Рішення від 19.03.2018 по справі 810/3649/17

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 березня 2018 року № 810/3649/17

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лиска І.Г., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Приватного акціонерного товариства «Фабрика «Комбі» до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось Приватне акціонерне товариство «Фабрика «Комбі» з позовом до Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що нарахування є необґрунтованими та незаконними, і не можуть бути застосовані до товарів визначених в акті, оскільки документи на підтвердження ввезення в Україну товару оформлені належним чином. Використані відповідачем документи, а саме: електронна декларація, рішення про визнання коду товару, висновок Департаменту податкових та митних експертиз ДФС та дані АСМО «Інспектор», ЄАІС ДФС та ІС «Податковий блок», не мають ніякого зв'язку між собою та стосуються різних контрактів та виробів, щодо яких зроблені різні процедури митного оформлення.

Ухвалою від 31.10.2017 відкрито провадження та призначено справу до судового розгляду.

Ухвалою від 22.11.2017 провадження по данні справі зупинено у зв'язку з необхідністю надання відповідачем додаткових доказів за обґрунтованим клопотання сторони до 11.12.2017.

Представник відповідача 23.11. 2017 подав до суду письмові заперечення в яких у задоволенні позовних вимог просив відмовити, обґрунтовуючи це тим, що позивачем неправильно зазначено код класифікації згідно з УКТ ЗЕД товарів. Доводи позивача про застосування "Примітки до товарних підпозицій" Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, а саме "(а) якщо існує товарна під позиція "інші" на тому самому рівні" "(1) наявність префікса "полі" у назві специфічного полімеру у формулюванні товарної підпозиції (наприклад, поліетилен або поліамід-6,6) означає, що основна мономерна ланка або мономерні ланки зазначеного полімеру, взяті разом, повинні становити 95 мас. % або більше загального вмісту полімеру;" є безпідставними оскільки дані примітки потрібно застосовувати до речовин. Крім того, позивач не оскаржував рішення про визначення коду товару Київської митниці ДФС від 11.04.2017 № KT-UA125000-0054-2017 у встановленому главою 4 МК України порядку, отже воно є чинним та може братися до уваги.

В подальшому ухвалою суду від 24.01.2018 суд поновив провадження по даній справі та перейшов до розгляду справи за новими процесуальними правилами.

В судовому засіданні 24.01.2018 на стадії клопотань представник позивача подав до суду клопотання про подальший розгляд справи в порядку письмового провадження, а також представник відповідача подав клопотання, що не заперечує щодо розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

У зв'язку з чим, ухвалою від 24.01.2018 суд вирішив подальший розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з таких підстав.

ГУ ДФС у Київської області на підставі пункту 1 частини 2 статті 351 Митного кодексу України та наказу ГУ ДФС у Київській області від 15.06.2017 № 1055 проведено документальну невиїзну перевірку правильності класифікації згідно УКТ ЗЕД товару «Пакети дой-паки з багатошарової плівки», дотримання ПАТ «ФАБРИКА «КОМБІ» вимог законодавства України з питань державної митної справи згідно митної декларації від 05.09.2016 №125130009/2016/517938.

На виконання вказаного наказу, робочою групою було проведено перевірку правильності класифікації згідно з УКТ ЗЕД товару «Пакети дой-паки з багатошарової плівки для мила рідкого косметичного "REGULAR" в асортименті...», оформленого Приватним акціонерним товариством «ФАБРИКА «КОМБІ» в зоні діяльності Київської митниці ДФС по МД від 05.09.2016 №125130009/2016/517938 за кодом згідно УКТ ЗЕД 3923 29 90 00 (ставка ввізного мита - 2%). За результатами аналізу електронних копій матеріалів митного оформлення, робочою групою виявлено розбіжності щодо класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД. Даний висновок базується на інформації з документів, наданих до митного оформлення: в п.7 специфікації товару (Загальна специфікація на поставку упаковки №2, Додаток №2 від 08.04.2016 до Контракту №2-20/20 від 08.04.2016) вказано, що основним структурним матеріалом з якого виготовлені пакети дой-пак з багатошарової плівки для рідкого косметичного мила «REGULAR...» є « 12 мкм поліетилентерефталат + 140 мкм поліетилен; - в сертифікаті якості від 23.06.2016 №20160518 визначені характеристики матеріалу з якого виготовлено пакети дой-пак - RЕТ12/РЕ140; - характеристики матеріалу з якого виготовлено пакети дой-пак відображені (задекларовані) у графі 31 товару №2 МД «RЕТ12/РЕ140 (12 mic PET+140 mic РЕ)».

