Рішення від 12.03.2018 по справі 757/7315/16-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

12 березня 2018 року № 757/7315/16-а

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючої судді - Шевченко Н.М.,

суддів - Аверкової В.В., Бояринцевої М.А.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання протиправним та скасування припису,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1.) звернулася до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області (далі по тексту - відповідач, Департамент), в якому просила скасувати припис відповідача №С-0802/1 від 08.02.2016 про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, яким зобов'язано ОСОБА_1 усунути виявлені порушення містобудівного законодавства, шляхом демонтажу тимчасової споруди в термін до 19.02.2016.

Адміністративний позов обумовлений тим, що позивач не погоджується з діями суб'єкта владних повноважень щодо складання припису про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, вважає такі дії протиправними, а припис таким, що підлягає скасуванню.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 13.07.2016 проведено заміну неналежного відповідача - Департамент Державної архітектурно-будівельною інспекції у Київській області, на належного - Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.

В судовому засіданні представник позивача - ОСОБА_2 позовні вимоги підтримала та просила суд задовольнити їх в повному обсязі.

Представник відповідача - Бездоля Ю.О. в судовому засіданні проти задоволення позову заперечував. Крім того, в матеріалах справи наявні заперечення на адміністративний позов, в яких відповідач просить відмовити в задоволенні адміністративного позову з підстав порушення позивачем вимог містобудівного законодавства, що виявилось у проведенні підготовчих робіт без документів, що надають право на виконання таких робіт на земельній ділянці, яка не має відповідного цільового призначення.

Відповідно до частини третьої статті 194 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Зважаючи на вищевказану норму, представники сторін заявили письмове клопотання про здійснення розгляду справи в письмовому провадженні.

Так, на підставі ч. 3 ст. 194 Кодексу адміністративного судочинства України 21 лютого 2018 року суд перейшов до розгляду справи в порядку письмового провадження.

Вивчивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, колегія суддів приходить до наступного.

Як убачається з матеріалів справи, 08.02.2016 Департаментом на підставі направлення на проведення позапланової перевірки від 05.02.2016 № 68.16/01, звернення відділу містобудування та архітектури Броварської РДА від 01.02.2016 №7 у присутності головного спеціаліста відділу містобудування та архітектури Броварської РДА Мальцевої Тетяни Григорівни проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил об'єкту будівництва, що знаходиться за адресою: Київська область, Броварський район, Богданівська с/р, в районі північного кладовища (кадастровий номер НОМЕР_2), замовник будівництва - ОСОБА_1 та ОСОБА_5.

Результати вказаної перевірки оформлено актом перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 08.02.2016.

З метою усунення встановлених зазначеною перевіркою порушень, позивачу видано припис №С-0802/1 від 08.02.2016 про усунення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів з вимогою усунути виявлені порушення містобудівного законодавства шляхом демонтажу тимчасової споруди в термін до 19.02.2016 відповідно до вимог чинного законодавства.

Зі змісту вказаного акту перевірки від 08.02.2016 та припису №С-0802/1 від 08.02.2016 вбачається, що станом на 09.04.2015 на земельній ділянці, площею 0,03 га, за вищезазначеною адресою, яка належить: 1/2 частки ОСОБА_6 на підставі договору купівлі продажу від 18.08.2014, зареєстрованого в реєстрі №3083 та витягу з Державного реєстру індексний номер 25735271 від 18.08.2014, та 1/2 частки ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу від 18.08.2014, зареєстрованого в реєстрі №3083 та витягу з Державного реєстру індексний номер 25735285 від 18.08.2014, яка була відведена не для цієї мети (цільове призначення згідно свідоцтва на право власності - для ведення особистого селянського господарства) виконано підготовчі роботи, а саме: земельна ділянка огороджена парканом з металевих сітчастих секцій, які змонтовано на металевих стовпчиках, виконано планування території, влаштовано основу з тротуарної бруківки розмірами орієнтовно 6x4 м, на якій встановлено споруду для здійснення підприємницької діяльності з торгівлі пам'ятниками, що встановлюються на цвинтарі та зразки продукції, чим порушено Порядок виконання підготовчих робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №466 від 13.04.2011, ст.ст. 24, 34, 35, Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Вважаючи дії посадових осіб відповідача щодо складання вказаного припису протиправними, а сам припис незаконним та таким, що підлягає скасуванню, позивач звернувся з до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності спрямовані на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів врегульовано Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» (далі по тексту - Закон України №3038-VІ), Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 №553, Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Мінрегіону від 21.10.2011 №244.

