (арк. спр. 31, 31 зв.).

Рішенням Сєвєродонецької міської ради від 05 травня 2016 року № 404 «Про затвердження заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради» затверджено на посаду: першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_5; заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради: ОСОБА_6; ОСОБА_1; ОСОБА_7; ОСОБА_8; заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, начальника Фонду комунального майна ОСОБА_9; рішення 6-ї (позачергової) сесії міської ради VII скликання від 16 лютого 2016 року № 100 «Про затвердження заступників міського голови» та 8-ї (чергової) сесії міської ради VII скликання від 29 лютого 2016 року № 121 «Про затвердження заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради» визнано такими, що втратили чинність (арк. спр. 97).

Рішенням Сєвєродонецької міської ради від 02 грудня 2015 року № 3 «Про утворення виконавчого комітету міської ради та визначення його кількісного складу» утворено виконавчий комітет Сєвєродонецької міської ради у кількості 15 (п'ятнадцяти) осіб (арк. спр. 93).

Рішенням Сєвєродонецької міської ради від 29 вересня 2016 року № 751 «Про затвердження персонального складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради» затверджено членами виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради: ОСОБА_10, міського голову (за посадою); ОСОБА_11, секретаря ради (за посадою); ОСОБА_12, керуючого справами виконкому (за посадою); ОСОБА_5, першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради; ОСОБА_9, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, начальника ФКМ; ОСОБА_8, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради; ОСОБА_13, радника міського голови; ОСОБА_14, члена ради директорів концерну «Луганськбуд»; ОСОБА_15, виконуючого обов'язки директора Благодійного фонду ОСОБА_16 «Заради майбутнього»; ОСОБА_17, директора ТОВ «Хімресурс»; ОСОБА_18, директора КП «Сєвєродонецьккомунсервіс»; ОСОБА_19, директора КП «Комбінат шкільного харчування»; ОСОБА_20, приватного підприємця; ОСОБА_21; ОСОБА_22, приватного підприємця; рішення 12-ї сесії міської ради VII скликання від 05 травня 2016 року № 405 «Про затвердження персонального складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради» та рішення 15-ї сесії міської ради VII скликання від 21 липня 2016 року № 571 «Про внесення змін до рішення 12-ї (позачергової) сесії міської ради VII скликання від 05 травня 2016 року № 405 «Про затвердження персонального складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради» визнані такими, що втратили чинність (арк. спр. 95).

Рішенням Сєвєродонецької міської ради від 30 січня 2018 року № 2233 «Про внесення змін до кількісного та персонального складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання» внесено зміни до кількісного складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання, затвердженого рішенням Сєвєродонецької міської ради VII скликання від 02 грудня 2015 року № 3 «Про утворення виконавчого комітету міської ради та визначення його кількісного складу», а саме: збільшено кількісний склад виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання до 18 (вісімнадцяти) осіб; внесено зміни до персонального складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання, затвердженого рішенням Сєвєродонецької міської ради VII скликання від 29 вересня 2016 року № 751 «Про затвердження персонального складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради», а саме: введено до складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання за посадою: ОСОБА_7 - заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради; ОСОБА_1 - заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради; ОСОБА_23 - заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (арк. спр. 92).

При цьому позивач, з посиланням на норму частини дев'ятої статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якою встановлено заборону на входження до складу виконавчого комітету міської ради депутатів відповідної ради, відмовився від включення до складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання, звернувшись із відповідною заявою від 30 січня 2018 року до депутатів як під час вирішення питання про включення до порядку денного питання про внесення змін до кількісного та персонального складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання, так і під час прийняття оскаржуваного рішення, яким серед іншого введено до складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1, що підтверджується відповідною заявою та протоколом тридцять восьмої (позачергової) сесії Сєвєродонецької міської ради VII скликання від 30 січня 2018 року (арк. спр. 27, 63-91).

Вирішуючи позов по суті заявлених позовних вимог (в межах предмету та підстав позову, викладених у позовній заяві) та оцінюючи обґрунтованість заперечень відповідача, суд виходить з такого.

Відповідно до Конституції України систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначає Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Відповідно до частин першої, третьої статті 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами. Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами.

До виключної компетенції сільських, селищних, міських рад пунктами 1, 3 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» віднесено вирішення на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради питання про затвердження регламенту ради, утворення виконавчого комітету ради, визначення його чисельності, затвердження персонального складу; внесення змін до складу виконавчого комітету та його розпуск.

Згідно з частинами першою, другою статті 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи. Виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад є підконтрольними і підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.

Частинами першою, другою статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що виконавчим органом сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є виконавчий комітет ради, який утворюється відповідною радою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради її виконавчий комітет здійснює свої повноваження до сформування нового складу виконавчого комітету. Кількісний склад виконавчого комітету визначається відповідною радою. Персональний склад виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради затверджується радою за пропозицією сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - за пропозицією голови відповідної ради.

Частинами третьою, четвертою статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» закріплено, що виконавчий комітет ради утворюється у складі відповідно сільського, селищного, міського голови, районної у місті ради - голови відповідної ради, заступника (заступників) сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, інших осіб. Міська рада утворює у складі виконавчого комітету ради орган з питань містобудування та архітектури. До складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради входять також за посадою секретар відповідної ради, староста (старости).

До складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради не можуть входити депутати відповідної ради, крім секретаря ради (частина дев'ята статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).

Відповідно до статті 53 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною формою роботи виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради є його засідання. Засідання виконавчого комітету скликаються відповідно сільським, селищним, міським головою (головою районної у місті ради), а в разі його відсутності чи неможливості здійснення ним цієї функції - заступником сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради (районної у місті ради - заступником голови ради) в міру необхідності, але не рідше одного разу на місяць, і є правомочними, якщо в них бере участь більше половини від загального складу виконавчого комітету.

