Ухвала від 20.03.2018 по справі 813/1015/18

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 813/1015/18

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

20 березня 2018 року

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Качур Р.П. одержала позовну заяву ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (81100, Львівська область, м. Пустомити, вул. Шевченка, 13) про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 звернулась до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про зобов'язання відповідача сформувати та подати до Управління Державної казначейської служби України у Пустомитівському районі Львівської області подання про повернення позивачці збору на обов'язкове державне пенсійне страхування для проведення реєстрації права власності на житло в сумі 4200,00 грн., сплаченого згідно з квитанцією № 18390752 від 07.11.2017 року.

Підставою позову позивачка зазначила те, що для вчинення нотаріальної дії щодо реєстрації права власності придбану квартиру, вона змушена була сплатити збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операції купівлі-продажу нерухомого майна у розмірі 1% від вартості об'єкта, у її випадку, 4200,00 грн. Оскільки таке житло придбано позивачкою вперше, на неї поширюються винятки, передбачені у п. 9 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування». Для повернення безпідставно сплачених коштів позивачка звернулась із заявою до відповідача, однак такий відмовив у поверненні коштів, оскільки відповідач неуповноважений встановлювати факт придбання житла вперше. Позивачка вважає відповідь необґрунтованою, враховуючи викладене звернулася до суду з цим позовом.

Відповідно до ч. 8 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п'яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви, заяви про усунення недоліків позовної заяви у разі залишення позовної заяви без руху, або отримання судом у порядку, визначеному частинами третьою - шостою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.

Адміністративний позов подано з додержанням вимог ст. 160, 161, 172 КАС України.

Згідно з правилами ст. 19 КАС України (предметна юрисдикція) та ст. 25-27 КАС України (територіальна юрисдикція), справа підсудна Львівському окружному адміністративному суду.

Підстав для повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (на стадії відкриття) не встановлено.

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи (ч. 2 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України).

За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у ч. 4 ст. 257 КАС України (ч. 2 ст. 257 КАС України).

Враховуючи значення справи для позивачки, обсяг та характер доказів у справі, суд вважає за необхідне розглянути вказану справу за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

Відповідно до ч. 2 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Оскільки рішення у вказаній справі може вплинути на права та обов'язки Управління Державної казначейської служби у Пустомитівському районі Львівської області, суд вважає за доцільне залучити таке до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Керуючись ст. ст. 19, 171, 248, 257, 261-263, пп. 15.5 п. 15 Розділу VII Перехідні положення КАС України, суддя, -

УХВАЛИЛА:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.

2. Залучити як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, Управління Державної казначейської служби у Пустомитівському районі Львівської області (81100, Львівська область, м. Пустомити, вул. Грушевського, 45).

3. Призначити справу до розгляду за правилами спрощеного провадження у судовому засіданні, з викликом сторін.

4. Призначити судове засідання на 20 квітня 2018 року року о 09:00 год. в приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м. Львів, вул. Чоловського, 2, 1 поверх, зал засідань № 9).

5. Розгляд справи здійснюватиме суд у складі судді Качур Р.П. одноособово.

6. Відповідачу надати суду відзив на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, відповідно до ч. 1 ст. 261 КАС України.

Вимоги до змісту та форми відзиву на позовну заяву передбачено у ст. 162 КАС України. зокрема, до такого в т.ч. додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Відповідно до ч. 4 ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України).

7. Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення у п'ятиденний строк з дня отримання відзиву чи заперечення, з врахуванням приписів ст. 163-164 КАС України.

8. Запропонувати третій особі подати пояснення щодо позову протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення третій особі ухвали про відкриття провадження у справі, а щодо відзиву - протягом десяти днів з дня його отримання.

9. Заяви по суті справи (відзив на позовну заяву, відповідь на відзив, заперечення, пояснення) повинні бути завчасно подані чи завчасно надіслані до канцелярії Львівського окружного адміністративного суду (79018,м. Львів, вул. Чоловського, 2) у встановлені у цій ухвалі строки.

10. Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб - порталі судової влади України за адресою http://adm.lv.court.gov.ua/sud1370/, в розділі «Стан розгляду справи.

11. Копію ухвали надіслати учасникам справи. Відповідачу та третій особі направити також копію позовної заяви з додатками до неї.

12. Ухвала суду набирає законної сили законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена, крім з підстав порушення правил підсудності. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

В частині порушення правил підсудності така може бути оскаржена у п'ятнадцятиденний строк з дати її ухвалення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд.

Суддя Качур Р.П.