5.1.2
про залишення позовної заяви без руху
20 березня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/674/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., перевіривши матеріали адміністративного позову Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області до фізичної особи - підприємця МД. Хамідур Рахаман про застосування адміністративно-господарських санкцій у вигляді штрафу в розмірі 7446,00 грн та стягнення цієї суми-
16.03.2018 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області до фізичної особи - підприємця МД. Хамідур Рахаман про застосування адміністративно-господарських санкцій у вигляді штрафу в розмірі 7446,00 грн.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, суд дійшов такого.
Пунктом 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до ч.3 ст.64 ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» за правопорушення законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів посадові особи операторів ринку, а також оператори ринку, які є фізичними особами, несуть відповідальність згідно із законом.
Положеннями ст.65 ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» визначено порядок провадження у справах про порушення законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, відповідно до якої провадження у справах про порушення законодавства у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів стосовно юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців здійснюється відповідно до вимог цього Закону. Протокол про правопорушення, передбачені статтею 64 цього Закону, за результатами здійснення заходу державного контролю мають право складати головні державні інспектори або їх заступники. Розгляд справ про порушення законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів здійснюється у судовому порядку відповідно до закону. Заява про правопорушення, передбачені статтею 64 цього Закону, разом з іншими матеріалами надсилається до суду у 15-денний строк з моменту складення протоколу про правопорушення.
Як вбачається з матеріалів справи фактично позивач просить притягнути відповідача до адміністративної відповідальності за порушення вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.
Згідно п.1 ч.1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Крім того, суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до п.1 ч.2 ст.245 КАС України, адміністративні суди не наділені повноваженнями накладати штрафи. До того ж, відповідно до ст.12 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", у разі несплати суб'єктом господарювання застосованої до нього штрафної санкції за результатми здійснення заходів державного нагляду (контролю) позивач може звернутися до адміністративного суду із позовними вимогами щодо стягнення суми санкції в судовому порядку. Підсудність зазначених справ віднесена до компетенції окружних адміністративних судів, відповідно до ч.2 ст.20 КАС України.
Враховуючи викладене вище, суддя приходить до висновку, що позивачу необхідно надати уточнену позовну заяву з обгрунтуванням звернення до адміністративного суду з вимогою про застосування до фізичної особи-підприємця адміністративно-господарських санкцій.
Згідно з частиною першою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. ст. 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
Адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області до фізичної особи - підприємця МД. Хамідур Рахаман про застосування адміністративно-господарських санкцій у вигляді штрафу в розмірі 7446,00 грн залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом 7-ми (семи) календарних днів з дня отримання цієї ухвали усунути зазначені в ухвалі недоліки позовної заяви шляхом надання до суду адміністративного позову та його копій, який повинен відповідати вимогам ст.160 КАС України із врахуванням недоліків, зазначених в ухвалі суду.
В разі не усунення вказаних недоліків у встановлений термін позовну заяву буде повернуто позивачеві.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
СуддяВ.С. Шембелян