Справа №760/2808/18
Провадження 3-1892/18
23 лютого 2018 року м. Київ
суддя Солом'янського районного суду м. Києва Курова О.І.
при секретарі Головченко В.М.,
за участю прокурора Сказко Р.І.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Київського міського управління захисту економіки у місті Києві Національної поліції України Департаменту захисту економіки, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця м. Черкаси, який працює заступником начальника відділу управління персоналом державної служби та запобігання корупції Державної архівної служби України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_3, ІПН не відомий,
за ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 25 від 29.01.2017 року ОСОБА_1, займаючи посаду головного спеціаліста сектору кадрової роботи, державної служби та запобігання корупції Державної архівної служби України, а з 10.05.2017 року займає посаду заступника начальника відділу управління персоналом Державної архівної служби України, будучи згідно підпункту «и» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII, суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII, не повідомив в десятиденний строк про суттєві зміни в майновому стані, а саме про отримання 25.04.2017 року доходу в сумі 1 240 154.00 гривень від продажу нерухомого майна - квартири АДРЕСА_1, чим порушив вимоги фінансового контролю, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов»язане з корупцією, відповідальність за яке встановлена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 26 від 29.01.2017 року ОСОБА_1, займаючи посаду головного спеціаліста сектору кадрової роботи, державної служби та запобігання корупції Державної архівної служби України, а з 10.05.2017 року займає посаду заступника начальника відділу управління персоналом Державної архівної служби України, не своєчасно, без поважних причин подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, а саме про придбання 25.04.2017 року нерухомого майна вартістю 1 262 640.00 гривень - квартири АДРЕСА_2, чим порушив вимоги фінансового контролю, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов»язане з корупцією, відповідальність за яке встановлена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчинені адміністративних правопорушень не визнав, та пояснив, що дійсно, 25.04.2017 року продав квартиру, за що покупцем ОСОБА_2 сплачено в безготівковому вигляді на розрахункові рахунки в банках АТ «Банк Богуслав» 372 154, 00 грн. та в ПАТ «Кредобанк» 868 000, 00 грн. Зазначені грошові кошти було використано для оплати придбання квартири по договору купівлі-продажу від 25.04.2017 ОСОБА_2 в ПАТ «Кристал Банк» в сумі 1 262 640, 00 грн.
Вважає, що несвоєчасне подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані відбулося з поважних причин, виходячи з того, що на початку травня 2017 року мав проблеми зі здоров'ям, звертався до лікувальних закладів, але на лікарняному не перебував, працював, потім був у відпустці та продовжував лікування в Закарпатті. А також відмітив, що з недосвідченості, та із непостійною роботою електронної системи Національного агентства з питань запобігання корупції (надалі - НАЗК), він не зміг скористатися нею вчасно. Перед внесенням повідомлення про суттєві зміни у майновому стані на офіційному веб-сайті не звертався за роз'ясненням до НАЗК.
В судовому засіданні встановлено, що за даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повідомлення ОСОБА_1 про суттєві зміни у майновому стані, а саме про придбання квартири, зареєстровано в Реєстрі 23.06.2017 об 13 год. 49 хв.
Згідно відповіді Національного агентства дата публікації повідомлень на сайті співпадає з фактичною датою подання до Реєстру.
Про технічну справність реєстру та можливість подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з 00:00 год. 26.04.2017 по 23:59 год. 05.05.2017 свідчить відповідь адміністратора Реєстру - державного підприємства «Українські спеціальні системи» та НАЗК.
Наказом Голови Державної архівної служби України Баранової Т.І від 22.08.2016 р. № 278-к ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста сектору кадрової роботи, державної служби та запобігання корупції Державної архівної служби України. У подальшому наказом Голови Державної архівної служби України Баранової Т.І. від 10.05.2017 № к/1-142 його призначено на посаду заступника начальника відділу управління персоналом Державної архівної служби України.
Відповідно до абзаців 2,3 п. 2 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII до категорії «Б» віднесено посади - керівників структурних підрозділів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та інших державних органів, їх заступників, керівників територіальних органів цих державних органів та структурних підрозділів, їх заступників, а до категорії «В» -- інші посади державної служби, не віднесені до категорій «А» і «Б».
Отже, ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, на яку поширюється дія Закону № 1700-VII, у тому числі обмеження та зобов'язання, передбачені цим законом.
Згідно ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Так, згідно листа НАЗК від 02.03.2017 №93-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно - телекомунікаційної системи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до Реєстру.
