Справа № 455/1056/17
Провадження № 2-а/455/3/2018
Іменем України
02 березня 2018 року м.Старий Самбір
Старосамбірський районний суд Львівської області
у складі головуючої судді - Ніточко Л.Й.,
при секретарі - Сенеті Г.Н.,
з участю: позивача - ОСОБА_1 представника відповідача - Пинянської С.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області, треті особи - Головне управління Національної поліції у Львівській області, Самбірський відділ поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області, про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (надалі - ГУПФ України у Львівській області) про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити дії, в якому зазначає, що з грудня 1995 року проходив службу в органах внутрішніх справ України та органах Національної поліції. На підставі поданого рапорту від 14.06.2016 року був звільнений зі служби наказом Головного управління Національної поліції у Львівській області ( надалі - ГУНП у Львівській області) від 24.06.2016 року №182 о/с за п.2 ч.1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (через хворобу). Вислуга років становить: у календарному обчисленні - 22 роки 10 місяців 06 днів, у пільговому обчисленні - 23 роки 11 місяців 03 дні.
18.07.2016 року матеріали для призначення пенсії були скеровані в ГУПФ України у Львівській області, після чого йому було нараховано пенсію за вислугу років відповідно до вимог Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
В травні 2017 року ним було направлено запит в ГУНП у Львівській області щодо надання інформації про те, які щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії) за 24 останні календарні місяці служби підряд, перед його звільненням, увійшли в розрахунок його пенсійного забезпечення. На його запит йому була надана копія довідки №1 від 30.06.2016 року за вих. №6687/56/01-2016, в якій були вказані всі додаткові види грошового забезпечення за витребуваний ним період, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інщих осіб».
Крім цього, ним було надіслано запит в ГУНП у Львівській області щодо надання інформації про те, які щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення премії та інші, окрім надбавки за виконання особливо важливих завдань та щомісячної премії), з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, були йому виплачені за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. В результаті, як йому стало відомо, що при нарахуванні його пенсії не були включені в розрахунок окремі щомісячні додаткові види грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці перед звільненням, на загальну суму 14671,86 гривень, а саме:
1000,00 гривень - матеріальна допомога на оздоровлення в червні 2014 року; 887,23 гривень - матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань в грудні 2014 року; 1120,00 гривень - матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань в березні 2015 року; 1120,00 гривень - матеріальна допомога на оздоровлення в квітні 2015 року; 7233,69 гривень - грошова винагорода учаснику АТО в жовтні 2015 року; 1043,00 гривні - одноразова премія в листопаді 2015 року; 2267,94 гривень - компенсація за невикористану відпустку в грудні 2015 року.
03.07.2017 року він звернувся з письмовою заявою до начальника ГУПФ України у Львівській області з проханням усунути цей недолік шляхом перерахунку пенсії, починаючи з 29.06.2016 року, з врахуванням вищезазначених додаткових видів грошового забезпечення, на підставі ч.2 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Однак, 09.08.2017 року отримав відмову (лист за вих.№1272/Б-20) в перерахунку пенсії.
Такі дії відповідача вважає протиправними, а своє право на отримання пенсії порушеним, так як матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, разова премія, винагорода за участь в АТО, компенсація за невикористану відпустку, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (єдиний соціальний внесок), відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Просить визнати протиправними дії ГУПФ України у Львівській області щодо відмови в здійсненні перерахунку його пенсії з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомога для вирішення соціально-побутових питань, разової премії, винагороди за участь в АТО компенсації за невикористану відпустку, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (єдиний соціальний внесок), зобов'язати ГУПФ України у Львівській області здійснити перерахунок та виплату його пенсії за вислугу років з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомога для вирішення соціально-побутових питань, разової премії, винагороди за участь в АТО компенсації за невикористану відпустку, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на загальну суму 14671,86 гривень, згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», починаючи з 01.07.2016 року.
Ухвалою судді від 08.09.2017 року відкрито провадження у справі, справу на прохання позивача вирішено розглядати в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі, копію ухвали надіслано сторонам разом з інформацією про їхні процесуальні права та обов»язки, відповідачу надіслано копію позовної заяви з копіями долучених до неї документів та запропоновано подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
10.10.2017 року в канцелярію суду від відповідача поступило заперечення на адміністративний позов та ряд клопотань.
