Рішення від 26.02.2018 по справі 813/4395/17

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

справа №813/4395/17

26 лютого 2018 року

зал судових засідань №9

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Лунь З.І.,

секретар судового засідання Магиревич Ю.Д.,

за участю:

представника позивача Ломаги Ю.Т.,

представника відповідача Ткачука Т.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Марвел інтернешинл тобакко груп» до Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Марвел інтернешинл тобакко груп» (місцезнаходження: 79495, м.Винники, вул.Замкова, 2а) звернулося до суду з позовом до Головного управління ДФС у Львівській області (місцезнаходження: 79003, м.Львів, вул.Стрийська, 35), в якому просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0021384001 від 28.11.2017.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем проведено камеральну перевірку ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп», за результатами якої до позивача за порушення ч. 1 ст. 2-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва, і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» застосовано фінансову санкцію у розмірі 150000,00грн. Позивач вважає податкове повідомлення-рішення про застосування фінансових санкцій №0021384001 безпідставним, незаконним та таким, що підлягає скасуванню. Позивачем було імпортовано обладнання компанії «L.S Metal Group LTD» для виробництва тютюнових виробів 27.07.2017, але на даний час товариство цим обладнанням не користується. Більше того, подання заяви про внесення зазначеного обладнання для виробництва відновленого тютюну до Єдиного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок імпортованого на митну територію України позивач пов'язує з набуттям права власності на обладнання, котре переходить, як вважає позивач, до ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп» з моменту вводу обладнання в експлуатацію, шляхом монтажу та здійснення пусконалагоджувальних робіт.

Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому просить суд відмовити в задоволенні позову. Відзив обґрунтований тим, що ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп» не подано протягом 10 робочих днів заяви про внесення обладнання для виробництва відновленого тютюну, тип TREХ, серійний номер 10111201/05-06, б/у, рік випуску 1996року до Єдиного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок імпортованого на митну територію України, а тому станом на 24.11.2017 обладнання не всенено до вказаного реєстру. На думку відповідача, позивачем порушено граничні терміни подання відомостей про обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, що відноситься до товарної підкатегорії 8778100000 згідно з УКТ ЗЕТ, яке імпортується на митну територію України. Вважає, що оскаржене податкове повідомлення-рішення №0021384001 від 28.11.2017 про застосування штрафних санкцій в сумі 150000,00грн. є правомірними та прийнятими відповідно до вимог чинного законодавства України.

Представник позивача в судовому засідання позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позові, просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив з підстав, викладених у письмовому відзиві на позовну заяву, просив суд у задоволенні позову відмовити повністю.

Заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що у задоволенні позовних вимог необхідно відмовити, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що позивач ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп» зареєстроване 25.02.2016 Управлінням державної реєстрації юридичного департаменту Львівської міської ради, код ЄДРПОУ 40299515, місцезнаходження: 79495, м.Львів, м.Винники, вул.Замкова, 2а, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Позивач взятий на податковий облік в органах державної податкової служби 25.02.2016 за №130616031604, перебуває на обліку в Личаківській ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області.

Згідно з ст. 62 Податкового кодексу України одним із способів здійснення податкового контролю є перевірки та звірки відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірки щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

У відповідності до п.п. 20.1.4, п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.

Судом встановлено, що 24.11.2017 старшим державним ревізором-інспектором відділу контролю за виробництвом та обігом спирту, спиртовмісної продукції, алкогольних напоїв та тютюнових виробів управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС України у Львівській області Бадюком В.В. на підставі п.20.1.4 ст.20 розділу І Податкового кодексу України, у порядку ст.76 розділу ІІ Податкового кодексу України проведено камеральну перевірку ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп» (код ЄДРПОУ 40299515) щодо порушення граничних термінів подання відомостей про обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, що відноситься до товарної підкатегорії 8478100000 згідно з УКТ ЗЕД (обладнання для підготовки або обробки тютюну), яке імпортується на митну територію України, зберігається та використовується на митній території України.

Перевіркою встановлено, що ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп» відповідно до поданої митної декларації (форма МД-2) від 27.07.2017 №UA209140/2017/133909 ввезено (імпортовано) на митну територію України обладнання для виробництва відновленого тютюну, тип TREХ, серійний номер 10111201/05-06, б/у, рік випуску 1996року, у розібраному стані - 1 шт., обладнанню присвоєно код згідно з УКТ ЗЕД 8478100000 та не подано протягом 10 робочих днів заяви про внесення обладнання для виробництва відновленого тютюну до Єдиного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок імпортованого на митну територію України, чим порушено ст. 2-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва, і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

28.11.17 ГУ ДФС у Львівській області на підставі пп.54.3.3 п.54.3 ст. 54 Податкового кодексу України та ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва, і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» прийнято податкове повідомлення-рішення №0021384001, яким до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції (штрафи) в сумі 150000,00грн.

Не погоджуючись з вказаним податковим повідомленням-рішенням, позивач звернувся з відповідним позовом до суду.

Нормативно-правовим актом, який визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України, є Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Судом встановлено, що 17.07.2017 між ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп» (орендодавець) та компанією «L.S Metal Group LTD» (орендар) укладено договір оренди обладнання №1L/17 КLТF.

Відповідно до п.1.1 цього договору, орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування лінію для виробництва відновленого тютюну згідно з переліком.

Відповідно до п.5.3 додаткової угоди №1 від 27.07.2017 до цього ж договору сторонами було погоджено, що право користування на обладнання переходить до ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп» з моменту встановлення обладнання, але не пізніше 10.11.2017.