Положеннями ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт.

Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553 затверджено Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю (далі по тексту - Порядок №553).

Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю визначає процедуру здійснення заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих і будівельних робіт та ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної зі створенням об'єктів будівництва.

Пунктом 2 Порядку №553 визначено, що державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за дотриманням: вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, проектної документації, будівельних норм, стандартів і правил, положень містобудівної документації всіх рівнів, вихідних даних для проектування об'єктів містобудування, технічних умов, інших нормативних документів під час виконання підготовчих і будівельних робіт, архітектурних, інженерно-технічних і конструктивних рішень, застосування будівельної продукції; порядку здійснення авторського і технічного нагляду, ведення загального та (або) спеціальних журналів обліку виконання робіт (далі - загальні та (або) спеціальні журнали), виконавчої документації, складення актів на виконані будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи; інших вимог, установлених законодавством, будівельними нормами, правилами та проектною документацією, щодо створення об'єкта будівництва.

У відповідності до п. 5 Постанови №553 державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.

Згідно з п. 7 Постанови №553 позаплановою перевіркою вважається перевірка, що не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю.

Підставами для проведення позапланової перевірки є у тому числі звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог містобудівного законодавства.

Відповідно до п.17 Постанови №553 у разі виявлення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, крім акта перевірки, складається протокол, видається припис про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил або припис про зупинення підготовчих та/або будівельних робіт (далі - припис).

У приписі обов'язково встановлюється строк для усунення виявлених порушень згідно з додатком.

Як вже зазначалося вище, 08 лютого 2016 року Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області за результатами позапланової перевірки проведеної за адресою: Київська область, Броварський район, Богданівська с/рада, в районі північного кладовища (кадастровий номер НОМЕР_2), складено припис № С-0802/1 про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, яким зобов'язано ОСОБА_1 усунути виявлені порушення містобудівного законодавства шляхом демонтажу тимчасової споруди в термін до 19.02.2016.

Зі змісту вказаного акту перевірки від 08.02.2016 та припису №С-0802/1 від 08.02.2016 вбачається, «що станом на 09.04.2015 на земельній ділянці площею 0,03 га за вищезазначеною адресою, яка належить: 1/2 частки ОСОБА_6 на підставі договору купівлі продажу від 18.08.2014, зареєстрованого в реєстрі №3083 та витягу з Державного реєстру індексний номер 25735271 від 18.08.2014, та 1/2 частки ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу від 18.08.2014, зареєстрованого в реєстрі №3083 та витягу з Державного реєстру індексний номер 25735285 від 18.08.2014, яка була відведена не для цієї мети (цільове призначення згідно свідоцтва на право власності - для ведення особистого селянського господарства) виконано підготовчі роботи, а саме: земельна ділянка огороджена парканом з металевих сітчастих секцій, які змонтовано на металевих стовпчиках, виконано планування території, влаштовано основу з тротуарної бруківки розмірами орієнтовно 6x4 м, на якій встановлено споруду для здійснення підприємницької діяльності з торгівлі пам'ятниками, що встановлюються на цвинтарі та зразки продукції, чим порушено Порядок виконання підготовчих робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №466 від 13.04.2011, ст.ст. 24, 34, 35, Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Споруда для здійснення підприємницької діяльності з торгівлі пам'ятниками, що встановлюються на цвинтарі, встановлена самовільно з порушенням вимог Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Мінрегіонбуду №244 від 21.10.2011, чим порушено ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»

За результатами перевірки посадовою особою Департаменту було вручено ОСОБА_5 припис від 09.04.2015 за №С-0904/2 з вимогою усунути виявлені порушення до 23.04.2015. Також за результатами перевірки встановлено, що замовниками будівництва - ОСОБА_5 та ОСОБА_1 отримано паспорт прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, виданого відділом містобудування та архітектури Броварської РДА від 28.04.2015 за №14.