На підставі вищенаведеного визначено, що в складі матеріалу з якого виготовлено пакети дой-пак, кількість поліетилену (140 мкм завтовшки) становить значно більше ніж друга складова матеріалу - поліетилентерефталату (товщиною 12 мкм). В даному випадку, визначальною характеристикою для класифікації товару за УКТ ЗЕД є склад матеріалу чи компонента, його об'єм, кількість (розділ VIII, Правило 3 б). Кількість поліетилену (полімеру етилену) від загальної кількості матеріалу згідно вищенаведеного опису становить 91,21%, а поліетилентерефталату тільки 7,89%.

Згідно до Пояснень до УКТ ЗЕД та опрацьованих матеріалів митного оформлення, зазначений товар «Пакети дой-паки з багатошарової плівки» класифікується у товарній підкатегорії 3923 21 00 00 (ставка ввізного мита - 6,5%) до якої включаються: 3923 Вироби з Пластмаси для транспортування та пакування товарів; пробки, кришки, ковпаки та інші пристосування з пластмаси для герметизації, закупорювання: 3923 10 00 00 - мішки, пакети, сумочки (включаючи конічні (кульки): 3923 21 00 00 - з полімерів етилену.

Вищезазначена позиція узгоджується з результатом дослідженням Департаменту податкових та митних експертиз ДФС від 23.03.2017 №10-70-62-19/555 стосовно відібраних зразків ПрАТ «ФАБРИКА «КОМБІ» товару «Пакети дой-паки з багатошарової плівки для мила рідкого косметичного «REGULAR»...». За результатами дослідження Київською митницею ДФС прийнято класифікаційне рішення про визначення коду товару від 11.04.2017 №KT-UA125000-0054-2017 з описом «Вироби на основі полімерної плівки з поліетилену для пакування косметичних засобів: Пакети дой-пак з багатошарової плівки для мила рідкого косметичного "REGULAR"... Виробник: SHANDONG XIANSНІ PACAKAGING PRODUCTS CO., LTD.». Встановлено код за УКТ ЗЕД 3923 21 00 00 (ставка ввізного мита 6,5%). Рішення митниці на даний час дійсне.

За результатами перевірки матеріалів митного оформлення здійсненого Приватним акціонерним товариством «ФАБРИКА «КОМБІ» за МД від 05.09.2016 №125130009/2016/517938, відповідно до частини 4 статті 69 та частини 14 статті 354 МК України під час перевірки правильності класифікації згідно з УКТ ЗЕД визначено код товару «Вироби на основі полімерної плівки з поліетилену для пакування косметичних засобів Пакети дой-пак з багатошарової плівки для мила рідкого косметичного "REGULAR" (в асортименті: "Весняна свіжість 500мл", "Інтимний догляд 500мл"» згідно з УКТ ЗЕД 3923 21 00 00 (ставка ввізного мита 6,5%).

Встановлені порушення призвели до заниження податкових зобов'язань по сплаті митних платежів на загальну суму 6988,13 грн., в тому числі, ввізне мито - 5823,44 грн. та податок на додану вартість - 1164,69 грн.

Так, у 2017 році Приватним акціонерним товариством «ФАБРИКА «КОМБІ» по МД від 12.04.2017 №UA125110/2017/412578 оформлено товар «пакет дой-пак з багатошарової плівки для мила рідкого косметичного «REGULAR» в асортименті», опис якого повністю співпадає з товаром у МД за якою проводилась перевірка. Код товару заявлений підприємством у зазначеній МД відповідає коду, визначеному робочою групою в результаті перевірки - 3923 21 00 00 (ставка ввізного мита - 6,5%).

Таким чином, під час перевірки встановлено порушення: - правила 1, 6 пояснень Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, затверджених додатком до Закону України від 19.09.2013 № 584-VII «Про Митний тариф України», частини 1 та пункту 5 частини 8 статті 257 МКУ, що стосується неправильної класифікації товарів в результаті чого занижено податкове зобов'язання по сплаті ввізного мита на суму 5823,44 грн.; - пункту 190.1 статті 190 Податкового кодексу України щодо заниження бази оподаткування податку на додану вартість на суму 1164,69 грн.