Ухвалою судді від 19.10.2017 року за клопотанням відповідача було ухвалено вийти зі скороченого провадження, судове засідання призначено на 13.12.2017 року.
Ухвалами суду від 13.12.2017 року відмовлено в клопотанні відповідача в передачі справи на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду за предметною підсудністю, а також задоволено в клопотанні відповідача про залучення в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідачів - ГУНП у Львівській області та Самбірський відділ поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, надав пояснення, аналогічні, викладеним в позові та у відгуку на заперечення відповідача(а.с.187-191), просив позовні вимоги задовольнити. Також вказав, що він перебуває на пенсійному забезпеченні в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Львівській області та отримує пенсію на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». 03.07.2017 року він звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії, оскільки при її призначенні та визначенні її розміру не була врахована матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, разова премія, винагороди за участь в АТО, компенсації за невикористану відпустку. Про неправомірність таких дій відповідача йому стало відомо 09.08.2017 року.
Представник відповідача - Пинянська С.І. в судовому засіданні позов не визнала, навела обставини, аналогічні, викладеним у запереченні на позов (а.с.45-50).
Представники третіх осіб - ГУНП у Львівській області та Самбірського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області в судове засідання не з»явилися, про час та місце слухання повідомлялися належним чином.
Вислухавши сторони, дослідивши долучені до справи документи, оглянувши в судовому засіданні пенсійну справу №1313014531 ОСОБА_1, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі фактичні обставини та зміст спірних правовідносин.
Зі змісту ч.3 ст.23 Загальної Декларації прав людини, п.4 ч.1 Європейської Соціальної хартії та ч. 3 ст. 46 Конституції України випливає, що кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист за роки важкої праці та шкідливих робіт, - яка є основним джерелом існування для неї самої та її сім'ї.
Згідно ст.ст. 22, 64 Конституції України право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України, є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У рішенні «Кечко проти України» від 08.11.2005 року Європейський Суд з прав людини виклав правову позицію, відповідно до якої, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.
Як встановлено в судовому засіданні та підтверджується матеріалами пенсійної справи, оглянутими під час розгляду справи, ОСОБА_1 з 12.07.2016 року перебуває на обліку в ГУПФ України у Львівській області отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (а.с.131).
03.07.2017 року позивач звернувся до відповідача з заявою, в якій просив провести перерахунок його пенсії і, в подальшому, виплачувати її до втрати права на таку пенсію, починаючи з 29.06.2016 року, з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці перед звільненням на загальну суму 14671,86 гривень, а саме: 1000,00 гривень - матеріальна допомога на оздоровлення в червні 2014 року; 887,23 гривень - матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань в грудні 2014 року; 1120,00 гривень - матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань в березні 2015 року; 1120,00 гривень - матеріальна допомога на оздоровлення в квітні 2015 року; 7233,69 гривень - грошова винагорода учаснику АТО в жовтні 2015 року; 1043,00 гривні - одноразова премія в листопаді 2015 року; 2267,94 гривень - компенсація за невикористану відпустку в грудні 2015 року (а.с.18). До вказаної заяви була долучена довідка №5202/56/01-2017 від 18.05.2017 року Старосамбірського ВП ГУНП у Львівській області (а.с.17)
Листом №1272/5-20 від 03.08.2017 року відповідач повідомив ОСОБА_1 про те, що підстав для перерахунку пенсії, зокрема із врахуванням одноразових видів грошового забезпечення, немає (а.с.19).
Відповідно до частини третьої статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-XII від 09 квітня 1992 року (далі - Закон № 2262-XII) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.7 постанови Кабінету Міністрів України №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) від 17 липня 1992 року пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» №2011-XII від 20 грудня 1991 року (далі - Закон № 2011-XII).
Вимогами ст.9 Закону №2011-ХІІ встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Постановою Кабінету Міністрів України №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» від 07 листопада 2007 року (далі - постанова № 1294) упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).
Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до постанови № 1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби, матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону № 2011-ХІІ), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.
Законом №2011-ХІІ також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).
Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою № 1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року № 260, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 липня 2008 року за № 638/15329 (далі - Інструкція). Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).
Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України, виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункти 33.1, 33.3 пункту 33 розділу ХХХІІІ Інструкції).