Окрім цього, відповідно до листа відділу містобудування та архітектури Броварської РДА від 01.02.2016 року №7, зазначений паспорт прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, який видано відділом містобудування та архітектури Броварської РДА від 28.04.2015 року за № 14 анульовано.

Враховуючи вищевикладене, вимоги припису від 09.04.2015 року за №С-0904/2 та вимоги припису від 09.04.2015 року за №С-0904/1, виданих Департаментом ДАБІ у Київській області не виконано. Разом з цим, споруда для здійснення підприємницької діяльності розміщена з порушенням вимог п. 2.30 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Мінрегіонбуду №244 від 21.10.2011 року, чим порушено ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Вказаними діями порушено вимоги ч.4 ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».»

Слід зазначити, що цільовим призначенням вважається використання земельної ділянки за призначенням, визначеним на підставі документації із землеустрою у встановленому законодавством порядку (ст. 1 Закону України «Про землеустрій»).

Відповідно до ч. 5 ст. 20 ЗК України види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою. Земельні ділянки сільськогосподарського призначення використовуються їх власниками або користувачами виключно в межах вимог щодо користування землями певного виду використання, встановлених ст.ст. 31, 33-37 ЗК України.

Тобто, землі сільськогосподарського призначення використовуються для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосу і випасу худоби; для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; для досвідчених і навчальних цілей, пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства; для ведення підсобного сільського господарства, і аж ніяк для встановлення на ній торгівельних площ для здійснення підприємницької діяльності.

Відповідно до ч. 2 ст. 24 Закону України №3038-VІ зміна функціонального призначення територій не тягне за собою припинення права власності або права користування земельними ділянками, які були передані (надані) у власність чи користування до встановлення нового функціонального призначення територій.

Забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановленого відповідно до законодавства.

Натомість, відповідно до складених за результатами проведеної позапланової перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил документами, позивачкою, станом на 09.04.2015 та на 08.02.2016 в порушення цільового використання зазначеної земельної ділянки виконано підготовчі роботи та самовільно встановлено споруду для здійснення підприємницької діяльності.

Так, як убачається зі змісту оскаржуваного припису споруда для здійснення підприємницької діяльності розміщена позивачем з порушенням вимог п. 2.30 Порядку №244 від 21.10.2011 року, чим порушено ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Відповідно до ч. 2 ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Згідно з ч. 4 ст. 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Пунктом 1.12 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Мінрегіону від 21.10.2011 №244 (далі по тексту - Порядок №244) визначено, що при розміщенні ТС ураховуються всі наявні планувальні обмеження, передбачені будівельними нормами.

Пунктами 2.1-2.7 вказаного Порядку передбачено, що підставою для розміщення ТС є паспорт прив'язки ТС.

Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС.

До заяви додаються: графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив'язкою до місцевості; реквізити замовника (найменування, П. І. Б., адреса, контактна інформація).

Цей перелік документів є вичерпним.

Відповідність намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам визначає відповідний орган з питань містобудування та архітектури, який утворено у складі виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації, протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.

У разі відсутності у складі відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради органу з питань містобудування та архітектури відповідність намірів щодо місця розташування ТС на території сільської, селищної, міської ради визначає орган з питань містобудування та архітектури відповідної районної державної адміністрації за територіальною належністю. У такому випадку строк розгляду заяви становить п'ятнадцять робочих днів.

Про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам замовник повідомляється відповідним органом з питань містобудування та архітектури письмово протягом трьох робочих днів з дня такого визначення відповідності намірів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення ТС.

