Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/2256/18
про залишення позовної заяви без руху
26 березня 2018 року м. Черкаси
Суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Позарецька С.М., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом Лук»ященко ОСОБА_1 до інспектора роти БУПП №41, Черкаського РВП, Черкаського ВП лейтенанта поліції ОСОБА_2 визнання дій інспектора протиправними, визнання нечинною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -
Позивач ОСОБА_3»ященко А.А. звернувся до Придніпровського районного суду м. Черкаси із адміністративним позовом до інспектора роти БУПП №41, Черкаського РВП, Черкаського ВП лейтенанта поліції ОСОБА_2 визнання дій інспектора протиправними, визнання нечинною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суддею встановлено, що адміністративний позов подано з порушенням вимог КАС України.
Відповідно до положень ч.ч.1, 2 ст. 5 КАС України (в редакції від 03.10.2017р., що діє з 15.12.2017р.), кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси в просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5)встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6)прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю. Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, в т.ч. адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності (п.1 ч.1 ст. 20КАС). Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності передбачені у статті 286 КАСУ.
Відповідно до ч.1 ст. 25 КАСУ, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Нормами Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» визначено порядок реалізації свободи пересування та вільного вибору місця проживання і встановлює випадки їх обмеження. Відповідно до статті 3 даного Закону, - документи, до яких вносяться відомості про місце проживання - це паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист. Крім того, Законом визначено, що місцем проживання особи - є житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини. При цьому, зазначено, що реєстрація - це внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Крім того, вимоги до позовної заяви викладені у статті 160 КАС України. Також статтею 161 КАСУ передбачені документи, які додаються до позовної заяви.
В даному випадку, позивачем не зазначені повні дані щодо відповідача та вірне місце його знаходження, враховуючи вимоги п.2 ч.5 ст.160 КАС про необхідність зазначення про повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Крім того, для визнання територіальної підсудності справи, позивачеві необхідно надати до суду підтверджуючі дані про місце своєї реєстрації. Слід зазначити, що адреса позивача, що зазначена у вступній частині позову, не відповідає адресі, що у постанові від 09.03.2018р.
Також, відсутнє власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (ст.160 ч.5 п.11 КАС).
Жодним чином не підтверджені обставини, зазначені у позові позивачем про отримання ним 13.03.2018р. постанови, яка оскаржується, враховуючи, що вона винесена 09.03.2018р. та норми ст.ст.122,123 та 286 КАСУ. Відповідно, заява від позивача про поновлення строку звернення до адміністративного суду із даним позовом та із зазначенням підстав для поновлення такого строку, - до суду не подана.
Крім того, позивачеві необхідно уточнити позовні вимоги, враховуючи положення Кодексу адміністративного судочинства України в частині визначення предметної юрисдикції (ст.20, ч.3 ст. 21 цього Кодексу) та норми ч.3 ст. 286 КАС.
На думку судді, подана позовна заява не відповідає вимогам чинного на час звернення до суду законодавства. Без підтвердження вказаних обставин, суддя не може вирішити питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.ст. 169, 161 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, позовна заява має бути залишена без руху з наданням терміну для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
Також, позивачеві слід роз'яснити його право звернутись до адвоката, чи особи, яка за законом має право на надання правничої допомоги, щодо оформлення та подання позовної заяви до суду.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 5, 20, 21, 19, 25, 160, 161, 169, 122, 123, 294, 286, 122, 123 КАС України, суддя, -
Адміністративний позов Лук»ященко ОСОБА_1 до інспектора роти БУПП №41, Черкаського РВП, Черкаського ВП лейтенанта поліції ОСОБА_2 визнання дій інспектора протиправними, визнання нечинною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, - залишити без руху, надавши позивачеві термін для усунення недоліків в строк, який не може перевищувати 10-ти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У випадку не усунення недоліків, вказаних в мотивувальній частині ухвали, адміністративний позов буде повернуто.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху не підлягає до оскарження.
Ухвала складена 26.03.2018р.
Суддя: ОСОБА_4