Отже, зазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини другої статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.
Також, постановою Кабінету Міністрів України №158 «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету» від 04.06.2014 року встановлена грошова винагорода за участь в антитерористичних операціях. Зазначена грошова винагорода виплачується військовослужбовцям які приймають безпосередню участь в антитерористичних операціях з 01.05.2014 року в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менш ніж 3000 гривень, у розрахунку на місяць. Виплата винагороди здійснюється також під час перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я у зв'язку з пораненнями (контузіями, травмами, каліцтвами), отриманими під час участі у зазначених операціях і заходах.
Місячне грошове забезпечення для розрахунку цієї винагороди обчислюється, виходячи з окладу за військове звання, посадового окладу, надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (у тому числі з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою (останньою займаною штатною посадою) на час участі у зазначених операціях і заходах. Така винагорода має виплачуватись за час, обрахований із дня фактичного початку участі в операціях і заходах, зазначених у пункті 1 цього наказу, до дня завершення такої участі, в поточному місяці за минулий на підставі наказів командирів (начальників) органів військового управління (військових частин, закладів, установ, організацій) (командирам (начальникам) - наказів вищих командирів (начальників).
Тобто, названа грошова винагорода відноситься до складу грошового забезпечення осіб приймаючих участь в АТО постійно з часу її запровадження і має щомісячний характер.
Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, разова премія, винагорода за участь в АТО. компенсація за невикористану відпустку, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Аналогічний висновок щодо застосування зазначених норм матеріального права міститься і в постанові Верховного Суду України від 10 березня 2015 року у справі №21-70а15.
Отже, зважаючи на наведені законодавчі приписи, ГУПФ України у Львівській області протиправно відмовило позивачу у перерахунку пенсії з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення (не врахованих при її призначенні), отриманих ОСОБА_1 з 01.07.2014 року по 06.11.2015 року, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Щодо дати з якої слід визнати неправомірними дії відповідача та з якої позивач має право на перерахунок призначеної йому пенсії з врахуванням подачі відповідачу додаткових документів - 03.07.2017 року, то суд дійшов висновку, що датою, з якої має бути перерахунок пенсії - з 01.07.2016 року, виходячи з наступного.
У відповідності до ч.4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа; у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
Відповідно до ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інщих осіб» перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Таким чином, суд вважає за необхідне визнати протиправними дії ГУПФ України у Львівській області щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, разової премії, винагороди за участь в АТО, компенсації за невикористану відпустку, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (єдиний соціальний внесок) та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу з врахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення: матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, з яких були сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, починаючи з 01.07.2016 року.
Питання судових витрат суд вирішує відповідно до вимог ст. 139 КАС України.
На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст. 23 Загальної Декларації прав людини, п. 4 ч. 1 Європейської Соціальної хартії, ст.ст. 19, 22, 46, 64 Конституції України, ч.3 ст. 43, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-XII від 09 квітня 1992 року,ст.ст. 9, 9-1,10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» № 2011-XII від 20 грудня 1991 року, ч.4 ст. 45 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», постановою Кабінету Міністрів України №158 «Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету» від 04.06.2014 року, постанови Кабінету Міністрів України №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» від 17 липня 1992 року, підпунктом 3 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" від 07 листопада 2007 року, підпунктом 30.4 пункту 30 розділу ХХХ, підпунктами 33.1,33.3 пункту 33 розділу ХХХ111 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11 червня 2008 року № 260, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 липня 2008 року за № 638/15329, керуючись ст.ст. 242, 246, 250 КАС України, суд,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Львівській області щодо відмови в проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з врахуванням допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, разової премії, винагороди за участь в АТО, компенсації за невикористану відпустку, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (єдиний соціальний внесок).
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Львівській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 за вислугу років, врахувавши до складу грошового забезпечення, з якого позивачу була нарахована пенсія, суми грошової допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, разової премії, винагороди за участь в АТО, компенсації за невикористану відпустку, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (єдиний соціальний внесок), відповідно до довідки Головного управління Національної поліції у Львівській області № 5202/56 від 18.05.2017 року, починаючи з 01.07.2016 року.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи за правилами п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень КАС України через Старосамбірський районний суд Львівської області до Апеляційного суду Львівської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Л.Й. Ніточко