Ухвала від 26.03.2018 по справі 826/12137/16

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 826/12137/16

УХВАЛА

26 березня 2018 року м. Київ

Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Безименна Н.В., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 листопада 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення- рішення,

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 листопада 2017 року позов задоволено.

Відповідач, не погоджуючись з вказаною постановою подав апеляційну скаргу, в якій просить її скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.

Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам 295 КАС України.

Апеляційну скаргу подано до суду першої інстанції 07 грудня 2017р.

26 грудня 2017 року ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду апеляційна скаргу залишена без руху та надано строк на усунення недоліків.

10 січня 2018 року відповідач звернувся із клопотанням про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги.

17 січня 2018 року ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду у задоволенні клопотання про продовження строку на усунення недоліків апеляційної скарги відмовлено, апеляційну скаргу повернуто апелянту. Дана ухвала не була оскаржена.

Відповідно до матеріалів справи відповідач отримав оскаржуване рішення суду першої інстанції 04 грудня 2017 року (а.с. 47), тобто граничним строком подачі апеляційної скарги є 14 грудня 2017 року.

Апеляційну скаргу повторно подано до суду першої інстанції 17 лютого 2018 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження встановленого ст.. 186 КАС України (в редакції чинній на момент винесення рішення судом першої інстанції). Одночасно подано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, відстрочення сплати судового збору , а також продовження строку на усунення недоліків. При цьому не зазначено як на поважність пропуску строку впливає відсутність фінансування та блокування рахунків, а також причини неможливості сплати судового збору.

Вважаю що клопотання про відстрочення сплати судового збору є не обгрунтованим а продовження строку на усунення недоліків - передчасним.

Відповідно до вимог п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлено Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, поданого фізичною особою судовий збір справляється у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати

Відповідно до п.п. 2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, судовий збір справляється у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Так, при поданні даного позову до суду першої інстанції сплаті підлягав судовий збір у розмірі 551 грн. 20 коп.

Таким чином, апелянту необхідно надати оригінал документу про сплату судового збору в сумі 826 грн. 80 коп. сплаченого за реквізитами: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському р-ні; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897; банк отримувача - ГУДКCУ у м. Києві, код банку отримувача (МФО) - 820019; рахунок отримувача - 31211206781007; код класифікації доходів бюджету - 22030101 або навести належні підстави для звільнення від його сплати.

Відповідно п. 3 ч. 2 ст. 296 КАС України в апеляційній скарзі зазначаються індифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, номери засобів зв'язку та електронної пошти. Звертаю увагу на те, що всупереч вище викладених норм апелянтом не зазначено код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, номери засобів зв'язку та електронна пошта

Згідно приписам ч. 2 ст. 298 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 296 Кодексу, застосовуються правила статті 169 Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху.

Відповідно до ч. 3 ст. 298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 Кодексу, і особа яка її подала не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Керуючись ст.ст. 169, 295, 298 КАС України,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 листопада 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення- рішення - залишити без руху.

Надати апелянту строк для усунення недоліків протягом десяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.

У разі не усунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.

Суддя Н.В. Безименна