про зупинення провадження у справі
27 лютого 2018 р. м. Чернівці Справа № 824/1052/17-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Григораша В.О.,
за участю:
секретаря судового засідання Козак В.Ю.,
позивача ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_2,
представника відповідачів Муляр Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідачів про зупинення провадження у справі за позовом ОСОБА_2 в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_1 (позивач) до Управління Державної міграційної служби України у Чернівецькій області (відповідач-1) та Чернівецького міського відділу Управління Державної міграційної служби України у Чернівецькій області (відповідач-2) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -
В поданому до суду адміністративному позові ОСОБА_2 в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_1 просить:
1) вважати протиправними дії Чернівецького міського відділу Управління Державної міграційної служби у Чернівецькій області щодо не оформлення паспорту неповнолітній ОСОБА_1 у формі паспортної книжечки, що передбачено Положенням про паспорт громадянина України затвердженим Постановою Верховної ради України від 26 червня 1992 р. № 2503-ХІІ;
2) зобов'язати Управління Державної міграційної служби у Чернівецькій області організувати роботу з оформлення та видачі, а Чернівецький міський відділ Управління Державної міграційної служби у Чернівецькій області оформити та видати бланк паспорту неповнолітній ОСОБА_1 у формі паспортної книжечки, з проставленою відміткою місця проживання - без використання цифрового ідентифікатора особи та автоматизованої обробки персональних даних;
3) зобов'язати Управління Державної міграційної служби у Чернівецькій області та Чернівецький міський відділ Управління Державної міграційної служби у Чернівецькій області вести паспортний облік відносно неповнолітньої ОСОБА_1 за прізвищем, іменем та по-батькові, роком народження та за місцем реєстрації, без використання любого цифрового ідентифікатора особи (у т.ч за серією та номером паспорту), без внесення інформації про них до Єдиного Демографічного реєстру чи будь-яких баз даних і реєстрів та без автоматизованої обробки та передачі персональних даних.
В судовому засіданні представник відповідачів заявив клопотання про зупинення провадження у справі до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №Пз/9901/2/18.
Позивач та його представник в судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання про зупинення провадження у справі.
Розглянувши клопотання представника відповідачів, заслухавши думку позивача та його представника, перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вказане клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно з п. 22 ч. 1 ст. 4 КАС України зразкова адміністративна справа - типова адміністративна справа, прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановлення зразкового рішення.
Судом встановлено, що ухвалою Верховного суду від 15.02.2018 року №Пз/9901/2/18 відкрито провадження у зразковій адміністративній справі за позовом ОСОБА_4 до Коростенського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області, третя особа - Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області, про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.
15.02.2018 року вказану ухвалу Верховного суду було опубліковано на офіційному веб-порталі судової влади України, а тому всі заінтересовані особи вважаються належним чином повідомлені про розгляд зразкової справи.
У вищевказаній ухвалі Верховного суду зазначено, що розглянувши матеріали типових справ у поєднанні зі справою, за якою надійшло подання про її розгляд як зразкової, колегія суддів дійшла висновку, що ці справи відповідають ознакам типових, визначених пунктом 21 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме позивачі заявили аналогічні позовні вимоги (по-різному висловлені, але однакові по суті: визнати неправомірною відмову відповідача у видачі паспорта громадянина України у формі паспортної книжечки (або визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо неоформлення паспорта громадянина України у формі паспортної книжечки) та зобов'язати відповідача видати позивачеві (чи особі, законним представником якої він є) бланк паспорта/паспорт громадянина України у формі паспортної книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 26.06.1992 року № 2235-III).
Дослідивши матеріали адміністративної справи №824/1052/17-а та ухвалу Верховного суду від 15.02.2018 року №Пз/9901/2/18 у зразковій адміністративній справі, судом встановлено, що відповідачами у вказаних справах є один і той самий суб'єкт владних повноважень (територіальні підрозділи Державної міграційної служби України), спір виник з аналогічних підстав у відносинах, що регулюються одними нормами права, позивачі заявили аналогічні позовні вимоги.
Таким чином, адміністративна справа №Пз/9901/2/18, яка прийнята до провадження Верховним Судом як судом першої інстанції для постановляння зразкового рішення, є типовою адміністративною справою по відношенню до адміністративної справи №824/1052/17-а, яка перебуває на розгляді Чернівецького окружного адміністративного суду.
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі розгляду типової справи і оприлюднення повідомлення Верховного Суду про відкриття провадження у зразковій справі - до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі.
З огляду на те, що адміністративна справа №824/1052/17-а має ознаки типової, щодо якої Верховним Судом відкрито провадження у зразковій справі №Пз/9901/2/18, суд дійшов висновку про наявність правових підстав, визначених п. 9 ч. 2 ст. 236 КАС України, для зупинення провадження у даній адміністративній справі.
На підставі наведеного та керуючись статтями 236, 241, 243, 248 КАС України, суд -
1. Клопотання представника відповідачів про зупинення провадження у справі №824/1052/17-а - задовольнити.
2. Зупинити провадження у адміністративній справі №824/1052/17-а до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №Пз/9901/2/18.
Згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання).
Суддя В.О. Григораш
Ухвалу в повному обсязі складено 02 березня 2018 р.