Позивачем подано письмові заперечення на акт перевірки та листом від 31.07.2017 №4733/10/10-36-14-10-19 відповідачем повідомлено позивача що висновки акту перевірки залишено без змін.

За результатами перевірки відповідачем винесені податкові повідомлення-рішення від 31.07.2017 №0028761410 у зв'язку з чим, збільшено суму грошового зобов'язання за платежем - мито на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності на загальну суму 7279,30 грн. в тому числі 5823,44 грн. - основний платіж, 1455,86 грн. - штрафні фінансові санкції та №0028781410 у зв'язку з чим збільшено суму грошового зобов'язання за платежем ПДВ з ввезених на територію України товарів на загальну суму 1455,86 грн. в тому числі 1164,69 грн. за основним платежем, 291,17 грн. - штрафні фінансові санкції.

Позивач не погодившись з прийнятими податковим повідомленнями-рішеннями подав скаргу до ДФС України та рішенням ДФС України від 19.10.2017 №23513/6/99-99-11-03-03-25 податкові повідомлення-рішення залишено без змін, а скаргу без задоволення.

Матеріалами справи встановлено, що ПАТ «ФАБРИКА «КОМБІ» за МД від 05.09.2016 № 125130009/2016/517938 оформлений товар «пакети дой-паки з багатошарової плівки для мила рідкого косметичного «REGULAR» заявлено за кодом згідно з УКТ ЗЕД 3923 29 90 00 (ставка ввізного мита 2 %).

Згідно з описом товару № 2, зазначеного у графі 31 МД від 05.09.2016 № 125130009/2016/517938, встановлено, що товар «пакети дой-паки з багатошарової плівки для мила рідкого косметичного «REGULAR» має такі характеристики: пакети дой-паки з багатошарової плівки для мила рідкого косметичного «REGULAR» в асортименті: «Весняна свіжість 500мл», «Інтимний догляд 500мл», вироблені з багатошарової плівки РЕТ12/РЕТ140 (12 mic PET+140 mic РЕ) з надрукованим зображенням, без тиснення та полірування, не містять органічну матрицю, не покриті чи ламіновані вуглецем, графітом, металами або магнітними речовинами; тип друку - «рото»; ширина пакету 140мм, висота пакету 230 мм; виробник товару «SHANDONG XIANSHI PACAKAGING PRODUCTS CO., LTD» (Китай); товар використовується для виробництва упаковки у власному виробництві рідкого мила. Товар постачається згідно з контрактом від 06.04.2016 №2-20/20, укладеним між ПАТ «ФАБРИКА «КОМБІ» та ТОВ «Пиринче» (Болгарія).

Задекларовані характеристики узгоджуються з інформацією щодо товару «пакети дой-паки з багатошарової плівки для мила рідкого косметичного «REGULAR», наданою у пункті 7 загальної специфікації на поставку упаковки № 1 від 08.04.2016, а саме: пакети дой-паки з багатошарової плівки для мила рідкого косметичного «REGULAR» виготовлені з матеріалу, що має структуру РЕТ12/РЕТ140 (12 mic РЕТ+140 mic РЕ/12 мкм поліетилентерефталат + 140 мкм поліетилен), ширина пакета 140 мм, висота пакета 230 мм, тип друку - ротодрук відповідно до оригіналу макету.

Київською митницею ДФС прийнято рішення про визначення коду товару від 11.04.2017 № KT-UA125000-0054-2017 згідно з яким, ввезений ПАТ «ФАБРИКА «КОМБІ» на митну територію України на підставі контракту від 29.12.2016 № 2-20/57, укладеного ПАТ «ФАБРИКА «КОМБІ» з ТОВ «Пиринче» (Болгарія), за МД від 22.03.2017 № UA125110/2017/404448 товар з описом «пакет дой-пак з багатошарової плівки для мила рідкого косметичного «REGULAR» 230X140X40 мм (в асортименті: «Квіти літа 500 мл», «Цитрусове 500 мл», «Зелене яблуко 500 мл»),... виробник «SHANDONG XIANSHI PACAKAGING PRODUCTS CO., LTD» (Китай) класифіковано за кодом УКТ ЗЕД 3923 21 00 00. Класифікаційне рішення митницею було прийнято з урахуванням результатів проведених лабораторних досліджень (експертний висновок від 03.04.2017).

