16.03.2018 Справа № 717/293/18
16 березня 2018 року суддя Кельменецького районного суду Чернівецької області Туржанський В.В., при секретарі Тихоненко І.В., з участю прокурора Алієва Г.І., розглянув справу, яка надійшла з Управління захисту економіки в Чернівецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки с. Лукачани Кельменецького району Чернівецької області, вулиця Шевченка будинок 4, непрацюючої, -
ОСОБА_1, будучи депутатом Лукачанської сільської ради Кельменецького району Чернівецької області, і відповідно до підпункту „б” п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України „Про запобігання корупції”, суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України „Про запобігання корупції”, до 01 травня 2017 року без поважних причин не подала електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, а подала таку декларацію 10 січня 2018 року, тобто несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 вину у вчиненому визнала повністю та пояснила, що вона є депутатом Лукачанської сільської ради Кельменецького району Чернівецької області. ОСОБА_1 дійсно не вчасно подала електронну декларацію за 2016 рік, оскільки не знала, що таку декларацію необхідно обов'язково подати. Раніше декларацію подавала в письмовій формі. Крім того, з 05 березня і до кінця травня 2017 року перебувала за межами України.
Вина ОСОБА_1 у вчиненому стверджується її поясненнями, протоколом про адміністративне правопорушення та доданими до нього доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушниці, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують покарання та інші обставини справи, вважаю, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст.ст. 280, 283, 284 КУпАП, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї стягнення у виді штрафу в розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 (сорок) копійок судового збору.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, вноситься порушником в установу банку України.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Чернівецької області через Кельменецький районний суд.