Отже, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 25.04.2017 року отримав дохід від продажу нерухомого майна - квартири в сумі, що перевищує 50 прожиткових мінімумів доходів громадян, встановлених для працездатних осіб, і одночасно в цей же день ОСОБА_1 було придбано нерухоме майно, а саме квартира, також на суму, що перевищує, вказаний рівень прожиткового мінімуму. Повідомлення до Національного агентства з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані, а саме про придбання квартири, він подав 23.06.2017 року об 13 год. 49 хв., тобто у порушення встановленого законом строку, а повідомлення про продаж квартири взагалі не подавав.
Причини несвоєчасного подання такого повідомлення, зазначені ОСОБА_1 а саме з підстав стану здоров»я, суд не може визнати поважними, оскільки як зазначив сам ОСОБА_1 він на лікарняному не перебував, працював. Доводи ОСОБА_1 про те, що непостійна робота електронної системи Національного агентства з питань запобігання корупції заважала йому подати своєчасно повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, також не приймаються до уваги, оскільки вони спростовані довідкою адміністратора Реєстру - державного підприємства «Українські спеціальні системи» та НАЗК.
Прокурор в судовому засіданні просив об»єднати два матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та притягнути його до адміністративної відповідальності за ст.172-6 ч.2 КУпАП.
Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, вважаю за можливе об"єднати в одне провадження справу № 760/2811/18 про притягнення ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП зі справою № 760/2808/18 про притягнення ОСОБА_1 також за ч.2 ст.172-6 КУпАП, оскільки відповідно до ч.2 ст.36 КУпАп, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які односчасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. Приймаючи до уваги, щодо належних та достовірних доказів на підтвердження відсутності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення не надано, вважаю, що його вина повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення та іншими наданими матеріалами.
Враховуючи викладене, особу правопорушника, її відношення до скоєного, вважаю необхідним і достатнім призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, ч.2 ст.172-6, ст.ст. 283-285,36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
Об"єднати в одне провадження справу № 760/2811 /3-1892/18/ про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП зі справою № 760/2808/18/ 3-1893/18/ про притягнення ОСОБА_1 за ч.2 ст.17206 КУпАП, присвоївши загальний номер спрва№ 760/2808/18/ 3-1893/18/.
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 (сорок) копійок.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Справа760/2808/18
Провадження 3-1892/18
23 лютого 2018 року м. Київ
суддя Солом'янського районного суду м. Києва Курова О.І.
при секретарі Головченко В.М.,
за участю прокурора Сказко Р.І.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Київського міського управління захисту економіки у місті Києві Національної поліції України Департаменту захисту економіки, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця м. Черкаси, який працює заступником начальника відділу управління персоналом державної служби та запобігання корупції Державної архівної служби України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_3, ІПН не відомий,
за ч.2 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 25 від 29.01.2017 року ОСОБА_1, займаючи посаду головного спеціаліста сектору кадрової роботи, державної служби та запобігання корупції Державної архівної служби України, а з 10.05.2017 року займає посаду заступника начальника відділу управління персоналом Державної архівної служби України, будучи згідно підпункту «и» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII, суб'єктом відповідальності за правопорушення пов'язані з корупцією, в порушення вимог частини 2 статті 52 Закону № 1700-VII, не повідомив в десятиденний строк про суттєві зміни в майновому стані, а саме про отримання 25.04.2017 року доходу в сумі 1 240 154.00 гривень від продажу нерухомого майна - квартири АДРЕСА_1, чим порушив вимоги фінансового контролю, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов»язане з корупцією, відповідальність за яке встановлена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 26 від 29.01.2017 року ОСОБА_1, займаючи посаду головного спеціаліста сектору кадрової роботи, державної служби та запобігання корупції Державної архівної служби України, а з 10.05.2017 року займає посаду заступника начальника відділу управління персоналом Державної архівної служби України, не своєчасно, без поважних причин подав повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, а саме про придбання 25.04.2017 року нерухомого майна вартістю 1 262 640.00 гривень - квартири АДРЕСА_2, чим порушив вимоги фінансового контролю, тим самим вчинив адміністративне правопорушення, пов»язане з корупцією, відповідальність за яке встановлена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчинені адміністративних правопорушень не визнав, та пояснив, що дійсно, 25.04.2017 року продав квартиру, за що покупцем ОСОБА_2 сплачено в безготівковому вигляді на розрахункові рахунки в банках АТ «Банк Богуслав» 372 154, 00 грн. та в ПАТ «Кредобанк» 868 000, 00 грн. Зазначені грошові кошти було використано для оплати придбання квартири по договору купівлі-продажу від 25.04.2017 ОСОБА_2 в ПАТ «Кристал Банк» в сумі 1 262 640, 00 грн.