Згідно з пунктом 1 специфікації на поставку упаковки № 3 (партія № 1) від 29.12.2016 (додаток № 3 до контракту від 29.12.2016) товар, імпортований ПАТ «ФАБРИКА «КОМБІ» за МД від 22.03.2017 № UA125110/2017/404448, вироблений з матеріалу, що складається з РЕТ12/РЕТ140 (12 mic РЕТ+140 mic РЕ).

За результатами досліджень зразки товару «пакет дой-пак з багатошарової плівки для мила рідкого косметичного «REGULAR» 230X140X40 мм (в асортименті: «Квіти літа 500. мл», «Цитрусове 500 мл», «Зелене яблуко 500 мл»),...» є готовими виробами - пластиковими пакетами з дном, дозволяє наповненій упаковці стояти вертикально. Дві бічні сторони пакету та дно герметично скріплені за допомогою термозварювання (наявні шви). Верхня частина пакету відкрита, з боку є відрізний носик. На поверхні пакетів наявні малюнки та написи щодо назви продукту, наприклад «Мило рідке косметичне «Квіти літа», інформація щодо його складу, способу використання тощо. Розмір пакетів 230X140 мм. Пакети виготовлені з багатошарової плівки, що складається з шару поліетилентерефталату товщиною 15+-2 мкм та шару поліетилену товщиною 140+-2 мкм. Шар з поліетилену складає більше 50 % від загальної маси плівки.

Область використання та спосіб застосування продукту визначається згідно інформації фірми виробника.

Суд зазначає, що позивачем не надано сертифікати якості ні в судове засідання, ні до матеріалів справи.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Відносини, що пов'язані із справлянням митних платежів регулюються Митним кодексом України, Податковим кодексом України та іншими законами України з питань оподаткування.

Відповідно до ст. 544 Митного кодексу України основними завданнями, що покладені на органи доходів та зборів є, зокрема такі: забезпечення правильного застосування, неухильного дотримання та запобігання невиконанню вимог законодавства України з питань державної митної справи; забезпечення виконання зобов'язань, передбачених міжнародними договорами України з питань державної митної справи, укладеними відповідно до закону; забезпечення справляння митних платежів, контроль правильності обчислення, своєчасності та повноти їх сплати, застосування заходів щодо їх примусового стягнення у межах повноважень, визначених цим Кодексом, Податковим кодексом України та іншими актами законодавства України; застосування передбачених законом заходів митно-тарифного та нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, здійснення контролю за дотриманням усіма суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності та громадянами встановлених законодавством заборон та обмежень щодо переміщення окремих видів товарів через митний кордон України.

Митниця, у розумінні ст. 546 МК України є митним органом, який у зоні своєї діяльності забезпечує виконання завдань, покладених на органи доходів і зборів.

Статтею 335 МК України передбачено перелік документів та відомостей, які необхідні для митного контролю.

Статтею 336 Митного кодексу України встановлено, що митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами органів доходів і зборів шляхом:

проведення документальних перевірок дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів.

Статтею 345 Митного кодексу України визначено, що органи доходів і зборів мають право здійснювати митний контроль шляхом проведення документальних виїзних (планових або позапланових) та документальних невиїзних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи щодо:

правильності визначення бази оподаткування, своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів;

правильності класифікації згідно з УКТ ЗЕД товарів, щодо яких проведено митне оформлення.

Відповідно до ч.1 ст. 69 МК України товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в Українській класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТ ЗЕД).

УКТ ЗЕД складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується законом про Митний тариф України (ч.1 ст. 67 МК України). Ведення УКТ ЗЕД здійснюється Державною фіскальною службою у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України (ч.1 ст. 68 МК України).

