Постанова від 23.12.2009 по справі 2а-2723/09/2770

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА

Іменем України

23.12.09Справа №2а-2723/09/2770

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

Судді Майсак О.І.,

при секретарі: Слонімець Т.І,

за участю: помічника прокурора Гагарінського району м. Севастополя Попової А.І, (посв. № 579 на підставі наказу Генеральної прокуратури № 6-гн від 29.11.2006 р.); представника Державної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя Волинець Ю.В. (дов. № 20/10-013 від 02.09.2009 р.);

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора Гагарінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційного підприємства «Практика» про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 19 793,17 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Гагарінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційного підприємства «Практика» про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 19 793,17 грн. Вказує, що 28.01.2009 відповідачем було надано до Державної податкової інспекції в Гагарінському районі м. Севастополя податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності із зазначенням, що нарахована орендна плата на 2008 рік складає 32 494,72 грн., 23.03.2009 відповідач надав уточнюючу податкову декларацію з орендної плати на 2008 рік, де нарахована орендна плата складає 28 207,22 грн. Але відповідачем за 2008 рік була сплачена не вся задекларована сума в розмірі 19 793,14 грн.

Просить стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом з орендної плати в розмірі 19 793,14 грн.

Ухвалою від 08 грудня 2009 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою суду від 09 грудня 2009 року закінчено підготовче провадження по справі та призначено до судового розгляду

Помічник прокурора Гагарінського району міста Севастополя та представник Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя підтримали позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач, явку повноважних представників у судове засідання не забезпечив, письмові заперечення на позовну заяву не надав, про час та місце проведення судових засідань повідомлений.

Відповідач був повідомлений згідно вимог 3 КАС України за місцем реєстрації юридичної особи (арк. с. 13 ). Згідно вимог ст. 45 Закону України від 15.02.2003 р. № 7550-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» ред. від 14.02.2009 р., проведення змін щодо місця реєстрації юридичної особи здійснюються ним виключно особисто, шляхом подання даних державному реєстратору для внесення змін до Єдиного державного реєстру. Даних про зміну місця реєстрації відповідача матеріали справи не містять.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення помічника прокурора та представника позивача, дослідивши інші докази в межах позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст. 121 Конституції України, на прокуратуру покладається представництво інтересів громадян і держави у судах у випадках, передбачених законом.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України № 2747-IV від 06.07.2005 р. у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадянина або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу

Статтею 36-1 Закону України „Про прокуратуру” підставою представництва прокуратурою у суді інтересів держави являється наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

Згідно ст. 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, у підпорядкуванні якої, зокрема, знаходиться Державна податкова інспекція в Гагарінському районі м. Севастополя з 26.09.2007 року.

Несплата господарчими суб'єктами податків не дає можливості реалізації державної податкової політики спрямованої на повноту і своєчасність сплати податків до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), що потребує захисту.

Товариство з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційного підприємства «Практика» включено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців 01.11.1998 року, і є на обліку в Державній податковій інспекції Гагарінського району м. Севастополя як платник податків і зборів.

Відповідно до договору оренди земельної ділянки від 06.10.2003 р., укладеним між Севастопольською міською Радою та відповідачем, є орендарем земельної ділянки площею 0,3224 га.

Відповідно до ст. 2 Закону України „Про плату за землю” № 2535-ХІІ від 03.07.1992 р. зі змінами та доповненнями (далі Закон України № 2535-ХІІ) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок. Справляння земельного податку за земельні ділянки, надані в користування у зв'язку з укладенням угоди про розподіл продукції, замінюється розподілом виробленої продукції між державою та інвестором на умовах такої угоди. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

За змістом ст. 15 Закон України № 2535-ХІІ власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Статтею 17 Закон України № 2535-ХІІ передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний piк, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної i комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня i 15 листопада.

За змістом ст. 15 Закон України № 2535-ХІІ власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Статтею 17 Закон України № 2535-ХІІ передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний piк, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної i комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня i 15 листопада.

28.01.2009 р. відповідач надав до ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності із зазначенням, що нараховане орендної плати на 2008 рік всього 32 494,72 грн., що щомісячно до сплати складає 2 707,93 грн. (арк. с. 8).

Крім того, 23.03.2009 р. відповідач надав до ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя уточнюючу податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності із зазначенням, що нараховане орендної плати на 2008 рік всього 28 207,22 грн., що щомісячно до сплати складає 2 350,62 грн. (арк. с. 10). 28.01.2009 відповідачем подано податкову декларацію з орендної плати на 2009 рік в сумі за рік 32 494,72 грн., щомісяця 2707,89, за січень 2707,93 (а.с.8). Заборгованість за 2008 та за лютий 2009 року складає з врахуванням переплати 19 793,17 грн. (арк. с. 14), що підтверджується також відомостями картки облікового рахунку.

Відповідно до п. 17.2 ст. 17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами відповідачем самостійне нарахований штраф, що збільшує податкове зобов'язання, у зв'язку з виправленням помилки, у розмірі 940,24 грн.

На підставі викладеного судом робиться висновок щодо обґрунтованості позовних вимог.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційного підприємства «Практика» (99014, м. Севастополь, наб. Рибпорту, 21-1, код ЄДРПОУ 30195072) в доход Гагарінського місцевого бюджету (р/р 33210812700006, код платежу 13050200, УДК м. Севастополя, код ЄДРПОУ 24035612, МФО 824509) заборгованість перед бюджетом з орендної плати у розмірі 19 793,17 грн. (дев'ятнадцять тисяч сімсот дев'яносто три грн. 17 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини п'ятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Суддя підпис О.І. Майсак