Для оформлення паспорта прив'язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС, до якої додає: схему розміщення ТС; ескізи фасадів ТС у кольорі М 1:50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб'єкт господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат (додаток 1); схему благоустрою прилеглої території, складену замовником або суб'єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів України»; технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.

Паспорт прив'язки ТС оформлюється органом з питань містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.

Відповідно до п.2.20 Порядку №244 розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, встановлення ТС здійснюється відповідно до паспорта прив'язки.

Після розміщення ТС замовник подає до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або відповідної районної державної адміністрації письмову заяву за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку, у якій зазначає, що він виконав вимоги паспорта прив'язки (п.2.23 Порядку).

Згідно п.2.31 Порядку №244 розміщення ТС самовільно забороняється.

Таким чином, законодавством визначений чіткий механізм що передує отриманню замовником паспорту прив'язки тимчасової споруди та її розміщення.

Водночас, п.п. 2.26, 2.27 Порядку №244 передбачено підстави для призупинення та анулювання дії паспорту прив'язки, а саме: дія паспорта прив'язки призупиняється за таких умов: необхідність проведення планових ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС, - з обов'язковим попередженням власника ТС за 1 місяць та наданням тимчасового місця для розміщення такої ТС; необхідність проведення аварійних ремонтних робіт на земельній ділянці, на якій розміщена ТС, - без попередження. Дія паспорта прив'язки ТС анулюється за таких умов: недотримання вимог паспорта прив'язки при її встановленні; невстановлення ТС протягом 6 місяців з дати отримання паспорта прив'язки; надання недостовірних відомостей у документах, зазначених у пункті 2.6 цього Порядку, під час підготовки паспорта прив'язки ТС.

Як убачається з матеріалів справи, 28.04.2015 замовниками будівництва - ОСОБА_5 та ОСОБА_1 отримано паспорт прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності, виданого відділом містобудування та архітектури Броварської РДА за №14.

Однак, 05.07.2017 рішенням №1/304/868 головного інспектора будівельного нагляду відділу методології та нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Департаменту дозвільних процедур Державної архітектурно-будівельної інспекції України - ОСОБА_7 скасовано паспорт прив'язки тимчасової споруди від 28.04.2015 №14.

Підсумовую вищевказане, суд зауважує, що станом на момент прийняття оскаржуваного припису №С-0802/1, а саме станом на 08.02.2016, паспорт прив'язки тимчасової споруди від 28.04.2015 №14 був чинним.

Отже, враховуючи все вищевказане, суд дійшов висновку про те, що відповідачем безпідставно встановлено порушення позивачем вимог містобудівного законодавства, що виявилось у проведенні підготовчих робіт без документів, що надають право на виконання таких робіт на земельній ділянці, яка не має відповідного цільового призначення, а також встановлення на даній земельній ділянці тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності, а, тому, як наслідок, відповідачем протиправно винесено припис №С-0802/1 від 08.02.2016.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із ч. ч. 1-3 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Беручи до уваги викладене, колегія суддів дійшла до висновку про задоволення позовних вимог повністю.

Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд зазначає наступне.

Частиною 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки в даному випадку суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог, то судові витрати підлягають відшкодуванню на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень.

Керуючись статтями 72-77, 139, 241-247, 255, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

Скасувати припис Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області №С-0802/1 від 08.02.2016 про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.

Присудити на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) понесені витрати по сплаті судового збору у розмірі 551,21 грн. (п?ятсот п?ятдесят одна гривня 21 коп.) за рахунок бюджетних асигнувань Державної архітектурно-будівельної інспекції України (бульвар Лесі Українки, буд. 26, м. Київ, 01133, ЄРДПОУ 37471912).

Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена за правилами, встановленими ст.ст. 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України відповідно.

Головуючий суддя Н.М. Шевченко

Судді: В.В. Аверкова

М.А. Бояринцева