Справа № 815/2470/17
06 березня 2018 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бутенка А.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника позивача ОСОБА_1 про роз'яснення постанови суду від 15.09.2017 року по справі №815/2470/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області, Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області про визнання протиправним та скасування наказу № 10 о/с від 16.02.2017 року, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,-
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2017 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області, Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області - задоволено частково.
23.01.2018 року Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду, апеляційну скаргу Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області залишено без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2017 року без змін.
Рішення по справі набрало законної сили 23.01.2018 року.
22.02.2018 року на адресу суду надійшла заява представника позивача про роз'яснення постанови суду від 15.09.2017 року по справі №815/2470/17.
Відповідно до ч. 3 ст. 254 КАС України, суд розглядає заяву про роз'яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження.
Таким чином, заяву представника позивача ОСОБА_1 про роз'яснення постанови суду від 15.09.2017 року по справі №815/2470/17 розглянуто в порядку письмового провадження.
Дослідивши заяву представника позивача ОСОБА_1 про роз'яснення постанови суду від 15.09.2017 року по справі №815/2470/17, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України, за заявою учасника справи, державного виконавця суд роз'яснює ухвалене ним судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення, шляхом постановлення ухвали.
Згідно з ч. 2 ст. 254 КАС України, подання заяви про роз'яснення судового рішення допускається, якщо воно ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого судове рішення може бути подане для примусового виконання.
Як вбачається зі змісту заяви про роз'яснення судового рішення, підставою для звернення послугувало те, що неможливо виконати постанову, оскільки незрозуміло з кого слід стягувати кошти.
Судом встановлено, що по зазначеній справі відповідачем зазначено Ліквідаційна комісія Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, проте відповідно до мережі установ та організацій, що отримують фінансування з державного та місцевого бюджетів у 2017 році за кодом ЄДРПОУ 08592268 значиться Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області.
Відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом ЄДРПОУ 08592268 зареєстровано Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області (65014, Одеська область, м. Одеса, вул. Єврейська, 12).
Так, Постановою Кабінету Міністрів України від 16.09.2015 року № 730 "Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ" ліквідовані територіальні органи Міністерства внутрішніх справ України серед яких Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру, Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області наразі перебуває в стані припинення та створена ліквідаційна комісія.
Суд зазначає, що створена Ліквідаційна комісія не має статусу юридичної особи.
Проте, відповідно до вимог ч. 3 ст. 105 Цивільного кодексу України, з моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи, і названа комісія виступає в суді від імені юридичної особи, яка припиняється.
Юридична особа є ліквідованою з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
Частиною 7 ст. 59 Господарського кодексу України, також передбачено, що суб'єкт господарювання вважається ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності, а такий запис вноситься після затвердження ліквідаційного балансу відповідно до вимог цього Кодексу.
Таким чином, у період роботи ліквідаційної комісії підприємство, яке ліквідується, не втрачає статусу юридичної особи та може бути учасником процесу на загальних підставах, отже Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області до дня внесення до єдиного державного реєстру запису про його припинення не позбавлено права брати участь в судовому процесі, а в даному випадку бути боржником з виплати коштів за час вимушеного прогулу.
Так, відповідно до ухвали Верховного Суду України від 13.07.2016 року №826/16796/14 (21-452іп16), зазначено, що рішення суду може бути роз'яснено у разі, якщо без такого роз'яснення його важко виконати, оскільки існує значна ймовірність неправильного його виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення. Тобто роз'яснення рішення суду - це засіб виправлення недоліків судового акта, який полягає в усуненні неясності судового акта і викладенні рішення суду у більш ясній і зрозумілій формі.
З огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що заява про роз'яснення рішення суду підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 241- 243, 254КАС України, суд
Заяву представника позивача ОСОБА_1 про роз'яснення постанови суду від 15.09.2017 року по справі №815/2470/17 - задовольнити.
Роз'яснити постанову Одеського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2017 року, вказавши, що стягнення середнього грошового забезпечення за час вимушеного прогулу повинно відбуватися з рахунків Головного управління Міністерства внутрішніх справ в Одеській області (65014, м. Одеса вул. Єврейська, 12, код ЄДРПОУ 08592268) відповідно до рішення суду.
Ухвала суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Бутенко А.В.
22 лютого 2018 року
судове рішення роз'яснено