Постанова від 06.06.2007 по справі 4/2039-21/291

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

79010, м.Львів, вул.Личаківська,81

ПОСТАНОВА

06.06.07 Справа № 4/2039-21/291

Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії:

Головуючого -судді Городечної М.І.

суддів Краєвської М.В.

Кузя В.Л.

розглянувши апеляційну cкаргу Дочірньої компанії “Газ України» НАК “Нафтогаз України» № 31/10-2885 від 29.03.2007 року (вх. № 1082 від 13.04.2007 року)

на ухвалу Господарського суду Львівської області від 22.03.2007 року про відмову в задоволенні скарги Дочірньої компанії “Газ України» НАК “Нафтогаз України» на дії Державної виконавчої служби в Залізничному районі міста Львова від 27.02.2007 року № 31/10-1673

у справі № 4/2039-21/291 за позовом Дочірньої компанії “Газ України» НАК “Нафтогаз України», м.Київ, до Львівського міського комунального підприємства “Львівтеплоенерго», м.Львів, про стягнення 442331,88 грн.

за участю представників:

від позивача: Працьовитий Ю.В.

від відповідача: Оприск Л.Є.

від Державної виконавчої служби в Залізничному районі міста Львова -не з'явився.

Присутнім представникам сторін роз'яснено права і обов'язки передбачені ст.ст. 22, 27, 28 ГПК України.

Ухвалою Господарського суду Львівської області від 22.03.2007 року відмовлено в задоволенні скарги Дочірньої компанії “Газ України» НАК “Нафтогаз України» на дії Державної виконавчої служби в Залізничному районі міста Львова від 27.02.2007 року № 31/10-1673.

Дочірня компанія “Газ України» НАК “Нафтогаз України» (позивач у справі) в апеляційній скарзі № 31/10-2885 від 29.03.2007 року (вх. № 1082 від 13.04.2007 року) не погоджується з даною ухвалою місцевого суду, оскільки вважає, що вона винесена з порушенням норм матеріального права, а тому підлягає скасуванню.

Зокрема, на думку Скаржника, судом порушено та неправильно застосовано ст. 2 Закону України “Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комсплексу», оскільки не враховано, що механізм та процедури передбачені даним Законом можуть бути застосовані тільки до такої заборгованості підприємства, яка виникла до 01.01.2005 року, а тому як наслідок неправильно застосовано ст. 34 Закону України “Про виконавче провадження». Судом першої інстанції порушено ч. 5 ст. 124 Конституції України щодо обов'язковості судових рішень. А тому апелянт просить ухвалу Господарського суду Львівської області від 22.03.2007 року скасувати та задоволити подану ним скаргу і визнати неправомірними дії Державної виконавчої служби в Залізничному районі міста Львова по зупиненню виконавчого провадження постановою від 05.02.2007 року.

Відповідач апеляційну скаргу заперечив, з підстав викладених у запереченні на апеляційну скаргу (вх. № 5390 від 06.06.2007 року); просить апеляційний суд залишити оскаржувану ухвалу місцевого суду без змін.

Від Державної виконавчої служби в Залізничному районі міста Львова представник в судове засідання не з'явився, однак апеляційний суд враховуючи необов'язковість явки представника державної виконавчої служби в судове засідання по розгляду даної апеляційної скарги, вважає за можливе переглянути в апеляційному порядку оскаржувану ухвалу місцевого господарського суду за відсутності представника виконавчої служби.

Заслухавши пояснення присутніх в судовому засіданні представників сторін, перевіривши доводи апеляційної скарги та заперечення другої сторони, дослідивши наявні докази у справі, суд в порядку ст. 101 ГПК України, дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що позивачем оскаржуються дії державної виконавчої служби щодо зупинення виконавчого провадження по виконанню рішення господарського суду Львівської області від 07.12.2006 року у справі № 4/2039-21/291, здійснено постановою від 05.02.2007 року. Як вбачається з даної постанови, виконавче провадження по виконанню вищезазначеного рішення господарського суду зупинено на підставі п. 15 ч. 1 ст. 34 Закону України “Про виконавче провадження».

Відповідно до п. 15 ч. 1 ст. 34 Закону України “Про виконавче провадження» виконавче провадження підлягає обов'язковому зупиненню у випадку внесення підприємства паливно-енергетичного комплексу до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України “Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комсплексу».

Відповідно до наказу № 568 Міністерства палива та енергетики “Про затвердження переліку підприємств» від 10.12.2005 року Львівське міське комунальне підприємство “Львівтеплоенерго» включено до переліку підприємств паливно-енергетичного комплексу, які прийняли рішення про участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України “Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комсплексу».

Згідно з п. 3.7 ст. 3 Закону України “Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комсплексу» на строк участі підприємств паливно-енергетичного комплексу у процедурі погашення заборгованості підлягають зупиненню виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо цього підприємства, що підлягають виконанню в порядку, встановленому Законом України “Про виконавче провадження».

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до змісту ст. 7 Закону України “Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права у точній відповідності із законом і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів громадян і юридичних осіб.

За наведеного вище, державний виконавець, що здійснює виконання судового рішення, встановивши, що підприємство -боржник включено до переліку підприємств паливно-енергетичного комплексу, які прийняли рішення про участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України “Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комсплексу» зобов'язаний у відповідності до п. 15 ч. 1 ст. 34 Про виконавче провадження» зупинити виконавче провадження.

При цьому апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що посилання скаржника на те, що механізм та процедури передбачені Законом України “Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комсплексу» можуть бути застосовані тільки до такої заборгованості підприємства, яка виникла до 01.01.2005 року, а тому виконавче провадження може бути зупинено лише щодо таких підприємств, є безпідставними, оскільки відповідно до диспозиції п. 15 ч. 1 ст. 34 Про виконавче провадження» при вирішенні питання щодо зупинення провадження у справі державний виконавець повинен лише встановити наявність чи відсутність факту включення підприємства паливно-енергетичного комплексу (боржника у виконавчому провадженні) до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України “Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комсплексу» і при встановленні факту включення підприємства до такого Реєстру -державний виконавець зобов'язаний зупинити виконавче провадження. До компетенції державної виконавчої служби (її посадових осіб) виходячи з комплексного аналізу вищенаведених законодавчих актів, не входить встановлення правильності внесення підприємства паливно-енергетичного комплексу до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України “Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комсплексу», враховуючи, що даний Реєстр було затверджено наказом Міністерства палива та енергетики “Про затвердження переліку підприємств» від 10.12.2005 року № 568.

Враховуючи вищенаведене, ухвалу Господарського суду Львівської області від 22.03.2007 року у справі № 4/2039-21/291 слід залишити без змін.

Керуючись ст.ст. 101, 103, 105 ГПК України,

Львівський апеляційний господарський суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Апеляційну скаргу Дочірньої компанії “Газ України» НАК “Нафтогаз України» залишити без задоволення.

3. Ухвалу Господарського суду Львівської області від 22.03.2007 року у справі № 4/2039-21/291 залишити без змін.

4. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.

5. Постанова може бути оскаржена в касаційному порядку.

6. Справу повернути в Господарський суд Львівської області.

Головуючий-суддя Городечна М.І.

Судді Краєвська м.В.

Кузь В.Л.