Главою 9 Регламенту Сєвєродонецької міської ради VII скликання, затвердженого рішенням Сєвєродонецької міської ради від 21 липня 2016 року № 579 «Про затвердження нової редакції Регламенту роботи міської ради VII скликання», врегульовані питання утворення виконавчого комітету ради. Пунктами 3, 4 статті 9.4 глави 9 зазначеного Регламенту передбачено, що окремо затверджуються кандидатури, які входять до складу виконавчого комітету за посадою (крім секретаря міської ради), а саме: заступники міського голови з питань роботи виконавчих органів ради, керуючий справами виконкому. Рішення про утворення виконавчого комітету, а також затвердження членів виконавчого комітету, в т.ч. заступників міського голови з питань роботи виконавчих органів ради і керуючого справами виконкому, приймається більшістю голосів від загального складу ради (арк. спр. 41, 42-62).

З системного аналізу норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту Сєвєродонецької міської ради VII скликання, затвердженого рішенням Сєвєродонецької міської ради від 21 липня 2016 року № 579 «Про затвердження нової редакції Регламенту роботи міської ради VII скликання», слідує, що особа, яка займає посаду заступника міського голови з питань роботи виконавчих органів ради, має входити до складу виконавчого комітету міської ради за законом в силу займаної посади без отримання згоди останнього на таке включення, у зв'язку з чим правові підстави для визнання протиправним та скасування рішення Сєвєродонецької міської ради від 30 січня 2018 року № 2233 «Про внесення змін до кількісного та персонального складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання» в частині введення до складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 відсутні.

Згідно з частиною шостою статті 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.

Відповідно до частини п'ятої статті 262 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

В постанові Верховного Суду України від 11 квітня 2017 року по справі № 812/153/16 за позовом депутата Сєвєродонецької міської ради Луганської області (далі - Міськрада) ОСОБА_6 до Сєвєродонецької міської виборчої комісії Луганської області (далі - Виборча комісія), треті особи: ОСОБА_7, Політична партія, про визнання протиправними та скасування постанов Виборчої комісії від 19 лютого 2016 року № 129 та 22 лютого 2016 року № 3, суд зробив висновок, що посадою, несумісною з виконанням депутатських повноважень, є членство у складі виконавчого комітету, оскільки саме це прямо заборонено законом. В той же час закон не містить заборони на зайняття депутатом місцевої ради посади заступника міського голови, а тому зазначена обставина не може бути безумовною підставою для дострокового припинення депутатських повноважень. У справі, що розглядається, суди встановили, що рішенням Міськради від 29 лютого 2016 року № 202 затверджено персональний склад виконавчого комітету Міськради VII скликання, до якого ОСОБА_6 як заступник міського голови не увійшов. Оскільки ОСОБА_6 обіймав посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, але при цьому не був членом виконавчого комітету міської ради, то він законно здійснював свої депутатські повноваження, а отже, у відповідача немає жодних правових підстав для прийняття рішення про визнання позивача таким, що відмовився від депутатського мандату, а також він не мав права визнавати обраним депутатом наступного за черговістю кандидата від місцевої організації Політичної партії ОСОБА_7 ( реєстраційний № рішення ЄДРСР 66383637).

В зазначеній справі Верховний Суд України не висловлював правової позиції, чи підлягають включенню до персонального складу виконавчого комітету за законом в силу займаної посади заступники міського голови, у зв'язку чим до спірних правовідносин постанова Верховного Суду України від 11 квітня 2017 року по справі № 812/153/16 не може бути застосована.

Оскільки згідно з частиною сьомою статті 78 КАС України правова оцінка, надана судом певному факту при розгляді іншої справи, є необов'язковою для суду, суд при вирішенні даної справи не враховує постанову Сєвєродонецького міського суду Луганської області від 24 жовтня 2017 року по справі № 428/8414/17 за позовом ОСОБА_6 до Сєвєродонецького міського голови ОСОБА_10, Сєвєродонецької міської ради про визнання бездіяльності незаконною, зобов'язання вчинити певні дії, треті особи - заступники міського голови з роботи виконавчих органів ОСОБА_7, ОСОБА_23, ОСОБА_1 (арк. спр. 102-103).

За практикою Європейського суду з прав людини пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (див. «ОСОБА_3 Торія проти Іспанії» (Ruiz Toriya v. Spaine), рішення від 09 грудня 1994 року, ОСОБА_7 A, № 303-A, параграф 29). Водночас, відповідь суду повинна бути достатньо детальною для відповіді на основні (суттєві) аргументи сторін.

Оскільки в межах даної адміністративної справи основні (суттєві) аргументи позовної заяви є необґрунтованими, а відповідач як суб'єкт владних повноважень, на якого частиною другою статті 77 КАС України покладено обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності, довів суду правомірність оскаржуваного рішення, у задоволенні позову ОСОБА_1 до Сєвєродонецької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення Сєвєродонецької міської ради від 30 січня 2018 року № 2233 «Про внесення змін до кількісного та персонального складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання» в частині введення до складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради ОСОБА_1 належить відмовити повністю.

Судові витрати зі сплати судового збору покладаються на позивача.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, місце проживання: 93400, АДРЕСА_1) до Сєвєродонецької міської ради (ідентифікаційний номер 26204220, місцезнаходження: 93400, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, б-р Дружби Народів, буд. 32) про визнання протиправним та скасування рішення від 30 січня 2018 року № 2233 “Про внесення змін до кількісного та персонального складу виконавчого комітету Сєвєродонецької міської ради VII скликання” відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Згідно з частиною третьою статті 243 КАС України повне рішення суду складено 03 квітня 2018 року.

Суддя ОСОБА_24