При цьому, ведення УКТ ЗЕД, відповідно до ч.2 ст. 68 МК України, передбачає реалізацію Державною фіскальною службою України наступних повноважень: - відстеження та облік змін і доповнень до Гармонізованої системи опису та кодування товарів, пояснень та інших рішень щодо її тлумачення, що приймаються Всесвітньою митною організацією; - підготовку пропозицій щодо внесення змін до УКТ ЗЕД; - деталізацію УКТ ЗЕД на національному рівні та введення додаткових одиниць виміру; - забезпечення однакового застосування всіма органами доходів і зборів правил класифікації товарів; - прийняття рішень щодо класифікації та кодування товарів в УКТ ЗЕД у складних випадках; - розроблення пояснень і рекомендацій до УКТ ЗЕД та забезпечення їх опублікування; - своєчасне ознайомлення суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності з рішеннями та інформацією (крім тих, що є конфіденційними) щодо питань класифікації товарів та про застосування УКТ ЗЕД; - здійснення інших функцій, необхідних для ведення УКТ ЗЕД до повноважень Державної фіскальної служби належить.

До повноважень митниць, як органів доходів та зборів, які у зоні своєї діяльності забезпечують виконання завдань, покладених на органи доходів і зборів, належить здійснення контролю правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення (ч.2 ст. 69 МК України) та має право самостійно класифікувати товари у разі виявлення під час митного оформлення або після нього порушення правил класифікації товарів.

В Україні класифікація товарів здійснюється згідно з УКТ ЗЕД, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України. Міжнародною основою УКТ ЗЕД є Гармонізована система опису та кодування товарів Всесвітньої митної організації (далі - ГС).

З 01.01.2014 для класифікації товарів використовується УКТ ЗЕД, що побудована на основі версії ГС 2012 року і затверджена Законом України «Про Митний тариф України» від 19.09.2013 № 584-VII.

З метою забезпечення єдиного тлумачення і застосування УКТ ЗЕД в Україні запроваджено Пояснення до УКТ ЗЕД на основі пояснень до ГС з урахуванням пояснень до Комбінованої номенклатури Європейського Союзу (далі - КН ЄС). На сьогодні класифікація товарів здійснюється з урахуванням пояснень до УКТ ЗЕД, які побудовані на основі Пояснень до ГС версії 2012 року та КН ЄС затверджені наказом ДФС від 09.06.2015 № 401.

Класифікація товарів в УКТ ЗЕД здійснюється з урахуванням Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД (далі - ОПІ) та характеристик товару, визначальних для його класифікації, які встановлюються за результатами вивчення технічної документації, паспортних даних на товар, товаросупровідних документів, інформації про товар розміщеної у відкритому доступі мережі Інтернет та у разі потреби результатів лабораторних досліджень конкретного товару.

В УКТ ЗЕД вироби з полімерних матеріалів, в тому числі пакет, призначені для пакування та транспортування товарів, включаються до товарної позиції 3923 «Вироби з пластмаси для транспортування та пакування товарів; пробки, кришки, ковпаки та інші вироби з пластмаси для герметизації, закупорювання».

За правилом 1 ОПІ товар включається до цієї товарної позиції. У межах товарної позиції класифікації товарів здійснюється з урахуванням правила 6 ОПІ, згідно з яким для юридичних цілей класифікація товарів у товарних підпозиціях будь-якої товарної позиції проводиться відповідно до назви підпозицій і приміток, що стосуються підпозицій (шість знаків цифрового коду товару), а також правил 1-5 ОПІ за умови, що порівнювати можна лише підпозиції одного рівня.

Класифікація згідно з УКТ ЗЕД товарів, що класифікуються з різних матеріалів, проводиться відповідно до правила 3 (б), згідно з яким такі товари класифікуються так, начебто вони складаються лише з матеріалу чи компонента, що надає їм основної розпізнавальної ознаки в тій мірі, в якій цей критерій застосований. Основна розпізнавальна ознака (критерій) може визначатись різними чинниками залежно від виду товару, наприклад, визначатись природою матеріалу чи компонента, його об'ємом, кількістю, масою, вартістю або роллю, що відіграє цей матеріал чи компонент у використанні товару.

Судом встановлено, що за результатами лабораторних досліджень шар поліетилену за товщиною та масою значно перевищує товщину шару поліетилентерефталату.

Товар «пакети дой-паки з багатошарової плівки для мила рідкого косметичного «REGULAR» за правилами 1, 3(6) та 6 ОПІ класифікується у товарній позиції 3923 за кодом 3923 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД (ставка ввізного мита 6,5 %).