Вважає, що несвоєчасне подання повідомлення про суттєві зміни в майновому стані відбулося з поважних причин, виходячи з того, що на початку травня 2017 року мав проблеми зі здоров'ям, звертався до лікувальних закладів, але на лікарняному не перебував, працював, потім був у відпустці та продовжував лікування в Закарпатті. А також відмітив, що з недосвідченості, та із непостійною роботою електронної системи Національного агентства з питань запобігання корупції (надалі - НАЗК), він не зміг скористатися нею вчасно. Перед внесенням повідомлення про суттєві зміни у майновому стані на офіційному веб-сайті не звертався за роз'ясненням до НАЗК.
В судовому засіданні встановлено, що за даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування повідомлення ОСОБА_1 про суттєві зміни у майновому стані, а саме про придбання квартири, зареєстровано в Реєстрі 23.06.2017 об 13 год. 49 хв.
Згідно відповіді Національного агентства дата публікації повідомлень на сайті співпадає з фактичною датою подання до Реєстру.
Про технічну справність реєстру та можливість подання повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з 00:00 год. 26.04.2017 по 23:59 год. 05.05.2017 свідчить відповідь адміністратора Реєстру - державного підприємства «Українські спеціальні системи» та НАЗК.
Наказом Голови Державної архівної служби України Баранової Т.І від 22.08.2016 р. № 278-к ОСОБА_1 призначено на посаду головного спеціаліста сектору кадрової роботи, державної служби та запобігання корупції Державної архівної служби України. У подальшому наказом Голови Державної архівної служби України Баранової Т.І. від 10.05.2017 № к/1-142 його призначено на посаду заступника начальника відділу управління персоналом Державної архівної служби України.
Відповідно до абзаців 2,3 п. 2 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII до категорії «Б» віднесено посади - керівників структурних підрозділів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та інших державних органів, їх заступників, керівників територіальних органів цих державних органів та структурних підрозділів, їх заступників, а до категорії «В» -- інші посади державної служби, не віднесені до категорій «А» і «Б».
Отже, ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, на яку поширюється дія Закону № 1700-VII, у тому числі обмеження та зобов'язання, передбачені цим законом.
Згідно ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», у разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Так, згідно листа НАЗК від 02.03.2017 №93-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно - телекомунікаційної системи «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до Реєстру.
Отже, в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 25.04.2017 року отримав дохід від продажу нерухомого майна - квартири в сумі, що перевищує 50 прожиткових мінімумів доходів громадян, встановлених для працездатних осіб, і одночасно в цей же день ОСОБА_1 було придбано нерухоме майно, а саме квартира, також на суму, що перевищує, вказаний рівень прожиткового мінімуму. Повідомлення до Національного агентства з питань запобігання корупції про суттєві зміни в майновому стані, а саме про придбання квартири, він подав 23.06.2017 року об 13 год. 49 хв., тобто у порушення встановленого законом строку, а повідомлення про продаж квартири взагалі не подавав.
Причини несвоєчасного подання такого повідомлення, зазначені ОСОБА_1 а саме з підстав стану здоров»я, суд не може визнати поважними, оскільки як зазначив сам ОСОБА_1 він на лікарняному не перебував, працював. Доводи ОСОБА_1 про те, що непостійна робота електронної системи Національного агентства з питань запобігання корупції заважала йому подати своєчасно повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, також не приймаються до уваги, оскільки вони спростовані довідкою адміністратора Реєстру - державного підприємства «Українські спеціальні системи» та НАЗК.
Прокурор в судовому засіданні просив об»єднати два матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та притягнути його до адміністративної відповідальності за ст.172-6 ч.2 КУпАП.
Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, вважаю за можливе об"єднати в одне провадження справу № 760/2811/18 про притягнення ОСОБА_5 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП зі справою № 760/2808/18 про притягнення ОСОБА_1 також за ч.2 ст.172-6 КУпАП, оскільки відповідно до ч.2 ст.36 КУпАп, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які односчасно розглядаються одним і тим же органом, стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. Приймаючи до уваги, щодо належних та достовірних доказів на підтвердження відсутності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення не надано, вважаю, що його вина повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення та іншими наданими матеріалами.
Враховуючи викладене, особу правопорушника, її відношення до скоєного, вважаю необхідним і достатнім призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, ч.2 ст.172-6, ст.ст. 283-285,36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
Об"єднати в одне провадження справу № 760/2811 /3-1892/18/ про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-6 КУпАП зі справою № 760/2808/18/ 3-1893/18/ про притягнення ОСОБА_1 за ч.2 ст.17206 КУпАП, присвоївши загальний номер спрва№ 760/2808/18/ 3-1893/18/.
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) гривні 40 (сорок) копійок.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Строк пред'явлення до виконання 3(три) місяці.
Суддя О.І. Курова
Строк пред'явлення до виконання 3(три) місяці.
Суддя О.І. Курова