Таким чином, на митну територію України, позивачем, - ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп», як орендарем, було ввезено обладнання компанії «L.S Metal Group LTD» для виробництва тютюнових виробів (у розібраному вигляді), що підтверджується вантажно-митною декларацією (форма МД-2 від 27.07.2017 №UA209140/2017/133908), з якої вбачається, що на митну територію України ввезено (імпортовано) обладнання для виробництва відновленого тютюну, тип TREХ, серійний номер 10111201/05-06, б/у, рік випуску 1996року, у розібраному стані - 1 шт., обладнанню присвоєно код згідно з УКТ ЗЕД 8478100000.

Відповідно до ст.2-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 №481/95 В/Р (із змінами та доповненнями) обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, що відноситься до товарної підкатегорії 8478100000 згідно з УКТ ЗЕД (обладнання для підготовки або обробки тютюну), яке імпортується на митну територію України, зберігається та використовується на митній території України, підлягає внесенню до Єдиного реєстру обладнання.

Відомості про обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок включаються до Єдиного реєстру обладнання на підставі відомостей, що надаються суб'єктами господарювання центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

В Єдиному реєстрі обладнання повинні міститися відомості про:

- суб'єкта господарювання, який здійснив ввезення обладнання або є власником обладнання: для юридичних осіб - повне найменування, місцезнаходження, код Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), для фізичних осіб - суб'єктів господарювання - прізвище, ім'я, по батькові, місце реєстрації, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки та повідомили про це відповідний орган доходів і зборів і мають відмітку в паспорті);

- суб'єкта господарювання, який здійснює зберігання або використання обладнання (у разі передачі обладнання на зберігання чи в користування іншим суб'єктам господарювання): для юридичних осіб - повне найменування, місцезнаходження, код Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), для фізичних осіб - суб'єктів господарювання - прізвище, ім'я, по батькові, місце реєстрації, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки та повідомили про це відповідний орган доходів і зборів і мають відмітку в паспорті);

- підставу ввезення обладнання на митну територію України або набуття права власності на обладнання;

- модель та серійний номер обладнання;

- місцезнаходження обладнання;

- дату включення обладнання до Єдиного реєстру обладнання;

- дату внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі обладнання;

- підставу та дату виключення обладнання з Єдиного реєстру обладнання.

Внесення даних до Єдиного реєстру обладнання здійснюється на підставі письмової заяви суб'єкта господарювання-імпортера або власника обладнання. До заяви також додається документ, що підтверджує ввезення обладнання на митну територію України або право власності на обладнання.

Заява подається не пізніше 10 робочих днів з дня завершення митного оформлення обладнання, ввезеного на митну територію України, або набуття права власності на обладнання.

Зазначеною нормою законодавець передбачив, що заява про внесення до Єдиного реєстру обладнання про відомості про обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок подається не пізніше 10 робочих днів з дня завершення митного оформлення обладнання, ввезеного на митну територію України, або набуття права власності на обладнання. Інакшими словами, обов'язок подавати таку заяву покладається або на імпортера, або на власника такого обладнання завершення зазначеного вище строку, тобто не пізніше 10 робочих днів з дня або завершення митного оформлення обладнання, ввезеного на митну територію України, або набуття права власності на обладнання.

Судом встановлено, що всупереч зазначеному у позовній заяві, позивач - ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп» є не власником поставленого на територію України обладнання для виробництва відновленого тютюну, тип TREХ, серійний номер 10111201/05-06, б/у, рік випуску 1996року, а взяв це обладнання в оренду, що видно із долученого до матеріалів справи договору оренди обладнання між ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп» (орендодавець) та компанією «L.S Metal Group LTD» (орендар) №1L/17 КLТF від 17.07.2017 та додаткової угоди №1 до договору оренди обладнання №1L/17 КLТF від 17.07.2017.

Жодних доказів на підтвердження тієї обставини, що ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп» є власником обладнання для виробництва відновленого тютюну, тип TREХ, серійний номер 10111201/05-06, б/у, рік випуску 1996, позивачем подано суду не було.

Аргументи представника позивача, що висловлені у судовому засіданні з приводу того, що оскільки обладнання є дуже дорогим, а відтак позивач вважається його власником не приймаються судом, оскільки такі суперечать, елементарним засадам цивільного права, основам зобов'язального права в тій частині, що стосуються загальним положенням про найм (оренду).

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач як імпортер обладнання зобов'язаний був подати не пізніше 10 робочих днів з дня завершення митного оформлення обладнання, ввезеного на митну територію України, заяву про внесення обладнання для виробництва відновленого тютюну, тип TREХ, серійний номер 10111201/05-06, б/у, рік випуску 1996 до Єдиного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок.

Оскільки позивач не виконав цього обов'язку, отже ним порушено граничні терміни подання відомостей про обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, що відноситься до товарної підкатегорії 8478100000 згідно з УКТ ЗЕД (обладнання для підготовки або обробки тютюну), яке імпортується на митну територію України, зберігається та використовується на митній території України.

Положеннями ч.1 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено, що за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Таким чином, позивачем порушено частину 2 ст.17 Закону № 481/95-ВР, згідно з якою до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання та/або використання на митній території України обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, не внесеного до Єдиного реєстру обладнання в сумі 150000,00грн.

Як вбачається з податкового повідомлення-рішення від 28.11.2017 №0021384001, податковий орган застосував до ТзОВ «Марвел інтернешинл тобакко груп» фінансові санкції на підставі ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» в сумі 150000,00грн.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 вказаного Кодексу.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про правомірність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, відтак не вбачає підстав для його скасування.

Виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що у задоволенні адміністративного позову необхідно відмовити.

Відповідно до ст.139 КАС України сплачений при зверненні до суду судовий збір позивачу не повертається.

Керуючись ст.ст. 72, 73, 242-246, 250, 271, 287 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду із врахуванням п.п.15.5 Перехідних положень КАС України протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.

Повний текст рішення складено 05.03.2018.

Суддя Лунь З.І.