Отже, рішення щодо класифікації товару, відповідно до якого товар «пакети дой-паки з багатошарової плівки для мила рідкого косметичного «REGULAR», класифікується за кодом 3923 21 00 00 згідно з УКТ ЗЕД (ставка ввізного мита 6,5 %) прийняте у відповідності до вимог УКТ ЗЕД.

Таким чином застосування "Примітки до товарних підпозицій" Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, а саме "(а) якщо існує товарна під позиція "інші" на тому самому рівні" "(1) наявність префікса "полі" у назві специфічного полімеру у формулюванні товарної підпозиції (наприклад, поліетилен або поліамід-6,6) означає, що основна мономерна ланка або мономерні ланки зазначеного полімеру, взяті разом, повинні становити 95 мас. % або більше загального вмісту полімеру" необхідно застосовувати до речовин.

Щодо рішення Київської митниці ДФС про визначення коду товару від 11.04.2017 № KT-UA125000-0054-2017, прийнятого на підставі експертного висновку від 03.04.2017 та наданого Позивачем експертного висновку Київської торгово-промислової палати від 12.07.2016 № К-941 слід зазначити наступне.

Частиною 1 статті 69 МК України визначено, що товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД. Згідно з частинами 2, 4, 7, 8 цієї статті органи доходів і зборів здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД. У разі виявлення під час митного оформлення товарів або після нього порушення правил класифікації товарів орган доходів і зборів має право самостійно класифікувати такі товари. Рішення органів доходів і зборів щодо класифікації товарів для митних цілей є обов'язковими. Такі рішення оприлюднюються у встановленому законодавством порядку. У разі незгоди з рішенням органу доходів і зборів щодо класифікації товару декларант або уповноважена ним особа має право оскаржити це рішення до органу вищого рівня відповідно до глави 4 цього Кодексу або до суду. Висновки інших органів, установ та організацій щодо визначення кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД при митному оформленні мають інформаційний або довідковий характер.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 356 МК України взяття проб (зразків) товарів здійснюється посадовими особами органу доходів і зборів в рамках процедур митного контролю та оформлення з метою встановлення характеристик, визначальних для класифікації товарів згідно з УКТ ЗЕД.

Рішення про визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД приймаються органами доходів і зборів відповідно до Порядку роботи відділу митних платежів, підрозділу митного оформлення митного органу та митного поста при вирішенні питань класифікації товарів, що переміщуються через митний кордон України, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 650 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.05.2012 за № 1085/21397 (далі - Порядок).

Згідно з пунктом 4 розділу III Порядку, контроль правильності класифікації товарів здійснюється шляхом перевірки відповідності, зокрема, заявленого коду товару відомостям, наведеним у базі даних «Класифікаційні рішення» програми «Інспектор 2006» ЄАІС. При цьому така відповідність поділяється на три категорії: а) ідентичні товари; б) подібні (аналогічні) товари; в) товари, які не підпадають під вимоги підпунктів «а» та «б» абзацу четвертого цього пункту, але мають схожі: характеристики, які є визначальними для класифікації товару; призначення або принцип дії яких є основним для класифікації товару.

Відповідно до характеристик товарів «пакети дой-паки з багатошарової плівки для мила рідкого косметичного «REGULAR», ПАТ «ФАБРИКА «КОМБІ» декларувало за МД від 05.09.2016 № 125130009/2016/517938 та від 22.03.2017 № UA125110/2017/404448 подібні (аналогічні) товари.

Судом встановлено, що позивач не оскаржував рішення про визначення коду товару Київської митниці ДФС від 11.04.2017 № KT-UA125000-0054-2017 у встановленому главою 4МК України порядку, отже воно є чинним та може братися до уваги.

Статтею 266 Митного кодексу України визначено обов'язок декларанта здійснити декларування товарів і транспортних засобів відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом, та сплатити митні платежі.

Порядком заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 №651, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14 серпня 2012 року за №1372/21684, визначено графи МД, які заповнюються декларантом самостійно. Зокрема, графа 47 МД в якій наводяться відомості про нарахування митних платежів, заповнюються декларантом.

Отже, з моменту прийняття МД до митного оформлення декларант несе юридичну відповідальність за достовірність зазначених у ній відомостей та розміру належних до сплати податків.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 279 Митного кодексу України, базою оподаткування митом товарів, що переміщуються через митний кордон України, є:

1) для товарів, на які законом встановлено адвалерні ставки мита, - митна вартість товарів;

2) для товарів, на які законом встановлено специфічні ставки мита, - кількість таких товарів у встановлених законом одиницях виміру.

Також, згідно п. 1 ст. 288 Митного кодексу України особливі види мита (антидемпінгове мито) застосовуються незалежно від інших видів мита на умовах, визначених законом.

Пунктом 2 статті 293 Митного кодексу України “Особи, на яких покладається обов'язок із сплати митних платежів”, встановлено, що особою, на яку покладається обов'язок із сплати донарахованих митних платежів - податкового зобов'язання, визначеного за результатами документальної перевірки, є відповідний платник податків.

Згідно п.п. 190.1. ст. 190 Податкового кодексу України базою оподаткування для товарів, що ввозяться на митну територію України, є договірна (контрактна) вартість, але не нижче митної вартості цих товарів, визначеної відповідно до розділу III Митного кодексу України, з урахуванням мита та акцизного податку, що підлягають сплаті і включаються до ціни товарів.

Відповідно п.п. 187.8. ст. 187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань у разі ввезення товарів на митну територію України є дата подання митної декларації для митного оформлення.

У пункті 3 статті 48 Кодексу зазначено, що у разі неможливості достовірно встановити країну походження товарів, щодо яких застосовуються особливі види мита (антидемпінгове, компенсаційне, спеціальне або додатковий імпортний збір), такі товари випускаються у вільний обіг на митній території України за умови сплати особливих видів мита.

Також пунктом 4 даної статті визначено, що режим найбільшого сприяння відновлюється за умови одержання органом доходів і зборів не пізніше ніж через 365 днів від дня здійснення митного оформлення цих товарів належним чином оформленого відповідного документа про їх походження.

Незважаючи на неодноразові вимоги суду, позивачем не надано сертифікати на підтвердження походження товару.

Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідачем правомірно встановлено порушення ПАТ «ФАБРИКА «КОМБІ» правил 1, 6 пояснень Основних правил інтерпретації УКТ ЗЕД, затверджених додатком до Закону України від 19.09.2013 № 584-VII «Про Митний тариф України», частини 1 та пункту 5 частини 8 статті 257 МК України, що стосується неправильної класифікації товарів та пункту 190.1 статті 190 Податкового кодексу України щодо заниження бази оподаткування податку на додану вартість.

Отже, код товару заявлений ПАТ «ФАБРИКА «КОМБІ» при митному оформленні по МД від 05.09.2016 №125130009/2016/517938 за кодом УКТ ЗЕД 3923 29 90 00 (ставка ввізного мита 2%) не співпадає з кодом товару, заявленим ПАТ «ФАБРИКА «КОМБІ» при митному оформленні (3923 21 00 00, ставка ввізного мита - 6,5%).

Крім того, суд зазначає, що у 2017 році Приватним акціонерним товариством «ФАБРИКА «КОМБІ» по МД від 12.04.2017 №UA125110/2017/412578 оформлено товар «пакет дой-пак з багатошарової плівки для мила рідкого косметичного «REGULAR» в асортименті», опис якого повністю співпадає з товаром у МД за якою проводилась перевірка. Код товару заявлений підприємством у зазначеній МД відповідає коду, визначеному робочою групою в результаті перевірки - 3923 21 00 00 (ставка ввізного мита - 6,5%).

Суд звертає увагу, що застосування податкового зобов'язання внаслідок невірної класифікації та несплати мита щодо імпортованих ПАТ «ФАБРИКА «КОМБІ» товарів необхідно проводити згідно чинного законодавства в повному обсязі.

З огляду на зазначене, вимоги позивача щодо визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень якими збільшено грошове зобов'язання з податку на додану вартість та за платежем - мито на товари, що ввозяться суб'єктами підприємницької діяльності від 31.07.2017 №0028761410 та №0028781410 не підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, а згідно ст.8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права.

Згідно з ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до вимог статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На виконання цих вимог відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, доведено правомірність своїх дій та рішення.

Водночас, докази, подані позивачем, не підтверджують обставини, на які позивач посилається в обґрунтування позовних вимог та були спростовані доводами відповідача, а відтак, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 9, 77, 78, 241- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

у задоволенні адміністративного позову відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Лиска І.Г.